Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba hodinu jízdy od Atlantického pobřeží.

Pro řadu turistů je Orlando známé zejména svými zábavními parky – v Orlandu nebo jeho blízkém okolí se nacházejí tři velké parky – Disney World, Universal Studios a Seaworld – a několik parků menších. Přibližně 50 milionů turistů, kteří do parků každý rok zavítají, z ospalého Orlanda učinilo neformální hlavní město zábavy.

Počasí v Orladnu

Počasí v Orlandu je po celý rok velmi horké; v letních měsících se k němu přidávají srážky, vlhkost a časté bouřky. Přesto jsou v Orlandu hlavní turistickou sezonou letní měsíce – návštěvníci využívají prázdnin školou povinných dětí k návštěvě parků. Případná návštěva Orlanda a zábavních parků mimo toto období pak turistům může přinést bonus v podobě příjemnějšího počasí a méně ostatních turistů.

V Orlandu se nachází mezinárodní letiště, kterým ročně projde na 35 milionů pasažérů; Orlando je dále spojeno s Miami a dalšími americkým státy na severu vlakovou dopravou – v provozu jsou dvě pravidelné linky denně společnosti Amtrak. V Orlandu samotném pak funguje hromadná autobusová doprava LYNX; přesto je vhodné k přepravě využít služeb autopůjčoven. Orlando je známé taktéž jako „největší autopůjčovna světa“ a konkurence autopůjčoven zde tlačí ceny půjčovného téměř nejníže v USA.

Kromě zábavních parků nabízí Orlando vyžití i v oblasti sportu – jak aktivního (zejména golf či tenis), tak i pasivního – je zde možno navštívit zápasy basketbalové NBA, neboť Orlando je domovem místním Magics. Milovníci nakupování si v Orlandu přijdou taktéž na své, například v největším nákupním centru Florida Mall či outletových prodejnách Premium Outlets.

Díky mnoha zábavním atrakcím je v Orlandu a okolí značný počet ubytovacích kapacit různé kvality i ceny. Obecně jsou ceny v této oblasti nižší než například v oblasti Miami, a to často i dvojnásobně za srovnatelnou kvalitu.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us