Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba hodinu jízdy od Atlantického pobřeží.

Pro řadu turistů je Orlando známé zejména svými zábavními parky – v Orlandu nebo jeho blízkém okolí se nacházejí tři velké parky – Disney World, Universal Studios a Seaworld – a několik parků menších. Přibližně 50 milionů turistů, kteří do parků každý rok zavítají, z ospalého Orlanda učinilo neformální hlavní město zábavy.

Počasí v Orladnu

Počasí v Orlandu je po celý rok velmi horké; v letních měsících se k němu přidávají srážky, vlhkost a časté bouřky. Přesto jsou v Orlandu hlavní turistickou sezonou letní měsíce – návštěvníci využívají prázdnin školou povinných dětí k návštěvě parků. Případná návštěva Orlanda a zábavních parků mimo toto období pak turistům může přinést bonus v podobě příjemnějšího počasí a méně ostatních turistů.

V Orlandu se nachází mezinárodní letiště, kterým ročně projde na 35 milionů pasažérů; Orlando je dále spojeno s Miami a dalšími americkým státy na severu vlakovou dopravou – v provozu jsou dvě pravidelné linky denně společnosti Amtrak. V Orlandu samotném pak funguje hromadná autobusová doprava LYNX; přesto je vhodné k přepravě využít služeb autopůjčoven. Orlando je známé taktéž jako „největší autopůjčovna světa“ a konkurence autopůjčoven zde tlačí ceny půjčovného téměř nejníže v USA.

Kromě zábavních parků nabízí Orlando vyžití i v oblasti sportu – jak aktivního (zejména golf či tenis), tak i pasivního – je zde možno navštívit zápasy basketbalové NBA, neboť Orlando je domovem místním Magics. Milovníci nakupování si v Orlandu přijdou taktéž na své, například v největším nákupním centru Florida Mall či outletových prodejnách Premium Outlets.

Díky mnoha zábavním atrakcím je v Orlandu a okolí značný počet ubytovacích kapacit různé kvality i ceny. Obecně jsou ceny v této oblasti nižší než například v oblasti Miami, a to často i dvojnásobně za srovnatelnou kvalitu.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Sport na Floridě

Nejen aktivním sportem lze strávit čas na Floridě, ale pokud si někdo rád užívá sportu i pasivně jako divák, má na Floridě spoustu příležitostí...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat