Co vidět a dělat v New Yorku?

Muzea v New Yorkulety helikoptérou nad městem, mrakodrapy, procházky po Manhattanu, různé výstavy, plavby lodí kolem Manhattanu a mnohem víc, to vše vás čeká při návštěvě města s přezdívkou “The City That Never Sleeps”. New York si pro vás připravil rozsáhlou nabídku zajímavých míst, která musíte určitě navštvívit a my vám tu přinášíme malou ochutnávku, které památky New York City stojí za to.

New York tvoří pět částí. Nejoblíbenější je Manhattan.

 • The Bronx
 • Queens
 • Brooklyn
 • Manhattan, který patří mezi turisticky nejoblíbenější část
 • Staten Island

Kam v New Yorku?

Grand Central - nejznámější newyorské vlakové nádraží
Grand Central – nejznámější newyorské vlakové nádraží

New York a zajímavosti

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds najdete na 220 voskových podobizen známých osobností nejen z Hollywoodu, ale i politiky a historie. Pokud se chcete vyfotit třeba s Bradem Pittem, Barackem Obamou, Madonnou a mnoha dalšími, tak jste na správném místě.

Ripleys Believe It or Not! vás zavede do světa podivných, zvláštních a bizardních událostí, předmětů a zvířat. Sbírka obsahuje Ripley 20.000 fotografií, 30.000 artefaktů a více než 100.000 kreslených panelů.

Co vidět v New Yorku?

 • muzea a výstavy, která vás pohltí na nejméně půl dne
 • plavby lodí, kolem Manhattanu a uvidíte i Sochu Svobody
 • bechderoucí výhledy z mrakodrapů Top of the Rock, Empire State Building nebo One World Observatory
 • divadelní představení na Broadway
 • pohodové procházky na High Lines
 • světoznámé Times Square plné světel a lidí
 • Central Park, kde si krásně odpočinete… a spustu dalších atrakcí.

Kdy jet do New Yorku

 • Pokud to je jen trochu možné, tak se vyhněte vrcholnému létu, kdy bývá v New Yorku děsivé horko a dusno.
 • V zimně vás mohou překvapit sněhové bouře a záplavy sněhu.
 • Koukněte na přehled počasí.
 • Kromě vánočních svátků jsou otevřeny všechny hlavní turistické atrakce po většinu roku.

O historii New Yorku více na wikipedii a co se týče toho co zabalit do kufru, tak koukněte na počasí v New Yorku zde.

Tip pro Vás

Zajímavá místa jsou v New Yorku na každém rohu, proto dříve než se rozhodnete pro zakoupení vstupenky, lodního lístku nebo letenky na helikoptéru, zvažte, zda by se vám nevyplatilo koupit některý ze city passů. Pokud jej již máte, tak si zkontrolujte, zda již není konkrétní atrakce v city passu zahrnuta.

Zde jsou tipy pro ty, kteří se chystají zůstat v New Yorku na 3 dny.


Kdo by si NEMĚL kupovat slevové kupóny?

V New Yorku můžete narazit na tyto dva nejčastěji turisty používané slevové kupóny, ale kdo by si je měl koupit a kdo by spíše prodělal? Jak to funguje? Kolik to stojí? A kde kupón koupit? Více v článku Jak ušetřit aneb New York Pass na vstupy.

Do New Yorku s cestovkou

Pokud si nejste jistí s organizací cesty do New Yorku po vlastní ose, tak můžete využít služeb cestovních kanceláří. Zájezdy jsou velmi oblíbené. V podstatě si stačí zabalit kufr a nastoupit do letadla. Cestovní kancelář za vás vše vyřídí a bude vám k dispozici i český průvodce, který vám ukáže TOP místa ve městě.

Vyhlídky z mrakodrapů

Milujete pohled na město z výšky? Pokud ano, tak byste určitě neměli vynechat TOP vyhlídky, ze kterých budete mít Manhattan jako na dlani. Přehled těch nejlepších jsme pro vás připravili v článku Mrakodrapy a nejlepší vyhlídky v city.

Empire State Building – zažijte pohled na New York z 86. patra

Pokud patříte mezi ty, kteří by do helikoptéry nevlezli a přesto chtěli zažít pohled na New York z výšky, tak můžete zkusit virtuální prohlídku tohoto města v Empire State Building. Během 30 minut navštívíte téměř tři desítky slavných památek New Yorku. Vstupenka vám zajistí i přednostní vstup na Empire State Building a nemusíte tak čekat ve velmi dlouhých frontách.

Empire State Building se řadí mezi slavné symboly New Yorku a slouží i jako orientační bod. Její výška přesahuje téměř všechny budovy a z vyhlídky v 86. patře (320 metrů) vám poskytne panoramatický výhled do širokého okolí. Pokud se budete chtít vyhnout velmi dlouhým frontám u pokladen, tak si kupte vstupenku na Empire State Building na internetu. Zde se můžete podívat na vstupné na další atrakce New Yorku.

Empire State Building v New Yorku
Empire State Building v New Yorku

Times Square – barvy, kam jen oko dohlédne

Rozsvícené billboardy, jasná světla a neustále se měnící atmosféra – to všechno nabízí Times Square v New Yorku. Pokud hledáte unikátní zážitek, který vás nechá zářit stejně jako celé toto místo, pak je tohle správná volba pro vás. Na Times Square se můžete těšit na širokou škálu turistických atrakcí, vynikající restaurace a nekonečné možnosti pro nákupy. Navíc, pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, vydejte se sem během slavnostních oslav Nového roku, kdy se Times Square promění v obrovskou párty pod širým nebem. Tak proč nezkusit něco nového a vyrazit na Times Square v New Yorku?

Times Square

Top of The Rock – výhled, který nesmíte vynechat

Spolu s Empire State Building tvoří budova Rockefeller Center dominanty New Yorku, které prostě musíte vidět. Vyhlídková horní část budovy nese název “Top of the Rock“, kterou pod tímto pojmenováním najdete v mnoho průvodcích.

Vyhlídky z obou mrakodrapů jsou dechberoucí, přesto se ale domníváme, že právě z budovy Rockefeller Center je pohled o něco málo lepší. Z jedné strany vidíte na Central Park, z druhé strany máte krásný výhled nejen na krásnou Empire State Building, ale i celou jižní část Manhattanu.

Pokud nemůžete navštívit obě budovy a musíte se rozhodnout pro jednu z nich, tak bychom volili právě vyhlídku Top of the Rock.

V případě, že již máte zakoupený některý ze slevových kupónů, tak už neplatíte vstupné (zahrnuto v ceně slevového kupónu) a máte VIP vstup, což znamená, že nečekáte mnohdy i hodinové fronty.

Top of the Rock

One World Observatory

One World Trade Center (také známé jako One World Trade, One WTC nebo Freedom Tower) je hlavní budovou přestavěného komplexu World Trade Center na dolním Manhattanu v New Yorku – mapa zde.

 • výška budovy je 541 metrů
 • vyhlídka na Manhattan je z 102. patra
 • jízda výtahem trvá 47 sekund a už jen jízda je dechberoucí
 • z vyhlídky uvidíte Sochu Svobody, Manhattan a Brooklyn

Mrakodrap je nejvyšší budovou ve Spojených státech, nejvyšší budovou na západní polokouli a šestou nejvyšší na světě. Má stejný název jako severní věž původního Světového obchodního centra, která byla zničena při teroristických útocích z 11. září 2001.

Nový mrakodrap stojí na severozápadním rohu světového obchodu Center site, na místě původního 6 World Trade Center. Budova je ohraničena West Street na západ, Vesey Street na sever, Fulton Street na jih a Washington Street na východ.

Vydejte se až na vrchol do 102. patra a zažijte výhled 360° stupňů.

One World Observatory - vyhlídka na Manhattan
One World Observatory – vyhlídka na Manhattan

V New Yorku nenajdete pouze tyto tři vyhlídky, ale je jich mnohem víc. V článku mrakodrapy v New Yorku vám přiblížíme další vyhlídky, ze kterých budete mít krásný výhled na město.

Vyhlídkové jízdy a plavby

Vyhlídkové lety helikoptérou – DOPORUČUJEME!

Z vlastní zkušenosti můžeme let helikoptérou jedině doporučit. Jedná se o zážitek, který ve vás zůstane velmi dlouho, a pokud jste vážili tak dlouhou cestu do New Yorku, tak určitě tuto možnost prohlídky “city” zvažte.

Lety helikoptérou jsou jedinečnou možností, jak poznat New York z ptačí perspektivy. Vyhlídkové lety vás zavedou nad New York a jeho světoznámými symboly jako je Socha Svobody, Brooklynský most, Central park, Empire State Building a další.

Helikoptéry odlétají z dolního Manahattanu (mapa zde). Pokud se právě vracíte z výletu na Sochu svobody, tak je to ideální možnost, jak během chvilky přeběhnout z lodě a sednout na helikoptéru. Z přístaviště trajektů to máte zhruba 10 minut pěšky k heliportům. V případě, že potulujete v oblasti Wall Street, tak je to rozvněž co by kamenem dohodil. Na místo vás také dovoze červená linka metra 1, kde vystoupíte ve stanici South Ferry a po 5 minutách chůze jste na místě (mapa zde).

