Státní parky na Floridě

Státní park John Pennekamp Coral Reef na Floridě

Zřejmě nejoblíbenější státní park na Floridě se nachází v jižní části státu v Key Largo. Park vznikl v roce 1963 jako první podvodní park svého druhu ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše zhruba 200 km2 a jeho hlavní atrakcí, jak již název napovídá, jsou korálové útesy. Park je pojmenován po Johnu Pennekampovi, který se významnou měrou zasloužil o vznik parku a ochranu korálových útesů u pobřeží kontinentální části USA.

Každý rok navštíví John Pennekamp Coral Reef State Park na jeden milion turistů, kteří se zde často zastaví při cestě na nejjižnější bod Spojených států do Key West. Park je velmi vhodný pro potápění a šnorchlování, při nichž se dají pozorovat korálové útesy. Velmi vhodné podmínky zde panují i pro kanoistiku, přičemž kanoe lze zapůjčit za 20 USD na hodinu, a na všudypřítomných plážích se milovníci opalování mohou věnovat svému koníčku. Krátké turistické trasy spolu s místy pro piknik lákají k procházce a odpočinku.

V parku je zajímavé návštěvnické centrum, v němž je umístěno velké mořské akvárium o objemu přes 110 tisíc litrů, ve kterém lze pozorovat mořský podvodní svět. V centru je též kino, které zve ke zhlédnutí přírodních dokumentů. Velmi oblíbenou atrakcí jsou výlety lodí s proskleným dnem, skrz nějž je možno pozorovat mořský život. Výletní plavba trvá dvě a půl hodiny a dospělý návštěvník za ni zaplatí 24 USD.

V parku je možno i přenocovat v kempu, jenž nabízí 47 míst pro stany i RV vozy a kvalitní zázemí s teplými sprchami. Kemp bývá často plně obsazen, a proto je vhodné místo dopředu rezervovat. Cena za ubytování je poněkud vyšší než je v kempech na Floridě zvykem – 36 USD za site. Vstupné se platí i při vstupu do parku a to 8,50 USD za vozidlo s více než jednou osobou (4 USD za vozidlo pouze s řidičem).

Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě

Státní park Wekiwa Springs je oblíbenou destinací v oblasti Orlanda; od tohoto města je vzdálen zhruba dvacet minut jízdy severně. Nabízí vyžití zejména pro milovníky nedotečené přírody, pozorování fauny a flory, cyklistikyturistiky a kanoistiky. Na ploše 28 km2 je v provozu více než dvacet kilometrů turistických tratí vhodných pro procházku, cyklistiku či jízdě na koni.

Každý rok navštíví tento park na čtvrt milionu turistů, kteří mohou pozorovat rozmanité druhy zvířat, z nichž některé jsou vedeny jako ohrožené a chráněné. V parku pramení řeka Wekiwa a její křišťálově čistá voda láká ke koupání či projížďce v kanoi či kajaku, které je možno půjčit v návštěvnickém centru.

Park nabízí možnosti ubytování a přenocování v kempu. Ten má kapacitu šedesáti míst a nocleh zde je možno zarezervovat předem. Poplatek za noc je 24 USD plus daň za jeden vůz; dále se platí poplatek za vstup do parku ve výši 6 USD za vozidlo. Park je velmi oblíben a o víkendech či svátcích je doporučeno přijet velmi brzy, neboť se rychle zaplňuje.Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa