Co dělat na Floridě

Florida je pro řadu turistů synonymem pro slunce a krásné pláže. Kromě nich se však v tomto státě lze věnovat řadě jiných aktivit. V oblasti okolo Orlanda je unikátní koncentrace zábavních parků, které každoročně přilákají na 50 milionů návštěvníků. Na Floridě se lze věnovat řadě sportů a to nejen těch, které mají něco společného s vodou či oceánem; zároveň se zde lze bavit sportem i pasivně.

Více než 600 mil krásných písečných pláží nabízí dokonalé vyžití pro milovníky oceánu, opalování a pasivního odpočinku na pláži. Vybrat si lze z různých druhů pláží, ať už v centru dění jako na Miami Beach či v ústraní na bariérových ostrovech na západním pobřeží Floridy.

Zejména děti jistě ocení obří zábavní parky, ve kterých se snad nelze nebavit… Parky o velikosti velkých měst s kompletní infrastrukturou, restauracemi, obchody a všudypřítomnými atrakcemi však dokáží pobavit nejen děti ale v podstatě návštěvníky jakéhokoliv věku.

Kromě vodních sportů, jako je sjíždění malebných řek či plavení se po mořských zátokách nebo při pobřeží, panují na Floridě ideální podmínky pro cyklistiku a turistiku, a to zejména v několika desítkách státních parků. Florida je zároveň domovem pro více než 1200 golfových hřišť a tisíce tenisových kurtů, na kterých lze často za mírný poplatek procvičit své sportovní dovednosti.

Sport si však lze na Floridě užít též jako divák; tento jižanský stát má nadprůměrný počet týmů ve všech hlavních amerických profesionálních soutěžích, počínaje americkým fotbalem, přes basketbal, baseball až po lední hokej.

Ten, kdo si přijede na Floridu nakoupit, zpravidla neodjíždí zklamán. Obří nákupní centra i malé obchody a butiky nabízí zboží, z něhož si zpravidla vyberou jak zákazníci orientovaní na cenu, kteří najdou ráj v outletových centrech, tak i náročnější klienta, která si potrpí na kvalitu a cena pro ni není tak podstatná.
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button