JAK PŮJČIT KARAVAN V USA

Chceme si v USA půjčit obytné auto, ale nevíme kde a jak? Tak tuto otázku tu a tam slýcháváme. Náš tým s cestováním karavanem po USA nemá žádné zkušenosti, které bychom vám rádi předali, ale podařilo se nám objevit půjčovnu karavanů a posbírat další informace s tímto způsobem cestování spojené. Jak tedy prožít vaši dovolenou v obytňáku?

Jak půjčit karavan v USA
Jak půjčit karavan v USA

Dle našeho názoru se nejedná o levnější variantu jak Ameriku procestovat, než když si půjčíte standardní auto a spíte v motelech, ale na druhou stranu můžete zažít takový ten pocit svobody bez nutnosti shánět ubytování, neustálého balení kufrů a v průběhu celé cesty jste “ve svém bordýlku”.

VÝHODY A NEVÝHODY KARAVANŮ

Určitě se ptáte, jaké jsou plusy a mínusy cestování po USA v karavanu. V prvé řadě je velkou výhodou, že se nemusíte starat o ubytování, řešit případné nedostatky s hotelovým pokojem (různé pachy, někdy i špinavé pokoje atd.), pokud se vám nějaké místo zalíbí, tak tam jednoduše zůstanete déle a upravíte si váš itinerář. Nemusíte neustále vybalovat a zase pakovat své kufry, vše potřebné máte po ruce, oběd si uvaříte během chvilky, dáte si šlofíka, zajdete si na “své” WC. Obytný vůz má klimatizaci, topení a samozřejmě elektroncentrálu.

Malá ukázka, jak může vypadat karavan uvnitř.

Každá mince má dvě strany, a tak i cestování karavanem má své nedostatky. Obytný vůz je auto větších rozměrů, a tak s ním musíte jet o něco pomaleji, trochu obtížněji se s ním parkuje a do některých míst se hůře dostanete. Karavanem můžete v USA parkovat pouze v kempech nebo na místech k tomu vyhrazených. Za obytné auto zaplatíte v kempech o něco vyšší cenu než za standardní auto a stan. Během vašeho cestování se musíte o pojízdný dům i starat. Obnáší to zejména vypouštění odpadní vody z WC na tak zvaných Dump Stations (viz níže) a na druhou stranu doplňovat vodu.

JAKÝ ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ DO OBYTNÉHO AUTA?

Řízení v USA

Pro většiny obytných domů vám postačuje “standardní” řidičák skupiny B (do 3,5 tuny), který vlastníme všichni :-). Pro tyto menší obytné vozy není nutné mít žádné další speciální povolení. Pouze pokud byste chtěli řídit obytný vůz velikosti autobusu, tak v tomto případě už musíte mít řidičské oprávnění na vozy vyšší kategorie.

Samozřejmostí je, že si s sebou do USA vezmete mezinárodní řidičský průkaz, který vám na úřadě vystaví na počkání (více o mezinárodním řidičáku zde).

JAKÉ JE VYBAVENÍ KARAVANU?

Vaření v karavanu

Každý karavan má postele, jejich počet odpovídá počtu lidí, kolik jich může v autě jet. Samozřejmostí je sporák, dřez, lednice, stůl, různé skříňky, sprcha a záchod. Každé auto je řešeno trochu jinak, proto je potřeba se vždy podívat na interiér obytného vozu.

Ve výbavě, kterou si můžete pronajmout, jsou dále potřebné věci týkající se vaření, tj. nádobí, hrnce, příbory atd., které lze objednat v tzv. Kitchen Kitu. Vždy se podívejte na detailní informace k danému karavanu.

DUMP STATION – CO JE TO?

Dum Station je stanice, kde můžete ze sběrné nádrže karavanu vypustit odpadní vody. Prostě co přijde do záchodu a dřezu, tak také musí jít někde ven 🙂 Jelikož při svém cestování budete projíždět různými státy, tak se můžete setkat i s dalšími názvy, které se pro tyto stanice používají:

rv dump stations
dump points
sani-dump station
sani dumps
sanidumps
sani stations
sani-station
sanitary station

sewage disposal
station de vidange
descargas del sani
décharges de sani
depositi di sani
dumps do sani
trailer dump stations
motorhome transfer points

Mapy těchto stanice pro jednotlivé státy USA najdete zde. Některé stanice jsou zdarma, za některé se platí. I tuto informaci najdete na mapě.

Odkazy

Příklad obytného auta pro 2 osoby se sprchou a WC

RV - karavan v USA
Příklad uspořádání uvnitř obytného auta
Příklad uspořádání uvnitř karavanu
Příklad uspořádání interiéru
Příklad uspořádání uvnitř
Cestování po USA
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa