6 NEJLEPŠÍCH ZDARMA WI-FI PŘIPOJENÍ V NEW YORKU

Google se v únoru 2013 dostal na titulní stránky novin, když v oblasti Chelsea & Meatpacking District spustil bezplatnou Wi-Fi síť ve spolupráci s organizací Chelsea Improvement Project.

Bezdrátová síť, která se táhne od Eighth Avenue až po West Side Highway a od 19th Street až k Gansevoort Street, nabízí rychlost 5-10 megabitů za sekundu, což je zhruba poloviční rychlost oproti průměrnému kabelovému připojení, ale pořád víc než dost pro pohodlné surfování na internetu. V roce 2012 Google Offers spustil také pilotní program, v jehož rámci bylo v NYC poskytováno bezplatné Wi-Fi připojení v šesti stanicích metra.

Ale v otázce přístupu na internet nemusíte spoléhat jen na Google. Bezplatné Wi-Fi připojení už v New Yorku existuje nějakou dobu – stačí jen vědět, kde hledat. Níže naleznete výčet šesti nejlepších veřejných zdarma Wi-Fi hotspotů, tedy míst, z nichž si můžete bezplatně zkontrolovat e-maily, vyhledat si na internetu informace, spravovat své webové stránky a tak dále.

1) Stanice metra v New Yorku

Připojení zdarma k Wi-Fi nabízí newoyrské metro od roku 2012, a to v rámci pilotního programu společnosti Google. V současné době se počet stanic s wi-fi připojením stále zvyšuje a dle dosavadních plánů by měli mít cestující do roku 2017 možnost se přihlásit k síti ve více než 270 stanicích. Více o nastavení najdete zde.

Síť hledejte pod názvem “TransitWirelessWiFi”.

Volná Wi-Fi v New Yorku

2) Fast food a kavárny

Volnou wifi také najdete v mnoha restauracích, fast foodech a kavárnách. Při našich cestách po New Yorku jsme hojně využívali McDonalds a Starbuck. Vě většině případů bylo připojení kvalitní a dobře poslouží pro odeslání emailů a fotek.

3) Bryant Park

Bezplatné Wi-Fi připojení je zde už od roku 2002. Konkrétně se jedná o oblast mezi 40th Street a 42nd Street, mezi Sixth a Seventh Avenue. Připojení, které poskytuje společnost Bryant Park Corporation, je průběžně modernizováno a momentálně je schopno zvládnout několik tisíc lidí najednou.

Vzhledem k počtu akcí, jež jsou v Bryant Parku každoročně pořádány (namátkou třeba bruslení nebo letní kino), se jedná o skvělou kratochvíli při čekání na to, až daný program odstartuje. Když je dobré počasí, můžete na internetu pracovat pohodlně na čerstvém vzduchu – po celém parku jsou rozmístěny stoly a židle, takže si můžete vytvořit svou vlastní venkovní kancelář.

A kde že se park nachází? Mapa zde. Hledejte název sítě bryantpark.org. Webové stránky parku zde.

4) Brooklyn Bridge Park

V rámci pětileté iniciativy pod vedením města New York City a AT&T je bezplatné Wi-Fi připojení k dispozici na molech 1 a 6 (Pier 1 + Pier 6) Brooklyn Bridge Parku. DUMBO Wi-Fi také poskytuje internetové připojení v severní části parku mezi Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge, včetně oblastí kolem Main Street a Empire Fulton Ferry. Hledejte názvy sítí Dumbo Wireless a attwireless. Mapa zde

5) Madison Square Park

Bezplatná Wi-Fi v Madison Square Parku – mapa zde (od 23rd Street po 26th Street) je poskytována neziskovou organizací NYC Wireless, která se snaží o růst veřejné bezdrátové sítě v New York City. Kromě standardních parkových laviček v Madison Square Parku naleznete také hřiště, Shake Shack (zkontrolujte si e-maily, zatímco si pochutnáte na hranolkách) a psí park. Hledejte název sítě NYC Wireless. Síť je možné využít až po registraci na stránkách společnosti NYC Wireless. Registrace je zdarma a zadáte jen uživatelské jméno, vaši emailovou adresu, kam vam zašlou aktivační odkaz a heslo. Registraci je možné provést zde.

New York WiFi zdarma

6) Central Park

Ne všechny části Central Parku disponují bezdrátovým přístupem na internet, některé klíčové sekce ale naštěstí ano. Wi-Fi připojení naleznete například poblíž Central Park Zoo zde (Fifth Avenue, 64th Street) a v období od června do září také v oblasti Rumsey Playfield zde (Fifth Avenue, 72nd Street).

Dobrým místem je také oblast kolem Mineral Springs Pavilionu a Le Pain Quotidien (69th Street, severně od Sheep Meadow). Zdejší restaurace disponuje jídelnou o 30 místech a terasou o 100 místech, takže budete na internetu surfovat v naprostém pohodlí (celoročně). Hledejte názvy sítí attwireless a Le Pain Quotidien. Restauraci najdete na mapě zde.Další články
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button