6 NEJLEPŠÍCH ZDARMA WI-FI PŘIPOJENÍ V NEW YORKU

Google se v únoru 2013 dostal na titulní stránky novin, když v oblasti Chelsea & Meatpacking District spustil bezplatnou Wi-Fi síť ve spolupráci s organizací Chelsea Improvement Project.

Bezdrátová síť, která se táhne od Eighth Avenue až po West Side Highway a od 19th Street až k Gansevoort Street, nabízí rychlost 5-10 megabitů za sekundu, což je zhruba poloviční rychlost oproti průměrnému kabelovému připojení, ale pořád víc než dost pro pohodlné surfování na internetu. V roce 2012 Google Offers spustil také pilotní program, v jehož rámci bylo v NYC poskytováno bezplatné Wi-Fi připojení v šesti stanicích metra.

Ale v otázce přístupu na internet nemusíte spoléhat jen na Google. Bezplatné Wi-Fi připojení už v New Yorku existuje nějakou dobu – stačí jen vědět, kde hledat. Níže naleznete výčet šesti nejlepších veřejných zdarma Wi-Fi hotspotů, tedy míst, z nichž si můžete bezplatně zkontrolovat e-maily, vyhledat si na internetu informace, spravovat své webové stránky a tak dále.

1) Stanice metra v New Yorku

Připojení zdarma k Wi-Fi nabízí newoyrské metro od roku 2012, a to v rámci pilotního programu společnosti Google. V současné době se počet stanic s wi-fi připojením stále zvyšuje a dle dosavadních plánů by měli mít cestující do roku 2017 možnost se přihlásit k síti ve více než 270 stanicích. Více o nastavení najdete zde.

Síť hledejte pod názvem “TransitWirelessWiFi”.

Volná Wi-Fi v New Yorku

2) Fast food a kavárny

Volnou wifi také najdete v mnoha restauracích, fast foodech a kavárnách. Při našich cestách po New Yorku jsme hojně využívali McDonalds a Starbuck. Vě většině případů bylo připojení kvalitní a dobře poslouží pro odeslání emailů a fotek.

3) Bryant Park

Bezplatné Wi-Fi připojení je zde už od roku 2002. Konkrétně se jedná o oblast mezi 40th Street a 42nd Street, mezi Sixth a Seventh Avenue. Připojení, které poskytuje společnost Bryant Park Corporation, je průběžně modernizováno a momentálně je schopno zvládnout několik tisíc lidí najednou.

Vzhledem k počtu akcí, jež jsou v Bryant Parku každoročně pořádány (namátkou třeba bruslení nebo letní kino), se jedná o skvělou kratochvíli při čekání na to, až daný program odstartuje. Když je dobré počasí, můžete na internetu pracovat pohodlně na čerstvém vzduchu – po celém parku jsou rozmístěny stoly a židle, takže si můžete vytvořit svou vlastní venkovní kancelář.

A kde že se park nachází? Mapa zde. Hledejte název sítě bryantpark.org. Webové stránky parku zde.

4) Brooklyn Bridge Park

V rámci pětileté iniciativy pod vedením města New York City a AT&T je bezplatné Wi-Fi připojení k dispozici na molech 1 a 6 (Pier 1 + Pier 6) Brooklyn Bridge Parku. DUMBO Wi-Fi také poskytuje internetové připojení v severní části parku mezi Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge, včetně oblastí kolem Main Street a Empire Fulton Ferry. Hledejte názvy sítí Dumbo Wireless a attwireless. Mapa zde

5) Madison Square Park

Bezplatná Wi-Fi v Madison Square Parku – mapa zde (od 23rd Street po 26th Street) je poskytována neziskovou organizací NYC Wireless, která se snaží o růst veřejné bezdrátové sítě v New York City. Kromě standardních parkových laviček v Madison Square Parku naleznete také hřiště, Shake Shack (zkontrolujte si e-maily, zatímco si pochutnáte na hranolkách) a psí park. Hledejte název sítě NYC Wireless. Síť je možné využít až po registraci na stránkách společnosti NYC Wireless. Registrace je zdarma a zadáte jen uživatelské jméno, vaši emailovou adresu, kam vam zašlou aktivační odkaz a heslo. Registraci je možné provést zde.

New York WiFi zdarma

6) Central Park

Ne všechny části Central Parku disponují bezdrátovým přístupem na internet, některé klíčové sekce ale naštěstí ano. Wi-Fi připojení naleznete například poblíž Central Park Zoo zde (Fifth Avenue, 64th Street) a v období od června do září také v oblasti Rumsey Playfield zde (Fifth Avenue, 72nd Street).

Dobrým místem je také oblast kolem Mineral Springs Pavilionu a Le Pain Quotidien (69th Street, severně od Sheep Meadow). Zdejší restaurace disponuje jídelnou o 30 místech a terasou o 100 místech, takže budete na internetu surfovat v naprostém pohodlí (celoročně). Hledejte názvy sítí attwireless a Le Pain Quotidien. Restauraci najdete na mapě zde.Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa