Jacksonville na Floridě

Jacksonville (mapa zde) je největším městem Floridy (přes 800 tis. obyvatel), leč v případě započtení aglomerací jsou metropolitní oblasti Miami, Tampa a Orlando výrazně větší. Jacksonville se nachází u pobřeží Atlantického oceánu v severovýchodní části Floridy nedaleko hranic s Georgií.

Hlavním vzdušným přístavem v oblasti je Jacksonville International Airport, které je vzdáleno zhruba 20 kilometrů od centra města. Pro pohyb po městě je vzhledem k relativní velké rozlehlosti a nízké hustotě osídlení vhodné využít automobilu; oproti nepříliš husté hromadné dopravě dokáže ušetřit značnou spoustu času.

Turisticky navštěvované je zejména centrum Jacksonville. Jacksonville Landing je obchodní centrum města, které se zejména o víkendech plní turisty i místními obyvateli užívajícími si restaurací, barů a nočních klubů. Pro klidnější zážitek a krásný výhled na centrum města lze navštívit čtvrť Riverside; řada budov zde byla postavena ve dvacátých letech 20. století a krásná stezka okolo řeky St. Johns poskytuje útočiště pro běžce i zamilované páry a nabízí krásný výhled přes řeku na centrum.

Dalším z lákadel Jacksonville jsou pláže; zhruba dvacet mil písčitého pobřeží láká nejen ke slunění, ale i k rybaření a dalším vodním sportům. Pláže nejsou tak zaplněné jako například na Miami Beach.

Na své si v oblasti Jacksonville přijdou i golfisté; několik desítek krásných golfových hřišť láká na své greeny, mezi nimi i několik hřišť považovaných za nejkrásnější v zemi. Těm vévodí hřiště TPC Sawgrass, které každý rok hostí významný profesionální turnaj okruhu PGA – Players Championship. Město je také sídlem místních Jaguars, profesionálního týmu amerického fotbalu NFL.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us