Key West na Floridě

Key West je nejjižnějším městem Floridy a zároveň také nejjižnějším místem v kontinentální části Spojených států amerických. Nachází se na jednom z ostrovů souostroví Florida Keys a vzdušnou čarou je to z Key West na Kubu blíže (150 km) než do Miami.

Key West je velmi oblíbenou turistickou destinací; panuje zde tropické podnebí a velmi teplé počasí po celý rok. Zimní období se vyznačuje trochu nižšími teplotami a zejména nižšími srážkami, zatímco v létě se k velkému vedru přidává i značná vlhkost a časté přeháňky, bouřky a občasné hurikány.

Key West
Kew West

Už jen samotná cesta na Key West je velkým zážitkem; ostrovy souostroví jsou spojeny silnicí vedou z kontinentální části Floridy. Tato silnice má z větší části pouze jeden pruh v každém směru, rychlost na ní je navíc v řadě částí omezena, a proto může být provoz na ní zejména o víkendech a svátcích velmi pomalý.

Cesta autem na Kew West
Cesta autem na Kew West
Cesta autem na Key West
Cesta autem na Key West

Florida Keys i Key West samotné není ani tak vyhlášeno krásnými plážemi (jakkoli i zde si milovníci opalování přijdou na své), ale spíše vodními sporty – kanoistikou, potápěním či rybařením. Na ostrovech se nachází několik státních parků, z nichž zejména John Pennekamp Coral Reef State Park stojí za vidění.

Pohyb po Key West samotném je samozřejmě možný autem, ale vzhledem k nedostatku místa bývá velmi často problém s parkováním. Řada turistů proto využívá půjčoven kol, golfových vozíků či mopedů. Z památek je možno na Key West vidět domy, v nichž pobývali Ernest Hemingway či bývalý president USA Harry Truman; k vidění je i několik menších leč zajímavých muzeí, například Mel Fisher Maritime Heritage Museum věnované námořním artefaktům.

Key West
Kew West

Vzhledem k nedostatku místa i menšímu počtu ubytovacích kapacit jsou ceny ubytování na Key West pravděpodobně nejvyšší z celé Floridy. Během zimy, tj. hlavní sezony, se i cena nejlevnějších pokojů šplhá nad 150 USD za noc. Z Key West jsou pořádány každodenní plavby do zhruba 100 kilometrů vzdáleného národní parku Dry Tortugas.

Bahia Honda State Park - zastavte se cestou na Key West
Bahia Honda State Park – zastavte se cestou na Key West – mapa zde
Domy na Key Westu
Ernest Hemingway - dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
Ernest Hemingway – dům, do kterého se nastěhoval začátkem 30. let
Domy na Key West
Domy na cestě na Key West

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. .
Back to top button