Co dělat na Floridě

Florida je pro řadu turistů synonymem pro slunce a krásné pláže. Kromě nich se však v tomto státě lze věnovat řadě jiných aktivit. V oblasti okolo Orlanda je unikátní koncentrace zábavních parků, které každoročně přilákají na 50 milionů návštěvníků. Na Floridě se lze věnovat řadě sportů a to nejen těch, které mají něco společného s vodou či oceánem; zároveň se zde lze bavit sportem i pasivně.

Více než 600 mil krásných písečných pláží nabízí dokonalé vyžití pro milovníky oceánu, opalování a pasivního odpočinku na pláži. Vybrat si lze z různých druhů pláží, ať už v centru dění jako na Miami Beach či v ústraní na bariérových ostrovech na západním pobřeží Floridy.

Zejména děti jistě ocení obří zábavní parky, ve kterých se snad nelze nebavit… Parky o velikosti velkých měst s kompletní infrastrukturou, restauracemi, obchody a všudypřítomnými atrakcemi však dokáží pobavit nejen děti ale v podstatě návštěvníky jakéhokoliv věku.

Kromě vodních sportů, jako je sjíždění malebných řek či plavení se po mořských zátokách nebo při pobřeží, panují na Floridě ideální podmínky pro cyklistiku a turistiku, a to zejména v několika desítkách státních parků. Florida je zároveň domovem pro více než 1200 golfových hřišť a tisíce tenisových kurtů, na kterých lze často za mírný poplatek procvičit své sportovní dovednosti.

Sport si však lze na Floridě užít též jako divák; tento jižanský stát má nadprůměrný počet týmů ve všech hlavních amerických profesionálních soutěžích, počínaje americkým fotbalem, přes basketbal, baseball až po lední hokej.

Ten, kdo si přijede na Floridu nakoupit, zpravidla neodjíždí zklamán. Obří nákupní centra i malé obchody a butiky nabízí zboží, z něhož si zpravidla vyberou jak zákazníci orientovaní na cenu, kteří najdou ráj v outletových centrech, tak i náročnější klienta, která si potrpí na kvalitu a cena pro ni není tak podstatná.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat