New York – Edge Observation Deck

V New Yorku se to jenom hemží mrakodrapy, které nabízejí úchvatný pohled na město. Pokud i vás láká podívat se na nejlidnatější město Spojených států amerických z výšky, tak vám jednoznačně můžeme doporučit návštěvu nově otevřené vyhlídky v mrakodrapu Edge nacházejícího se ve čtvrti Hudson Yards. Konkrétně tato vyhlídka, jež byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2020, vám umožní se na New York podívat ze 100. patra této dosud ještě kompletně nedostavěné budovy (její dokončení je naplánováno na rok 2025), které se tyčí ve výšce téměř 350 metrů nad zemí! Vrchol samotného mrakodrapu pak bude ještě 40 metrů nad ní.

Edge Observation Deck v New Yorku
Edge Observation Deck v New Yorku

Kde Edge Observation Deck najdete?

Na mrakodrap můžete zavítat na západní straně Manhattanu (mapa zde). Další podrobnostmi o celé budově si můžete přečíst na oficiálních stránkách zde.

O tom, že se jedná o opravdu neopakovatelný zážitek, jenž vám umožní na New York nahlédnout z úplně jiné perspektivy vypovídá i fakt, že se jedná o jednu z nejvyšších vyhlídek na celé západní polokouli. Současně je i pátá nejvyšší vyhlídka na celém světě, pokud bereme v potaz výšku od země. Navíc pokud je azurově modré nebe a dobrá viditelnost, tak lze z vyhlídky na mrakodrapu Edge dohlédnout dokonce až do New Jersey! Drobnou kaňkou na skvělém výhledu nicméně zůstává vysoké vstupné, to vás vyjde na 36 dolarů.

Prosklená podlaha a superrychlý výtah

Pro ty odvážnější návštěvníky, kteří se nebojí výšek, je pak část podlahy této vyhlídky dokonce prosklená. Konkrétně prosklených je 21 metrů čtverečních z celkových téměř 700 metrů čtverečních. Tato vyhlídková platforma váží bezmála 350 tun. Úplně všichni ti, kteří se dostanou do 100. patra mrakodrapu Edge, kam se dá dorazit za 52 vteřin výtahem, si nicméně mohou vychutnávat neopakovatelný 360stupňový výhled na okolí západního Manhattanu, kde tato budova stojí. Obzvláště atraktivní jsou tyto výhledy při západu slunce. Právě to bývá ideální čas k návštěvě této vyhlídky, jež je otevřená až do devíti hodin večer. Návštěva se dá zpříjemnit i lahodným drinkem, hned v bezprostřední blízkosti vyhlídky je totiž k dispozici bar.

Skleněné dno na Edge Observation Deck
Skleněné dno na Edge Observation Deck
Mrakodrap Edge Observation Deck
Mrakodrap Edge Observation Deck
Vyhlídka na New York


Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa