Key West na Floridě

Key West je nejjižnějším městem Floridy a zároveň také nejjižnějším místem v kontinentální části Spojených států amerických. Nachází se na jednom z ostrovů souostroví Florida Keys a vzdušnou čarou je to z Key West na Kubu blíže (150 km) než do Miami.

Key West je velmi oblíbenou turistickou destinací; panuje zde tropické podnebí a velmi teplé počasí po celý rok. Zimní období se vyznačuje trochu nižšími teplotami a zejména nižšími srážkami, zatímco v létě se k velkému vedru přidává i značná vlhkost a časté přeháňky, bouřky a občasné hurikány.

Key West
Kew West

Už jen samotná cesta na Key West je velkým zážitkem; ostrovy souostroví jsou spojeny silnicí vedou z kontinentální části Floridy. Tato silnice má z větší části pouze jeden pruh v každém směru, rychlost na ní je navíc v řadě částí omezena, a proto může být provoz na ní zejména o víkendech a svátcích velmi pomalý.

Cesta autem Middle Keys a Lower Keys
Cesta autem Middle Keys a Lower Keys
Cesta autem na Key West
Cesta autem na Key West

Florida Keys i Key West samotné není ani tak vyhlášeno krásnými plážemi (jakkoli i zde si milovníci opalování přijdou na své), ale spíše vodními sporty – kanoistikou, potápěním či rybařením. Na ostrovech se nachází několik státních parků, z nichž zejména John Pennekamp Coral Reef State Park stojí za vidění.

Pohyb po Key West samotném je samozřejmě možný autem, ale vzhledem k nedostatku místa bývá velmi často problém s parkováním. Řada turistů proto využívá půjčoven kol, golfových vozíků či mopedů. Z památek je možno na Key West vidět domy, v nichž pobývali Ernest Hemingway či bývalý president USA Harry Truman; k vidění je i několik menších leč zajímavých muzeí, například Mel Fisher Maritime Heritage Museum věnované námořním artefaktům.

Co vidět na Key Westu

Key West je místo, které na vás dýchne exotiku. Můžete se tady jen procházet a nasávat atmosféru, ale je tu i plno míst, které stojí návštěvu. Tady je jich pár vyjmenovaných.

Ernest Hemingway - dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
Ernest Hemingway – dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
 • Domov a muzeum Ernesta Hemingwayemapa.
  Místo, které osloví zejména milovníky literatury. Je to bývalý domov slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye a nyní slouží jako muzeum. Návštěvníci si mohou prohlédnout místnosti, kde Hemingway napsal některá ze svých nejslavnějších děl. Jako zvláštnost zde najdete i šesti prsté kočky.
 • Západ slunce na Mallory Squaremapa
  Ideální místo pro sledování západu slunce nad vodou. Najdete zde pouliční umělce, prodejce jídla a živou hudbu.
 • Duval Streetmapa
  Hlavní ulice v Key West a je plná obchodů, barů a restaurací. Je to skvělé místo na procházku, kde nasajete místní atmošku.
 • Key West Butterfly and Nature Conservatorymapa
  Pokud si chcete oddechnout, tak zajděte do této krásné vnitřní zahrady. Uvidíte zde stovky motýlů a tropických ptáků.
 • Nejjižnější bod USA: bójemapa
  Kousek od vnitřní zahrady najdete snad nejznámější místo Key Westu Jedná se o orientační bod, který označuje nejjižnější bod v kontinentálních Spojených státech.
 • Key West Lighthouse and Keeper’s Quarters Museummapa
  Milujete majáky? Tak jeden historický můžete navštívit i na Kew Westu. Můžete vylézt na vrchol odkud uvidíte do širokého okolí.
 • Fort Zachary Taylor Historic State Parkmapa
  Jste utahaní? Tak zamiřte na tuto pláž, kde můžete zrelaxovat. Najdete tady i historickou pevnost, kterou můžete prozkoumat.
 • Key West Art and Historical Societymapa
  Pokud patříme mezi milovníky muzeí, tak zajděte sem. Muzeum představuje historii a kulturu Key West prostřednictvím umění, artefaktů a exponátů.
 • Harry S. Truman Little White Housemapa
  Tento historický dům kdysi používal jako útočiště prezident Harry S. Truman. Návštěvníci si mohou dům prohlédnout a seznámit se s jeho historií.
Key West
Kew West

Vzhledem k nedostatku místa i menšímu počtu ubytovacích kapacit jsou ceny ubytování na Key West pravděpodobně nejvyšší z celé Floridy. Během zimy, tj. hlavní sezony, se i cena nejlevnějších pokojů šplhá nad 150 USD za noc. Z Key West jsou pořádány každodenní plavby do zhruba 100 kilometrů vzdáleného národní parku Dry Tortugas.

Jaké jsou nejlepší pláže na cestě z Miami na Key West

Na cestě z Miami do Key West je několik krásných pláží. Tady je několik nejlepších.

V oblasti Miami

 • South Beachmapa
  Nachází se v Miami, South Beach je oblíbená a ikonická pláž známá svým bílým pískem, tyrkysovou vodou a živou atmosférou. Je to skvělé místo k odpočinku a sledování lidí.
 • Crandon Park Beachmapa
  Pláž, která se nachází v Key Biscayne, je známá svou čistou vodou a přírodními krásami. Je také domovem přírodního centra a golfového hřiště.

Na cestě po ostrovech

 • Bahia Honda State Parkmapa
  Na tuto pláž narazíte zhruba po hodině a půl od Key Westu. Nabízí krásné pláže a křišťálově čistou vodu ideální pro koupání a šnorchlování.
 • Pláž Sombreromapa
  Pláž v Marathonu je známá svým měkkým bílým pískem a klidnými vodami. Je to oblíbené místo pro koupání, opalování a piknik.
 • Pláž Coco Plummapa
  Odlehlá pláž v Marathonu je skvělým místem k odpočinku a nasávání slunce. Je známý svou přírodní krásou a klidnou atmosférou.
 • Long Key State Parkmapa
  Spíše park než pláž, i když ta tu je také, ale celkem malá. Tento park, který se nachází v Lower Keys. Je to také skvělé místo pro pozorování ptáků a pěší turistiku.
Bahia Honda State Park - zastavte se cestou na Key West
Bahia Honda State Park – zastavte se cestou na Key West – mapa zde

Co vidět na cestě z Miami do Key West

Cestou z Miami na Key West budete projíždět místy, která stojí za malou zastávku. Tady je malý výběr ze zajímavých míst. Záleží na vašich časových možnostech. Pokud nemáte času na rozdávání, tak jen profrčte. Pokud ale nemáte na spěch, tak se určitě zastavte.

 • Theatre of the Seamapa:
  Mořský park v Islamoradě, asi dvě hodiny od Miami, nabízí bezprostřední setkání s delfíny, lachtany a dalšími mořskými živočichy.
 • Seven Mile Bridgemapa
  Ikonický most, po kterém pojedete a spojuje Middle Keys s Lower Keys.
 • Centrum výzkumu delfínůmapa
  Výzkumné a vzdělávací zařízení v Marathonu, asi hodinu a půl od Key West, nabízí interaktivní programy, kde se můžete dozvědět o delfíny a plavat s nimi.
 • Želví nemocnicemapa
  Nemocnice v Marathonu se věnuje záchraně a rehabilitaci mořských želv. Můžete si prohlédnout zařízení a dovědět se více o ochraně želv.
 • Robbie’s Marinamapa
  Přístav v Islamoradě je oblíbeným místem pro krmení místních tarponů. Můžete si také pronajmout kajaky nebo se vydat na výlet lodí po okolí.
 • Key Deer National Wildlife Refugemapa
  Útočiště, které se nachází v Lower Keys, je domovem ohrožených druhů jelenů Key. Návštěvníci se mohou projet autem nebo projet na kole přes útočiště, aby viděli jelena.
Domy na Key Westu
Domy na Key West
Domy na cestě na Key West


Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa