Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba hodinu jízdy od Atlantického pobřeží.

Pro řadu turistů je Orlando známé zejména svými zábavními parky – v Orlandu nebo jeho blízkém okolí se nacházejí tři velké parky – Disney World, Universal Studios a Seaworld – a několik parků menších. Přibližně 50 milionů turistů, kteří do parků každý rok zavítají, z ospalého Orlanda učinilo neformální hlavní město zábavy.

Počasí v Orladnu

Počasí v Orlandu je po celý rok velmi horké; v letních měsících se k němu přidávají srážky, vlhkost a časté bouřky. Přesto jsou v Orlandu hlavní turistickou sezonou letní měsíce – návštěvníci využívají prázdnin školou povinných dětí k návštěvě parků. Případná návštěva Orlanda a zábavních parků mimo toto období pak turistům může přinést bonus v podobě příjemnějšího počasí a méně ostatních turistů.

V Orlandu se nachází mezinárodní letiště, kterým ročně projde na 35 milionů pasažérů; Orlando je dále spojeno s Miami a dalšími americkým státy na severu vlakovou dopravou – v provozu jsou dvě pravidelné linky denně společnosti Amtrak. V Orlandu samotném pak funguje hromadná autobusová doprava LYNX; přesto je vhodné k přepravě využít služeb autopůjčoven. Orlando je známé taktéž jako „největší autopůjčovna světa“ a konkurence autopůjčoven zde tlačí ceny půjčovného téměř nejníže v USA.

Kromě zábavních parků nabízí Orlando vyžití i v oblasti sportu – jak aktivního (zejména golf či tenis), tak i pasivního – je zde možno navštívit zápasy basketbalové NBA, neboť Orlando je domovem místním Magics. Milovníci nakupování si v Orlandu přijdou taktéž na své, například v největším nákupním centru Florida Mall či outletových prodejnách Premium Outlets.

Díky mnoha zábavním atrakcím je v Orlandu a okolí značný počet ubytovacích kapacit různé kvality i ceny. Obecně jsou ceny v této oblasti nižší než například v oblasti Miami, a to často i dvojnásobně za srovnatelnou kvalitu.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button