Key West na Floridě

Key West je nejjižnějším městem Floridy a zároveň také nejjižnějším místem v kontinentální části Spojených států amerických. Nachází se na jednom z ostrovů souostroví Florida Keys a vzdušnou čarou je to z Key West na Kubu blíže (150 km) než do Miami.

Key West je velmi oblíbenou turistickou destinací; panuje zde tropické podnebí a velmi teplé počasí po celý rok. Zimní období se vyznačuje trochu nižšími teplotami a zejména nižšími srážkami, zatímco v létě se k velkému vedru přidává i značná vlhkost a časté přeháňky, bouřky a občasné hurikány.

Key West
Kew West

Už jen samotná cesta na Key West je velkým zážitkem; ostrovy souostroví jsou spojeny silnicí vedou z kontinentální části Floridy. Tato silnice má z větší části pouze jeden pruh v každém směru, rychlost na ní je navíc v řadě částí omezena, a proto může být provoz na ní zejména o víkendech a svátcích velmi pomalý.

Cesta autem na Kew West
Cesta autem na Kew West
Cesta autem na Key West
Cesta autem na Key West

Florida Keys i Key West samotné není ani tak vyhlášeno krásnými plážemi (jakkoli i zde si milovníci opalování přijdou na své), ale spíše vodními sporty – kanoistikou, potápěním či rybařením. Na ostrovech se nachází několik státních parků, z nichž zejména John Pennekamp Coral Reef State Park stojí za vidění.

Pohyb po Key West samotném je samozřejmě možný autem, ale vzhledem k nedostatku místa bývá velmi často problém s parkováním. Řada turistů proto využívá půjčoven kol, golfových vozíků či mopedů. Z památek je možno na Key West vidět domy, v nichž pobývali Ernest Hemingway či bývalý president USA Harry Truman; k vidění je i několik menších leč zajímavých muzeí, například Mel Fisher Maritime Heritage Museum věnované námořním artefaktům.

Key West
Kew West

Vzhledem k nedostatku místa i menšímu počtu ubytovacích kapacit jsou ceny ubytování na Key West pravděpodobně nejvyšší z celé Floridy. Během zimy, tj. hlavní sezony, se i cena nejlevnějších pokojů šplhá nad 150 USD za noc. Z Key West jsou pořádány každodenní plavby do zhruba 100 kilometrů vzdáleného národní parku Dry Tortugas.

Bahia Honda State Park - zastavte se cestou na Key West
Bahia Honda State Park – zastavte se cestou na Key West – mapa zde
Domy na Key Westu
Ernest Hemingway - dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
Ernest Hemingway – dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
Domy na Key West
Domy na cestě na Key WestStanda Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button