Prohlídky New Yorku autobusem

Autobusové prohlídky New Yorku nabízí několik variant. Turisty je oblíbená variant Hop-on Hop-off. Autobusy jezdí po určitém okruhu s pravidelnými zastávkami. Vy můžete kdykoli vystoupit, prohlédnout si dané místo, opět “naskočit” do autobusu, svézt se na další zastávku a opět vystoupit.

Oblíbené jsou rovněž večerní prohlídky New Yorku, kdy město zaplaví tisíce neonů.


Vyhlídkové plavby lodí v New Yorku

Plavby lodí jsou mezi turisty velmi vyhledávanou atrakcí. Okruhů najdete několik, stačí si jen vybrat. Opět platí, že pokud jste si koupili některý ze city passů, tak máte konkrétní plavbu již v ceně.

Muzea v New York

Americké muzeum přírodní historie

Americké muzeum přírodní historie nabízí úžasnou podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Vstupné je součástí city passů – více zde.


Muzeum moderního umění

Zajímáte se o moderní umění? V tom případě nesmíte v New Yorku vynechat Muzeum moderního umění.

Vstupné je součástí city passů – více zde.

Metropolitní muzeum umění

Pro všechny milovníky umění je Metropolitní muzuem úplný ráj.

Vstupné je součástí city passů – více zde.

9/11 National Memorial Museum

Národní památník a muzeum z 11. září – 9/11 National Memorial Museum (mapa zde) je památník a muzeum v New Yorku připomínající útoky z 11. září 2001, při nichž zahynulo 2977 lidí, a bombové útoky na Světové obchodní centrum v roce 1993, které zabito šest.

Památník se nachází na místě Světového obchodního centra, bývalém místě Twin Towers, které bylo zničeno během útoků z 11. září. Provozuje jej nezisková instituce, jejímž posláním je získávat finanční prostředky na program, provozovat a provozovat památník a muzeum v areálu Světového obchodního centra.

Memorial New York

Intrepid Sea, Air & Space Museum

Intrepid Sea, Air & Space Museum (mapa zde) je americké vojenské a námořní historické muzeum v New Yorku se sbírkou muzejních lodí. Nachází se na molu 86 na 46. ulici podél řeky Hudson ve čtvrti Hell’s Kitchen na západní straně Manhattanu.

V muzeu najdete:

 • letadlovou loď USS Intrepid
 • ponorku řízených střel USS Growler
 • nadzvukové letadlo Concorde
 • nadzvukové průzkumné letadlo Lockheed A-12
 • raketoplán Enterprise.
 • Na dolní palubě je také reprodukce dvojplošníku první světové války.
Intrepid Sea, Air & Space Museum
Intrepid Sea, Air & Space Museum
Raketoplán Enteprise
Raketoplán Enterprise

Jednodenní výlety z New Yorku do Washingtonu, Bostonu nebo Philadelphie

Užijte si výlet z New Yorku do jiných velkých amerických měst:

Zde najdete kompletní seznam jednodenních výletů z New Yorku.

Výlet z New Yorku k Niagarským vodopádům

Niagarské vodopády jsou velkým lákadlem pro většinu turistů. Z New Yorku se pořádají dvoudenní autobusové výlety. Bližší informace najdete na stránce Niagarské vodopády.

Pro české a slovenské turisty nejsou potřeba kanadská víza.

Zde jsou informace pro ty, kteří se rozhodnou pro cestu k Niagárským vodopádům autem po vlastní ose.

Další turistické atrakce

5th Avenue a katedrála sv. Patrika

Zavítejte na nejznámější nákupní třídu New Yorku, která protíná Manhattan od severu k jihu. Kromě obchodů s luxusním zbožím zde najdete i katedrálu St. Patrics (St. Patrick’s Cathedral – mapa zde), která byla nedávno kompletně zrestaurovaná.

St. Patrick's Cathedral - Manhattan
St. Patrick’s Cathedral – Manhattan

Central Park

Central Park je městský park v New Yorku, který se nachází mezi Upper West a Upper East Sides na Manhattanu. Jedná se o pátý největší park ve městě podle oblasti, který pokrývá 843 akrů (3,41 km2).

Central Park
Central Park

Jedná se o nejnavštěvovanější městský park ve Spojených státech s odhadovaným počtem 38 milionů návštěvníků ročně a je nejfilmovanějším místem na světě.

Mezi hlavní zajímavosti patří místa:

 • Ramble a jezero, přírodní rezervace Hallett, přehrada Jacqueline Kennedy Onassisové a ovčí louka;
 • zábavní atrakce, jako je Wollman Rink, kolotoč v Central Parku a ZOO;
 • formální prostory, jako je Central Park Mall a Bethesda Terrace;
 • a divadlo Delacorte.

Biologicky rozmanitý ekosystém má několik stovek druhů rostlin a živočichů. Rekreační aktivity zahrnují výlety kočárem a koly, jízdu na kole, sportovní zařízení a koncerty a akce, jako je Shakespeare in the Park. Centrálním parkem prochází systém silnic a chodníků a je obsluhován veřejnou dopravou.

High Line

The High Line je 2,3 km dlouhý vyvýšený park, zelená cesta a železniční stezka vytvořená na bývalé výběžku New York Central Railroad na západní straně Manhattanu v New Yorku.

Design High Line je spolupráce společností James Corner Field Operations, Diller Scofidio + Renfro a Piet Oudolf. Opuštěný výběžek byl přepracován jako „živý systém“ čerpající z několika oborů, které zahrnují krajinnou architekturu, městský design a ekologii. Od otevření v roce 2009 se High Line stala ikonou současné krajinářské architektury.

High Line - Manhattan
High Line – Manhattan

Lanovka v New Yorku

Mezi turisty není až tak známé, že se můžete vydat nad newyorské ulice i jinak než výhledem z mrakodrapu. Ano, je to lanovka v New Yorku. Pro ty, kteří si koupili Metro Card (pro metro) je jízdné zdarma. Samožná jízda je zajímavý zážitek, který doporučujeme.

Lanovka na Manhattanu
Lanovka na Manhattanu

Newyorská knihovna – The New York Public Library

Pro ty, kteří touží aspoň na chvíli utéct z ruchu velkoměsta, zažít ticho a krásnou budovu, tak pro ně je tu jedna z nejznámějších knihoven New Yorku. Najdete ji pár minut chůze od nádraží Grand Central Terminal a mrakodrapu One Vanderbilt. Hned vedle knihovny můžete posedět i v přilehlém parku Bryant Park.

Knihovna New York
Veřejná knihovna v New Yorku

Grand Central Terminal – vlakové nádraží

Budova vlakového nádraží je jedním z míst, které prostě nesmíte při návštěvě vynechat. Že nepatříte mezi vlakové fanoušky? Nevadí, i tak si přijdete na své, a to díky jedinečnosti celého místa. Grand Central Terminal leží v centru Manhattanu a jako vlakové nádraží v New Yorku může směle konkurovat dalším atrakcím tohoto města.

Hlavní vlakové nádraží v New Yorku

Most Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge je další dominanta města, která nesmí na vašem seznamu atrakcí chybět. Nádherné výhledy na Manhattan i jeho mrakodrapy nejlépe vyniknou večer, kdy vše svítí. Proto neváhejta a vydejte se na procházku někdy na sklonku dne.

Procházka na mostu Brooklyn Bridge

Divadelní představení na Broadway

Když se řekne divadlo, tak se většině lidí asi okamžitě vybaví show na Broadway, tedy čtvrť proslulá především svou divadelní scénou a rovněž místo, kde se již po staletí odehrávají ta nejoblíbenější muzikálová představení s nejhvězdnějším obsazením.

Dívadelní show na Broadway v New Yorku

Muzeum voskových figurýn – Madame Tussauds

Muzeum postav zvučných jmen jako The Beatles, Elvis Presley, Lady Gaga, Brad Pitt a spousty dalších. V tomto muzue se můžete vyfotit s největšími hvězdami Hollywoodu anichž byste se jich museli ptát. Figurýny jsou tak věrohodné, že u některých jsme si nebyli jistí, zda se jedná o živého člověka nebo o postavu slavné hvězdy, to zejména pro nás Čechy neznámé osobnosti, což vytvářelo vtipné situace.

Pokud máte některý ze slevových passů (seznam zde), tak máte vstup zdarma a navíc jako VIP přeskočíte dlouhé fronty u pokladen. My využívali slevový “kupón” New York Pass a můžeme doporučit.

https://youtu.be/RL5RdGKM9Hw?list=UUDVDCHRAQP13tmJgPQZyQEA

Prohlídka NBC televizního studia

Mezi velmi oblíbené atrakce New Yorku patří návštěva televizních studií stanice NBC. Studia se nachází v budově Rockefeller Center.

Budete mít možnost navštívit televizní studia, ze kterých se pravidelně vysílají oblíbená talk show, prohlédnete si maskérnu, vyfotíte se u stolu moderátora a dobrovolníci budou mít možnost přečíst zprávy před televizní kamerou a být hvězdou rubriky předpověď počasí.Další článkyNew York


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se
v přípravách a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší nezapomenutelné cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikněte zde!
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se v přípravách
a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikni zde
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa