ORLANDO NA FLORIDĚ

Orlando patří mezi největší města Floridy a přísluší mu pomyslná pátá příčka co se týče velikosti. Leží zhruba hodinu jízdy autem od východního pobřeží, což není daleko na návštěvu proslulého Kennedy Space Center (Kennedyho vesmírné středisko), jenž se rozprostírá na pobřeží Atlantického oceánu. Každoročně toto město navštíví na 50 miliónů turistů, což z tohoto města dělá jedno z nejvyhledávanějších měst pro zábavu.

Orlando Florida

ZABAVNÍ PARKY V ORLANDU

Turisté znají Orlando hlavně kůli jeho zábavním parkům. Buď přímo ve městě nebo jeho blízkém okolí najdete tři parky, které se svou rozlohou řadí mezi ty velké, a v každém z nich tak můžete strávit klidně i celý den. Jsou to Disney World, Universal Studios se svým „bratrem“ Island of Adventure a Seaworld.

Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando

POČASÍ V ORLANDU

Počasí v této části Floridy je po většinu roku velmi horké. Ne každému dělají dobře vysoké teploty, takže pokud patříte do této skupiny lidí, tak si pro návštěvu Floridy vyberte jiné měsíce než červenec a srpen. V letních měsících se k vysokým teplotám přidá déšť, bouřky a hlavně vysoká vlhkost.

Pokud toto milujete, tak je pro vás letní Florida jako stvořená. Návštěva Orlanda a zábavních parků mimo sezónu vás odmění příjemnějším počasím a hlavně zde nenarazíte na mega davy turistů. Více informací najdete v článku o počasí na Floridě.

AUTOPŮJČOVNA V ORLANDU

V Orlandu je mezinárodní letiště, kam míří i letecké společnosti z Evropy a každým rokem projde letištěm neuvěřitelných něco přes 34 miliónů cestujících. Na letišti najdete mnoho autopůjčoven, a tak konkurenční boj tlačí ceny dolů. Vzhledem k velkému zájmu turistů o cestování po Floridě může dojít k situaci, že po příletu vámi vybrané auto není momentálně k dispozici a vy tak musíte sáhnout po dražší variantě. Autopůjčovny jsou si tohoto velmi dobře vědomi a dovedou i toho náležitě využít, a tak vám s radostí nabídnou auto vyšší třídy, ale tomu i odpovídající (vyšší) cenu. Proto není od věci si auto do Orlanda zarezervovat ještě před odletem. Máte tak zajištěno, že na vás auto vybrané kategorie bude na letišti čekat.

SPORT V ORLANDU

Pokud holdujete sportu a rádi byste zažili tu pravou atmosféru zápasů basketbalových NBA, tak Orlando je to pravé místo. Sídlí zde místní klub Magics.

NAKUPOVÁNÍ V ORLANDU

Patříte mezi milovníky nákupů? Tak v tom případě si v Orlandu přijdete na své. Zamířit můžete například do těchto outletových prodejen, které se v této oblasti řadí mezi ty největší.

  1. Premium Outlets – International Dr – 4951 International Drive, Orlando, FL 32819 – mapa zde
  2. Premium Outlets – Vineland Ave – 8200 Vineland Avenue, Orlando, FL 32821 – mapa zde
  3. Highland Lakes Center – 7307 W Colonial Dr, Orlando, FL 32966-1012 – mapa zde
  4. Outlet Marketplace – 5269 International Dr, Orlando, FL 32819-9448 – mapa zde
  5. Florida Mall největší nákupní centrum – 8001 S Orange Blossom Trail, Orlando, FL 32809-9132 – (mapa zde)
  6. Waterford Lakes Town Center 413 N Alafaya Trail, Orlando, FL 32828-7017 – (mapa zde)
Nakupování v Orlandu

HOTELY V ORLANDU

Jelikož město navštěvujete velké množství turistů, tak je tomu přizpůsobena i kapacita ubytování v různých hotelech nebo motelech, a to nejen přímo v centru města, ale zejména v jeho blízkém okolí, kde najdete i nižší ceny za stejnou kvalitu. Motel pár mil mimo centrum vám může ušetřit i několik desítek dolarů, takže se krátká cesta určitě vyplatí. Obecně lze říci, že ceny za hotel v Orlandu jsou nižší než například v oblasti Miami.

Hotely v Orlandu nebo jeho okolí najdete na serverech:

Předchozí článekJAK PŮJČIT KARAVAN V USA
Další článekBLOGY A FEJETONY O USA

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat