POČASÍ A VHODNÁ DOBA NA CESTU DO USA

Obecně lze říci, že hlavní sezona v USA, od poloviny července do začátku září, je pro evropské turisty na cestu do USA v mnoha ohledech spíše nepříznivá. V této době bývají v Americe všechny ceny až o 50 procent vyšší než v jiných ročních obdobích a také mnohé pamětihodnosti a národní parky bývají od konce května (Memorial Day) do začátku září (Labor Day – první pondělí v září) přeplněné americkými turisty. Po zbytek roku můžeme v národních parcích USA potkávat jen penzisty, rodinami s malými dětmi a zahraničními turisty.

Jihozápad USA (jih Arizony, Kalifornia, jih Utahu) se vyznačuje suchým a slunným podnebím. Turisté z Evropy se tu setkávají s vysokými letními teplotami kolem 30-40 °C.

Západní pobřeží USA – Kalifornie ovlivňuje Tichý oceán, proto je tu klima po celý rok stabilní a i teploty nejsou tak vysoké. Tichý oceán má během léta teplotu 17-25 °C. Při cestách po západním pobřeží nebuďte zaskočeni častými mlhami. Všechny státy USA v oblasti pohoří Rocky Mountains jsou jako stvořené pro zimní dovolenou.

Pro cestu do západních oblastí USA, byychom si měli podle možností nejraději vybrat období:

  • od května do poloviny června
  • od poloviny (konce) srpna do konce září

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VE VYBRANÝCH MĚSTECH USA

MĚSTO LEDEN ČERVENEC ŘÍJEN
Los Angeles 18 °C 29 °C 26 °C
San Francisco12 °C 20 °C 19 °C
Las Vegas 14 °C 40 °C 34 °C

Zde najdete další informace o počasí:

ODKAZY NA WEBY O POČASÍ V USA


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button