POČASÍ A VHODNÁ DOBA NA CESTU DO USA

Obecně lze říci, že hlavní sezona v USA, od poloviny července do začátku září, je pro evropské turisty na cestu do USA v mnoha ohledech spíše nepříznivá. V této době bývají v Americe všechny ceny až o 50 procent vyšší než v jiných ročních obdobích a také mnohé pamětihodnosti a národní parky bývají od konce května (Memorial Day) do začátku září (Labor Day – první pondělí v září) přeplněné americkými turisty. Po zbytek roku můžeme v národních parcích USA potkávat jen penzisty, rodinami s malými dětmi a zahraničními turisty.

Jihozápad USA (jih Arizony, Kalifornia, jih Utahu) se vyznačuje suchým a slunným podnebím. Turisté z Evropy se tu setkávají s vysokými letními teplotami kolem 30-40 °C.

Západní pobřeží USA – Kalifornie ovlivňuje Tichý oceán, proto je tu klima po celý rok stabilní a i teploty nejsou tak vysoké. Tichý oceán má během léta teplotu 17-25 °C. Při cestách po západním pobřeží nebuďte zaskočeni častými mlhami. Všechny státy USA v oblasti pohoří Rocky Mountains jsou jako stvořené pro zimní dovolenou.

Pro cestu do západních oblastí USA, byychom si měli podle možností nejraději vybrat období:

  • od května do poloviny června
  • od poloviny (konce) srpna do konce září

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VE VYBRANÝCH MĚSTECH USA

MĚSTO LEDEN ČERVENEC ŘÍJEN
Los Angeles 18 °C 29 °C 26 °C
San Francisco12 °C 20 °C 19 °C
Las Vegas 14 °C 40 °C 34 °C

Zde najdete další informace o počasí:

ODKAZY NA WEBY O POČASÍ V USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa