Jacksonville na Floridě

Jacksonville (mapa zde) je největším městem Floridy (přes 800 tis. obyvatel), leč v případě započtení aglomerací jsou metropolitní oblasti Miami, Tampa a Orlando výrazně větší. Jacksonville se nachází u pobřeží Atlantického oceánu v severovýchodní části Floridy nedaleko hranic s Georgií.

Hlavním vzdušným přístavem v oblasti je Jacksonville International Airport, které je vzdáleno zhruba 20 kilometrů od centra města. Pro pohyb po městě je vzhledem k relativní velké rozlehlosti a nízké hustotě osídlení vhodné využít automobilu; oproti nepříliš husté hromadné dopravě dokáže ušetřit značnou spoustu času.

Turisticky navštěvované je zejména centrum Jacksonville. Jacksonville Landing je obchodní centrum města, které se zejména o víkendech plní turisty i místními obyvateli užívajícími si restaurací, barů a nočních klubů. Pro klidnější zážitek a krásný výhled na centrum města lze navštívit čtvrť Riverside; řada budov zde byla postavena ve dvacátých letech 20. století a krásná stezka okolo řeky St. Johns poskytuje útočiště pro běžce i zamilované páry a nabízí krásný výhled přes řeku na centrum.

Dalším z lákadel Jacksonville jsou pláže; zhruba dvacet mil písčitého pobřeží láká nejen ke slunění, ale i k rybaření a dalším vodním sportům. Pláže nejsou tak zaplněné jako například na Miami Beach.

Na své si v oblasti Jacksonville přijdou i golfisté; několik desítek krásných golfových hřišť láká na své greeny, mezi nimi i několik hřišť považovaných za nejkrásnější v zemi. Těm vévodí hřiště TPC Sawgrass, které každý rok hostí významný profesionální turnaj okruhu PGA – Players Championship. Město je také sídlem místních Jaguars, profesionálního týmu amerického fotbalu NFL.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button