Miami – co vidět a kdy jet

Miami se nachází v jihovýchodní části Floridy a po Jacksonville je druhým největším městem tohoto státu. Spolu s aglomeracemi však tvoří jednoznačně největší metropolitní oblast Floridy a také jednu z největších v celých Spojených státech amerických, čítající přes 5 milionů obyvatel. Vzhledem k tomu, že tato oblast je na východě ohraničena Atlantickým oceánem a na západě zase mokřinami Everglades, je vůči své délce od severu na jih (cca 180km) poměrně úzká (max. 30 km).

Co vidět a dělat v Miami?

Miami Beach: South Beach

South Beach (mapa zde) se nazývá Americkou riviérou ve stylu Art Deco. Nabízí kombinaci prvotřídních hotelů, dobrého jídla až po neformální plážovou kuchyni.

Panorama Ocean Drive můžete vidět na mnoha pohlednicích. Čistě modrá voda a pláže s bílým pískem jsou pro každého návštěvníka Miami nutností. Pohledy z parku South Pointe na špičce South Beach jsou oblíbené místní.

Pokud vás už pláž nebude bavit, tak se projděte po Lincoln Road, zajděte na koktejl a vychutnejte starou španělskou architekturu a příjemnou atmosféru. Poté navštivte Bass Museum of Art nebo Wolfsonian FIU.

Jste příznivci nudismu? Zajděte na nudistickou pláž Haulover Beach.

South Beach Miami
Miami – South Beach

Little Havana

Nachází se na západ od centra Miami (mapa zde), Little Havana je symbolickým a kulturním hlavním městem kubánských Američanů v Miami. Sousedství přináší houfy turistů s pulzující atmosférou a vynikajícím jídlem.

Calle Ocho (8. ulice) je zde centrem aktivity. Maximo Gomez Park, známý také jako Domino Park, se nachází na rohu Calle Ocho a 15. Avenue a je příjemným místem k posezení a hraní her domina nebo šachů.

Turisté doporučují El Pub pro své autentické kubánské jídlo a levné ceny. Chcete-li se odchýlit od charakteristických chutí, zvažte Lung Yai Thai Tapas. Každý březen hudební festival Calle Ocho přiláká tisíce účastníků na masivní pouliční festival oslavující Carnaval s množstvím hudby, jídla a tance.

Cestovatelé také rádi navštěvují továrny na doutníky a kubánský Memorial Boulevard na rohu 13. Avenue a Calle Ocho.

Little Havana - Florida
Little Havana – Florida

Coconut Grove

Coconut Grove (mapa zde) byla založena v roce 1873 eklektickou směsicí průkopníků, umělců, intelektuálů a dobrodruhů. Nachází se v samém srdci Miami, tato tropická oáza nabízí vřelou, uvolněnou atmosféru a nabízí kotvící v zátoce okouzlující butiky, galerie, gurmánské restaurace, kavárny na chodníku a plachetnice.

Díky charakteristickému bohémskému vkusu a svěžímu baldachýnu je Coconut Grove jednou z oblíbených čtvrtí Miami pro místní obyvatele i návštěvníky.

Key Biscayne

Výlet do oblasti Miami není úplný bez zastávky v Key Biscayne (mapa zde).

Od slunných pláží až po letovisko Ritz-Carlton, Key Biscayne nabízí půvab jižní Floridy na malém kousku země.

Key Biscayne má úžasné pláže a leží mezi dvemě parky – Crandon Park na severu a Billl Baggs Cape Florida State Park na jihu.

Key Biscayne také nabízí nedaleký pobřežní bariérový útes a jedinou federálně uznanou podmořskou archeologickou stezku ve Spojených státech.

Pláž na Key Biscayne
Pláž na Key Biscayne

Virginia Key

Útěk do klidné laguny pár minut od centra Miami, to je Virginia Key (mapa zde). S kilometry stezek obklopeni vodou je Outdoor Center místem, kde mohou turisté zažít skutečnou ekologickou dovolenou v srdci města.

Prozkoumejte ostrov na kole, ať už je to příležitostná vyhlídková jízda nebo dobrodružství na dvou kolech. Kilometry stezek na ostrově vedou k nádhernému výhledu na oceán.

Outdoorové centrum Virginia Key je skvělým únikem ve městě do přírody.

Virginia Key
Virginia Key

Sportovní kluby

Vedle všudypřítomných golfových a tenisových hřišť se lze v Miami věnovat sportu i pasivně, neboť město je sídlem předního basketbalového klubu Miami Heat, fotbalových Miami Dolphins či baseballových Miami Marlins.

Parky

Kromě nekonečných kilometrů písčitých pláží nabízí oblast Miami vyžití i v jiných oblastech. Nedaleko se nacházejí dva národní parky:

Nakupování v Miami

Miami je domovem několika skvělých nákupních center, od luxusních nákupních destinací až po outletová centra. Zde jsou některé z nejlepších nákupních center v Miami:

 • Aventura Mall: Toto je největší a nejluxusnější nákupní centrum v Miami s více než 300 obchody, včetně špičkových značkových butiků jako Louis Vuitton, Gucci a Prada.
  Adresa: 19501 Biscayne Blvd, Aventura, FL 33180
 • Bal Harbour Shops: Exkluzivní luxusní nákupní destinace, která nabízí špičkové značkové butiky jako Chanel, Dior a Valentino.
  Adresa: 9700 Collins Ave, Bal Harbour, FL 33154
 • Dolphin Mall: Outletové nákupní centrum s více než 240 obchody, včetně značkových značek jako Coach, Michael Kors a Calvin Klein.
  Adresa: 11401 NW 12th St, Miami, FL 33172
 • The Falls: Toto je nákupní centrum pod širým nebem, které obsahuje více než 100 obchodů, včetně Bloomingdale’s a Macy’s.
  Adresa: 8888 SW 136th St, Miami, FL 33176
 • Miami International Mall: Jedná se o oblíbenou nákupní destinaci pro místní obyvatele i turisty, s více než 140 obchody, včetně velkých maloobchodníků jako Macy’s a Sears.
  Adresa: 1455 NW 107th Ave, Doral, FL 33172
 • Dadeland Mall: Jedná se o velké nákupní centrum v sousedství Kendall, které nabízí více než 185 obchodů, včetně špičkových značek jako Apple, Lululemon a Zara.
  Adresa: 7535 N Kendall Dr, Miami, FL 33156
 • Brickell City Centre: Toto je nová nákupní a stravovací destinace v srdci finanční čtvrti Miami, kde najdete luxusní značky jako Saks Fifth Avenue a značkové butiky jako Armani a Chanel.
  Adresa: 701 S Miami Ave, Miami, FL 33131

Toto jsou jedny z nejlepších nákupních center v Miami, z nichž každé má své vlastní jedinečné zážitky z nakupování a stravování.

Kdy jet do Miami

Nejlepší čas na návštěvu Miami Beach je mezi březnem a květnem, kdy během dne svítí slunce s teplotami mezi 21 a 26 stupni. Kromě nádherného počasí vám jarní návštěva umožní se vyhnout vysokým zimním cenám. Tato část Floridy má subtropické podnebí, což znamená, že je obvykle celoročně teplé a trochu deštivé.

Chystáte se do Miami v létě nebo na podzim? Sbalte si do kufru deštníky. Odpolední přeháňky jsou zde to nejmenší. Přívalové lijáky vás mohou zastihnout v tomto období téměř kdykoliv. A nezapomeňte, že od června do listopadu tu panuje hurikánová sezóna. Letní období má jednu výhodu. Kvůli velmi horkému a dusnému počasí je méně turistů a ceny hotelů i letenek padají dolů.

Horká a vlhká tropická léta nejsou pro každého.

Příjemné klima panuje v oblasti Miami po celý rok; zatímco v zimních měsících si turisté užívají příjemné teploty okolo 25 stupňů Celsia a minimum srážek, v létě jsou teploty vyšší stejně jako vlhkost. Hlavní turistická sezona tak v Miami probíhá zejména v zimních měsících a na jaře, kdy se pláže často plní studenty z celých Spojených států během jarních prázdnin.

Počasí v Miami v lednu

I když je leden v miamském kalendáři nejchladnějším měsícem, podmínky jsou mírné. Během dne se teplota pohybuje nad 20° C a zřídka klesá pod 21° C. Avšak pod vlivem studených front může v noci teplota klesnout na 10° C. Takové chladné noci jsou spíše výjimkou a nevyskytují se opakovaně. Abyste si pobyt užili, vezměte si na večer a brzy ráno bundu nebo svetr. Leden je slunečný, suchý a poněkud větrný. Proto můžete podnikat prohlídky památek bez rizika, že vás zastihne déšť nebo vás bude obtěžovat spalující horko. Moře je navíc dostatečně teplé na koupání, zejména pro otužilce.

Počasí v Miami v únoru

Únorové počasí je stejné jako v předchozím měsíci. Po čerstvém ránu následují příjemně teplé dny, které končí mírnými večery. Teplota se pohybuje kolem 20° C, kromě několika chladnějších nocí. Únor je o něco teplejší než leden, protože obloha je většinou jasná a Miami dostává více slunečního svitu. Spolu s prosincem je únor jedním z nejsušších měsíců roku a riziko deště téměř neexistuje. Pokud neplánujete celodenní opalování a koupání na dovolenou, je únor skvělým obdobím. Miami má příjemné počasí pro dlouhé procházky a příležitostné koupání. Méně turistů je další únorovou výhodou, protože hlavní turistická sezóna je stále před námi.

Počasí v Miami v březnu

Březen je přechodným obdobím mezi mírnou zimou a horkým létem. Začátek měsíce připomíná únor s čerstvými noci a pohodlně teplými dny. Ke konci března se teplota zvyšuje o několik stupňů. Březen je jedním z nejsušších měsíců a je také jedním z nejslunnějších. Jelikož je obloha po celý den bez mráčku, může se vzduch ohřát na 26° C. Kromě toho je teplota moře kolem 24° C. V poledne tedy můžete snadno strávit hodiny plaváním a opalováním. Odpoledne se však oteplí a večery jsou stále dost čerstvé na to, abyste si oblékli bundu. I když březen nesplňuje všechny požadavky typické pro dovolenou na pláži, je vhodný pro prohlídky památek a odpočinek u Atlantského oceánu.

Počasí v Miami v dubnu

V dubnu začíná teplota plazit nahoru, ale zůstává v rozumném rozsahu a zůstává příjemná. V noci neklesá pod 23° C a během dne se může dostat až ke 30° C. Díky lehkému vánku z Atlantského oceánu nejsou dny dusné, přesto příjemně teplé. Voda se ohřívá a může se dostat až k 26° C. Ve srovnání s nadcházejícími letními měsíci je počasí suché a pršívá jen krátce. Když déšť skončí, mraky zmizí a slunce svítí až do večera. Duben je skvělým měsícem pro pobyt v Miami, protože není vedro.

Počasí v Miami v květnu

Teplota stále stoupá a nikdy neklesne pod 20° C. V poledne může teploměr ukazovat nad 30° C. Teplo je stále snesitelné, ale nejteplejší polední hodiny je lepší trávit někde uvnitř. Vzduch je od časného rána teplý a koupání a slunění se můžete věnovat celý den. Moře je obecně klidné a teplé, a to až 27° C. Kromě toho můžete očekávat, že bude půl dne slunečno. Suchá a přiměřeně horká, první polovina května je pro návštěvu stejně dokonalá jako duben. V posledním týdnu měsíce však může být obloha odpoledne zamračená, začíná častěji pršet, zvyšuje se vlhkost a přechod do období dešťů označuje občasná bouřka.

Počasí v Miami v červnu

Červen je oficiálním začátkem období dešťů, které potrvá do poloviny října. Od prvních dnů v měsíci začíná hodně pršet. Díky velkému množství srážek je červen jedním z nejmokřejších měsíců roku. Proto se vám bude hodit pláštěnka nebo deštník. Přestože jsou deště časté a prudké, nikdy nevydrží dlouho. Obloha se rychle vyjasní a po zbytek dne svítí slunce. Pozitivní stránkou deštivého počasí je, že odpolední lijáky a občasné bouřky mírní vedro. V červnu teplota stoupá spolu s vlhkostí. Ráno jsou sotva čerstvější než poledne a rozdíl mezi denními a nočními teplotami je malý.

Počasí v Miami v červenci

V Miami začíná hlavní letní sezóna v červenci a trvá až do září. V tomto období jsou vzduch a voda nejteplejší, přičemž teploty nejsou nižší než 25° až 29° C. Naštěstí vánek z Atlantského oceánu činí teplo snesitelnějším. Ve srovnání se zbytkem letních měsíců je červenec poněkud suchší. Přestože hodně prší, srážky nikdy nejsou přívalové. Po krátkém, ale silném dešti si můžete užít bezmračné nebe a strávit den opalováním a plaváním. Deště však mohou přijít kdykoliv, zejména v druhé polovině dne.

Počasí v Miami v srpnu

Obecně je počasí v Miami v srpnu téměř stejné jako v červenci. Během dne teplota vrcholí při 35° C a v noci neklesne pod 26° C. Neosvěží vás ani oceánský vánek, který má mnohdy teplotu i 30° C. Jedinou věcí, která odlišuje srpen od července, je úroveň srážek: v srpnu je obvykle vyšší. Po celý měsíc vás může déšť chytit v kteroukoli dobu, ale odpoledne je šance větší. Kromě toho je srpen, zejména druhá polovina měsíce, ve znamení vrcholu sezóny tropických bouří, kdy by vás na pobřeží Miami mohl zasáhnout hurikán. I když jsou rizika nízká, při plánování na toto myslete.

Počasí v Miami v září

Přestože září je již podzimní měsíc, v Miami je stále léto. Teplota je stejná jako v srpnu, v poledne stoupá na 35° C a v noci se dostává až na 25° C. Teplota vody je kolem 29° C. Počet hodin slunečního svitu se s přibývajícími dny trochu snižuje, ale na opalování je stále dost slunečno. Prázdniny na pláži však mohou přerušit časté deště. Září patří mezi nejdeštivější měsíce roku a je pravděpodobné, že bude pršet téměř každý den. Dobrou zprávou je, že lijáky se vyskytují hlavně večer a brzy ráno, takže si můžete užívat celý den na pláži. Atlantická hurikánová sezóna na pobřeží Floridy je v plném proudu; riziko přetrvávající bouře tedy přetrvává.

Počasí v Miami v říjnu

Říjen je jedním ze dvou měsíců krátkého podzimu v Miami. I když je vzduch stále horký, teplota začíná postupně klesat, zejména v druhé polovině měsíce. Moře zůstává teplé, vhodné ke koupání. Dny jsou stejně slunečné jako v létě, ale občas se obloha zakryje mraky. Spolu s červnem a zářím je říjen jedním z nejmokřejších měsíců. Pravděpodobně bude pršet každý druhý den, ale přeháňky jsou slabší než v září. Kromě toho se do konce října blíží konec období tropických bouří.

Počasí v Miami v listopadu

V listopadu je množství srážek třikrát nižší než v říjnu. Taková změna znamená začátek období sucha v Miami. Deštivé přeháňky se stále vyskytují, ale jsou lehké, krátké a vyskytují se hlavně večer. Vlhkost klesá a dýchání je snazší. Teplota také trochu klesá. Ani v nejteplejších hodinách dne nepřekročí 26° C. Teplota vody je stejná. Vzhledem k tomu, že dny jsou dostatečně dlouhé, slunečné a suché, je listopad vhodným obdobím pro návštěvu Miami. Počet turistů klesá.

Počasí v Miami v prosinci

Ačkoli kalendářní zima oficiálně začíná v prosinci, počasí v Miami je mírné a jarní: nikdy nesněží a nikdy není opravdu chladno. Teplota klesne na přibližně na 20° C a kolem této hodnoty kolísá až do března. Nejnižší teploty se pohybují kolem 15° C. Po celý měsíc si mohou objevit dvě až tři chladné noci. Během dne slunce ohřívá vzduch a počasí je obecně dostatečně příjemné pro prohlídky památek. Koupání je také jednou z možností, protože moře je stejně teplé jako 24° C. Kromě toho je prosinec jedním z nejsušších měsíců roku s srážkami méně než 45 mm.

Pláže v Miami

Hlavním turistickým lákadlem Miami jsou bezpochyby pláže. Jakkoliv je Miami Beach samostatným městem, vzhledem k blízké vzdálenosti je turisty často považováno za součást Miami. Kromě pláží je zejména jižní část Miami Beach často vyhledávána pro bujarý noční život, výtečné restaurace a hotelové rezorty. Milovníci umění a zejména architektury si v jižní části Miami Beach jistě nenechají ujít procházku po místním Art Deco Districtu.

Pláže v Miami
Pláže v Miami

Letiště v oblasti Miami

V metropolitní oblasti Miami se nacházejí dvě velká letiště:

 • Miami International
 • Fort Lauderdale International.

V Miami existuje na floridské poměry poměrně hustý systém hromadné dopravy, jakkoli vlastní vůz je bezpochyby, stejně jako ve všech městech USA, z hlediska času lepší volbou.

Mluvíte španělsky? Máte vyhráno!

Miami Beach je město přistěhovalců s jednou z největších kubánských populací v zemi. Zhruba 60 % Miamianů mluví španělsky jako svým prvním jazykem a lze jej slyšet všude ve městě. Řada z nich mluví anglicky jen málo, případně vůbec.

Gay komunita

Město má také prosperující gay komunitu, která se zaměřuje na South Beach, zejména mezi 11. a 12. ulicí. Pokud jste v Miami vbřeznu, zajděte na Winter Party, akce pro LGBT komunitu, která každoročně přitahuje tisíce návštěvníků. Miami Beach Gay Pride je také velká každoroční událost, která se koná v dubnu.

Bezpečnost v Miami

Ve městě

Miami Beach je pro turisty obecně bezpečné město. Stejně jako u většiny hlavních turistických cílů jsou však kapesní krádeže největším problémem, zejména během chaotické noci a na rušné Washington Street. Procházejte se v noci ve skupinách a vyhýbejte se neznámým místům. Pokud máte ve městě auto, nevystavujte cennosti, aby vám auto nevykradli.

Na pláži

Při plavání zůstaňte poblíž stanice plavčíků a sledujte vlajky.

 • zelená znamená, že voda je klidná a plavání je bezpečné
 • žlutá signalizuje mírné podmínky surfování, ale je potřeba dát pozor na tvz. riptidy, to jsou proudy, které vás mohou zatáhnout na moře
 • fialová znamená přítomnost mořských živočichů, např. medúzy
 • červená signalizuje, že je vstup do vody zakázán.

Zde najdete více o plážích na Floridě.

Pláže na Floridě
Pláže na Floridě


Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa