CO VIDĚT V NEW YORKU?

New York CO VIDĚT V NEW YORKU?

Muzea v New Yorkulety helikoptérou nad New Yorkem, rozhledny v New Yorku, procházky po Manhattanu, různé výstavy, plavby lodí kolem Manhattanu a mnohem víc, to vše vás čeká při návštěvě New Yorku. New York si pro vás připravil rozsáhlou nabídku zábavy a my vám tu přinášíme malou ochutnávku.

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds najdete na 220 voskových podobizen známých osobností nejen z Hollywoodu, ale i politiky a historie. Pokud se chcete vyfotit třeba s Bradem Pittem, Barackem Obamou, Madonnou a mnoha dalšími, tak jste na správném místě.

Ripleys Believe It or Not! vás zavede do světa podivných, zvláštních a bizardních událostí, předmětů a zvířat. Sbírka obsahuje Ripley 20.000 fotografií, 30.000 artefaktů a více než 100.000 kreslených panelů.

Kompletní nabídku, tzn. výlety, muzea, výstavy, plavby lodí, lety helikoptérou, projížďky autobusem, vstupenky na různá představení atd., to všechno najdete na stránkách City Sights New York.

O historii New Yorku více na wikipedii.


TIP PRO VÁS

Dříve než se rozhodnete pro zakoupení vstupenky, lodního lístku nebo letenky na helikoptéru, zvažte, zda by se vám nevyplatilo koupit některý ze city passů. Pokud jej již máte, tak si zkontrolujte, zda již není konkrétní atrakce v city passu zahrnuta.


KDO BY SI NEMĚL KUPOVAT SLEVOVÉ KUPÓNY?

V New Yorku můžete narazit na tyto tři nejčastěji turisty používané slevové kupóny, ale kdo by si je měl koupit a kdo by spíše prodělal? Jak to funguje? Kolik to stojí? A kde kupón koupit? Více v článku Jak ušetřit aneb slevové kupóny na vstupy.

New York: vyhlídkové lety helikoptérou – DOPORUČUJEME!

Z vlastní zkušenosti můžeme let helikoptérou jedině doporučit. Jedná se o zážitek, který ve vás zůstane velmi dlouho, a pokud jste vážili tak dlouhou cestu do New Yorku, tak určitě tuto možnost prohlídky “city” zvažte.

Lety helikoptérou jsou jedinečnou možností, jak poznat New York z ptačí perspektivy. Vyhlídkové lety vás zavedou nad New York a jeho světoznámými symboly jako je Socha Svobody, Brooklynský most, Central park, Empire State Building a další.

Helikoptéry odlétají z dolního Manahattanu (mapa zde). Pokud se právě vracíte z výletu na Sochu svobody, tak je to ideální možnost, jak během chvilky přeběhnout z lodě a sednout na helikoptéru. Z přístaviště trajektů to máte zhruba 10 minut pěšky k heliportům. V případě, že potulujete v oblasti Wall Street, tak je to rozvněž co by kamenem dohodil. Na místo vás také dovoze červená linka metra 1, kde vystoupíte ve stanici South Ferry a po 5 minutách chůze jste na místě (mapa zde).


EMPIRE STATE BUILDING – POHLED NA NEW YORK Z 86. PATRA

Pokud patříte mezi ty, kteří by do helikoptéry nevlezli a přesto chtěli zažít pohled na New York z výšky, tak můžete zkusit virtuální prohlídku tohoto města v Empire State Building. Během 30 minut navštívíte téměř tři desítky slavných památek New Yorku. Vstupenka vám zajistí i přednostní vstup na Empire State Building a nemusíte tak čekat ve velmi dlouhých frontách. Zde najdete více o virtuální prohlídce New Yorku.


PROHLÍDKY NEW YORKU AUTOBUSEM

Autobusové prohlídky New Yorku nabízí několik variant. Turisty je oblíbená variant Hop-on Hop-off. Autobusy jezdí po určitém okruhu s pravidelnými zastávkami. Vy můžete kdykoli vystoupit, prohlédnout si dané místo, opět “naskočit” do autobusu, svézt se na další zastávku a opět vystoupit.

Oblíbené jsou rovněž večerní prohlídky New Yorku, kdy město zaplaví tisíce neonů.


NEW YORK – VYHLÍDKOVÉ PLAVBY LODÍ

Plavby lodí jsou mezi turisty velmi vyhledávanou atrakcí. Okruhů najdete několik, stačí si jen vybrat. Opět platí, že pokud jste si koupili některý ze city passů, tak máte konkrétní plavbu již v ceně.


AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY

Americké muzeum přírodní historie nabízí úžasnou podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Vstupné je součástí city passů – více zde.


MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ (THE MUSEUM OF MODERN ART – MOMA)

Zajímáte se o moderní umění? V tom případě nesmíte v New Yorku vynechat Muzeum moderního umění.

Vstupné je součástí city passů – více zde.

THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART (THE MET)

Pro všechny milovníky umění je Metropolitní muzuem úplný ráj.

Vstupné je součástí city passů – více zde.

JEDNODENNÍ VÝLETY Z NEW YORKU DO WASHINGTONU, BOSTONU, PHILADEPHIE

Užijte si výlet z New Yorku do jiných velkých amerických měst jako jsou Philadelphia, Washington DC nebo Boston. Zde najdete kompletní seznam jednodenních výletů z New Yorku.

Výlet z New Yorku k Niagarským vodopádům

Niagarské vodopády jsou velkým lákadlem pro většinu turistů. Z New Yorku se pořádají dvoudenní autobusové výlety. Bližší informace najdete na stránce Niagarské vodopády.

 • Niagárské vodopády – dvoudenní (doprava autobusem) – Užijte si nádherné 2 dny. Cesta autobusem z New Yorku k Niagárským vodopádům + nákupy v outletech The Crossings Premium Outlets. Výlet zahrnuje:
  • Profesionální průvodce
  • Prohlídka Niagárských vodopádů v noci, Watkins Glen Canyon, the American Falls, Goat Island, the Three Sisters Islands a Horseshoe Falls
  • Výlet za vodopády (Scenic tunely) nebo jízda lodí Maid of the Mist
  • nákupy v outletech The Crossings Premium Outlets
  • Ubytování v hotelu – 1 noc
  Pro turisty bez kanadských víz je možné, po předchozí domluvě, zajistit ubytování na americké straně.
 • Niagárské vodopády – jednodenní (doprava letadlem) – Jednodenní výlet pro ty, kteří mají na návštěvu Niagárských vodopádů pouze jeden den – tam a zpět za pouhých 14 hodin! Výlet zahrnuje:
  • Zpáteční letenka letenka
  • transfery mezi Midtown Manhattan hotelů a letiště
  • transfery mezi severní části státu New York a Niagarské vodopády letiště
  • Půldenní prohlídka Niagarských vodopádů z americké a kanadské strany
  • Výlet za vodopády (Scenic tunely) nebo jízda lodí Maid of the Mist
  • Oběd formou bufetu v restauraci s panoramatickým výhledem na vodopády

Pro české a slovenské turisty nejsou potřeba kanadská víza.

Zde jsou informace pro ty, kteří se rozhodnou pro cestu k Niagárským vodopádům po vlastní ose.

VSTUPENKY NA EMPIRE STATE BUILDING

Empire State Building se řadí mezi slavné symboly New Yorku a slouží i jako orientační bod. Její výška přesahuje téměř všechny budovy a z vyhlídky v 86. patře (320 metrů) vám poskytne panoramatický výhled do širokého okolí. Pokud se budete chtít vyhnout velmi dlouhým frontám u pokladen, tak si kupte vstupenku na Empire State Building na internetu. Zde se můžete podívat na vstupné na další atrakce New Yorku.

TOP OF THE ROCK – VÝHLED, KTERÝ NESMÍTE VYNECHAT

Spolu s Empire State Building tvoří budova Rockefeller Center dominanty New Yorku, které prostě musíte vidět. Vyhlídková horní část budovy nese název “Top of the Rock”, kterou pod tímto pojmenováním najdete v mnoho průvodcích.

Vyhlídky z obou mrakodrapů jsou dechberoucí, přesto se ale domníváme, že právě z budovy Rockefeller Center je pohled o něco málo lepší. Z jedné strany vidíte na Central Park, z druhé strany máte krásný výhled nejen na krásnou Empire State Building, ale i celou jižní část Manhattanu.

Pokud nemůžete navštívit obě budovy a musíte se rozhodnout pro jednu z nich, tak bychom volili právě vyhlídku Top of the Rock.

V případě, že již máte zakoupený některý ze slevových kupónů, tak už neplatíte vstupné (zahrnuto v ceně slevového kupónu) a máte VIP vstup, což znamená, že nečekáte mnohdy i hodinové fronty.

MUZEUM VOSKOVÝCH FIGURÝN – MADAME TUSSAUDS NEW YORK

Muzeum postav zvučných jmen jako The Beatles, Elvis Presley, Lady Gaga, Brad Pitt a spousty dalších. V tomto muzue se můžete vyfotit s největšími hvězdami Hollywoodu anichž byste se jich museli ptát. Figurýny jsou tak věrohodné, že u některých jsme si nebyli jistí, zda se jedná o živého člověka nebo o postavu slavné hvězdy, to zejména pro nás Čechy neznámé osobnosti, což vytvářelo vtipné situace.

Pokud máte některý ze slevových passů (seznam zde), tak máte vstup zdarma a navíc jako VIP přeskočíte dlouhé fronty u pokladen. My využívali slevový “kupón” New York Pass a můžeme doporučit.

NBC TELEVIZNÍ STUDIA – PROHLÍDKA

Mezi velmi oblíbené atrakce New Yorku patří návštěva televizních studií stanice NBC. Studia se nachází v budově Rockefeller Center.

Budete mít možnost navštívit televizní studia, ze kterých se pravidelně vysílají oblíbená talk show, prohlédnete si maskérnu, vyfotíte se u stolu moderátora a dobrovolníci budou mít možnost přečíst zprávy před televizní kamerou a být hvězdou rubriky předpověď počasí.

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: