NÁRODNÍ PARKY USA

Západ USA Parky NÁRODNÍ PARKY USA

Národní parky USA jsou chloubou této krajiny, a jelikož je počet národních parků v Americe velmi rozsáhlý, tak vám přinášíme přehled těch nejznámějších, které byste, alespoň některé, na svých cestách po Americe neměli vynechat.

Mezi chloubu západu Ameriky patří Yosemitský park, Bryce Canyon, Zion a to nejúžasnější co vám může západ nabídnout je Grand Canyon. Návštěvu těchto míst lze považovat za povinnost :-), a proto si na ně udělejte dostatek času.

TOP národní parky USA

Náš tým zpracovává informace o národních parcích USA z vlastních cest nebo cest našich přátel, a ty vám budeme postupně přinášet, abyste se mohli případně inspirovat při plánování vaší cesty po Americe.

Olympic
North Cascades
Glacier
Voyageurs
Arcadia
Mt. Rainier
Badlands
Crater Lake
Grand Teton
Rocky Mtn.
Shenandoah
Redwood
Lassen
Canyonlands
Great Smoky Mtns
Channel Islands
Mojave
Joshua Tree
Carlsbad Caverns
Big Bend
Everglades
Mesa Verde
Dry Tortugas
Mammoth Cave
Kobuk Valley
Gates of the Arctic
Denali
Wrangell-St. Elias
Glacier Bay
Katmai
Kenai
Fjords
Haleakala
Hawaii Volcanoes

Yosemite národní park

Yosemite park patří mezi parky, které prostě musíte vidět. Krásné hory, dechberoucí výhledy a vodopády… prostě ráj pro všechny, kteří milují hory a přírodu.

Sequoia národní park

Obrovské stromy sekvoje jsou to co vás v tomto parku překvapí a co vám zůstane dlouho v paměti. Do parku se vydejte co nejdříve ráno, ať si společnost sekvojí užijete co nejvíce o samotě.

Monument Valley

Chcete poznat “pravý” západ USA? Chcete zažít přírodu, jak z westernovek? Monument Valley je to pravé místo. Vydejte se na projížďku mezi monumenty a zažijte se ten úchvatný pocit.

Joshua Tree národní park

Milujete ticho a pouštní podnebí? Tak Joshua Tree park je to pravé místo pro vás. Ubytujte se ve městečku Twentynine Palms, které leží pár kilometrů od parku a vydejte se na západ slunce, který je v parku úžasný.

Bryce Canyon

Barevné odstíněné oranžové až červené… to je to, co je typické pro tento park. Pískovcové věžičky vytváří magické městečko, které svou atmosféru vaší představivost. Určitě doporučujeme Bryce Canyon navštívit!

Zion národní park

Park je svou monumentálností jedním z TOP parků v USA. Na svou dostupnost i nádheru doplatil zejména velkým počtem turistů. Rady a tipy, co vidět najdete v článku Zion národní park.

Grand Canyon

Jedno z míst, které nesmí chybět v itineráři každého turisty mířícího na americký západ. Grand Canyon je prostě místo, kde vám padne brada úžasem.

Údolí smrti

Arches národní park

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: