New York – Edge Observation Deck

V New Yorku se to jenom hemží mrakodrapy, které nabízejí úchvatný pohled na město. Pokud i vás láká podívat se na nejlidnatější město Spojených států amerických z výšky, tak vám jednoznačně můžeme doporučit návštěvu nově otevřené vyhlídky v mrakodrapu Edge nacházejícího se ve čtvrti Hudson Yards. Konkrétně tato vyhlídka, jež byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2020, vám umožní se na New York podívat ze 100. patra této dosud ještě kompletně nedostavěné budovy (její dokončení je naplánováno na rok 2025), které se tyčí ve výšce téměř 350 metrů nad zemí! Vrchol samotného mrakodrapu pak bude ještě 40 metrů nad ní.

O tom, že se jedná o opravdu neopakovatelný zážitek, jenž vám umožní na New York nahlédnout z úplně jiné perspektivy vypovídá i fakt, že se jedná o jednu z nejvyšších vyhlídek na celé západní polokouli, a pátou nejvyšší vyhlídku na celém světě, pokud bereme v potaz výšku od země. Navíc pokud je azurově modré nebe a dobrá viditelnost, tak lze z vyhlídky na mrakodrapu Edge dohlédnout dokonce až do New Jersey! Drobnou kaňkou na skvělém výhledu nicméně zůstává vysoké vstupné, to vás vyjde na 36 dolarů, tedy v přepočtu na téměř 800 korun.

Prosklená podlaha a superrychlý výtah = další lákadla této vyhlídky

Pro ty odvážnější návštěvníky, kteří se nebojí výšek, je pak část podlahy této vyhlídky dokonce prosklená. Konkrétně prosklených je 21 metrů čtverečních z celkových téměř 700 metrů čtverečních, které tato vyhlídková platforma vážící bezmála 350 tun má. Úplně všichni ti, kteří se dostanou do 100. patra mrakodrapu Edge, kam se dá dorazit za 52 vteřin výtahem, si nicméně budou moci vychutnávat neopakovatelný 360stupňový výhled na okolí západního Manhattanu, kde tato budova stojí. Obzvláště atraktivní jsou tyto výhledy při západu slunce – právě to bývá ideální čas k návštěvě této vyhlídky, jež je otevřená až do devíti hodin večer. Návštěva se dá zpříjemnit i lahodným drinkem, hned v bezprostřední blízkosti vyhlídky je totiž k dispozici bar.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků. Více o jeho příběhu a týmu .
Upozornění na odpověď
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button