Kennedyho vesmírné středisko na Floridě

Kennedy Space Center (mapa zde), neboli česky Kennedyho vesmírné středisko, je jednak kosmodromem, který dlouhá léta sloužil a slouží NASA jako základna pro vesmírné lety, a zároveň i velkým turistickým lákadlem, za kterým míří každoročně na východ Floridy více než milion návštěvníků.

Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě

Vesmírné centrum se nachází na mysu Canaveral, na východě Floridy zhruba v polovině cesty z Miami do Jacksonville, v regionu, pro který se vžilo označení Space Coast (vesmírné pobřeží). Jeho součástí jsou odpalovací rampy a všechny potřebné budovy a zařízení pro vypravování vesmírných letů včetně tzv. Vehicle Assembly Building, čtvrté největší budovy na světě (co se týče objemu), ve které byly připravovány raketoplány pro start. Součástí areálu je vesmírné návštěvnické centrum.

Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě

Výstavy v návštěvnickém centru přibližují turistům historii letů do kosmu; jeho součástí je Rocket Garden – expozice raket, které letěly do vesmíru, síň slávy amerických kosmonautů či IMAX kino, ve kterém promítají 3D dokumenty o vesmírných letech. Součástí návštěvnického centra je i atrakce, která simuluje start raketoplánu do vesmíru. Z návštěvnického centra jsou vypravovány autobusy do nedalekého Appolo/Saturn V Center, které nabízí několik expozic věnovaných programu Apollo.

Návštěvnické centrum je otevřeno denně; cena vstupu do komplexu je pro dospělou osobu 50 USD bez daně, pro děti od 3 do 11 let je vstupné o 10 USD levnější.

Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě
Kennedy Space Center na Floridě

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa