Florida – oblast Tampa

Tampa je metropolí západní Floridy, počtem obyvatel se řadí na třetí místo po Jacksonville a Miami, ovšem při zahrnutí všech aglomerací je oblast Tampy druhou největší metropolitní oblastí po Miami. Tampa leží téměř na pobřeží Tichého oceánu, v krásné zátoce Tampa Bay. Vyhledávána je turisty zejména pro atraktivní zábavní parky.

V Tampě se nachází velké mezinárodní letiště, kterým každý rok projde na 17 milionů cestujících. Stejně jako ve většině amerických měst je nejpohodlnějším způsobem přepravy po městě automobil; alternativně lez zvolit místní autobusovou hromadnou dopravu případně TECO Line Streetcar, což jsou dopravní prostředky na způsob našich tramvají, či dopravu trolejbusy.

Hlavní atrakcí je zábavní park Busch Gardens, který spojuje zoologickou zahradu s atrakcemi jako horské dráhy a skluzavky. Řada turistů věnuje svůj čas i návštěvě Florida Aquarium – vodního centra s více než pěti tisíci vodními zvířaty, korálovými útesy a dalšími atrakcemi.

Tampa je také sportovním městem; kromě všudypřítomných golfových hřišť se lze pokochat špičkovým sportem i z pozice diváka. Navštívit je možno většinu nejlepších profesionálních amerických soutěží – americký fotbal v podání místních Tampa Bay Buccaneers, nám bližší lední hokej zde hrají Tampa Bay Lightnings a zastoupení v nejlepší baseballové lize světa má Tampa díky Tampa Bay Rays, kteří hrají své zápasy v nedalekém St. Petersburghu.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us