MOBILNÍ TELEFON V USA

Mobilní telefon na cestách po USA může být velmi užitečná věc, a to zejména, pokud se nám někdo z naší skupiny ztratí, opozdí apod. Máme pro vás pár tipů, aby vám mobil v USA fungoval.

BUDE MŮJ MOBIL V USA FUNGOVAT?

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Novější typy mobilů již bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu vás mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak máte vyhráno.

V případě, že nemůžete návod k mobilnímu telefonu najít, nezoufejte a podívejte se na stránky výrobců mobilů nebo se obraťte přímo na vašeho mobilního operátora (o2.czT-Mobile Vodafone) kde vám určitě poradí.

ROAMING ANEB TELEFONUJEME MOBILEM Z USA

Jakmile budete vědět, že vám mobilní telefon v USA bude fungovat, tak vás čeká ještě jeden krok. Ověřte si přímo u vašeho mobilního operátora, zda máte aktivovanou službu ROAMING. Současně si zjistěte kolik vás budou stát hovory a SMS v USA.

Mnohé informace o telefonních službách v USA najdete opět na stránkách mobilních operátorů.

Před odjezdem do USA si v rámci skupiny lidí, se kterou budete cestovat, vyměňte navzájem telefonní čísla svých mobilních telefonů, zejména pro případy nouze.

Jakou koupit americkou SIM kartu do mobilu?

Pokud se chystáte využívat data i mimo klasické wi-fi připojení v motelech, kavárnách, fastfoodech apod., budete potřebovat v simkartu, kterou koupíte v USA nebo na internetu.

Fanoušci naší Facebookové stránky napsali své zkušenosti, které najdete v komentářích.

Pozor! USA je velká země a má spoustu oblastí, která nejsou obydlená. Z tohoto důvodu není ani potřeba, aby byla pokrytá signálem. Nebuďte proto překvapení, že v Údolí smrti, Yosemitech a dalších národních parcích si ani neškrtnete. Nemluvě o pouštích. Například dálnice mezi Las Vegas a Los Angeles je na signál úplně prázdná.

JAK TELEFONOVAT V USA A Z USA?

Mezinárodní přímé volání
vytočte 011 a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby

Například: 
011 420 123456789


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button