Florida – Pensacola

Pensacola je nejzápadněji položené větší město Floridy; nachází se pouze několik mil od hranic s Alabamou na západě u pobřeží Mexického zálivu. Pensacola má přezdívku „město pěti vlajek“, která má kořeny v historii Pensacoly, jež byla během své historie pod nadvládou pěti různých státních uskupení (Španělska, Francie, Velké Británie, Spojených států amerických a během občanské války též Konfederace).

Klima panuje v Pensacole po většinu roku velmi teplé, na druhou stranu díky oceánskému podnebí nejsou letní teploty závratně vysoké, jakkoli je znepříjemňuje velká vlhkost vzduchu. Zima netrvá v Pensacole dlouho, zpravidla je suchá s občasnými ranními mrazíky. Pensacola je místem s jedním z největších objemů srážek na východ od Mississippi; na rozdíl od jiných oblastí Floridy zde neexistuje rozdělení na suché a mokré období a mít připraven deštník se vyplatí po celý rok, jakkoli letní měsíce jsou přeci jen srážkově nadprůměrné.

Hlavní atrakcí kromě nádherných a vyhlášených pláží u Mexického zálivu je místní námořní letecká základna Naval Air Station, na které jsou po část roku umístěni elitní piloti amerického námořnictva, tzv. Blue Angels. Součástí vojenského komplexu je i muzeum National Museum of Naval Aviation věnované historii námořního letectví s expozicí více než sta letadel, jež byla ve službě námořnictva a letectva od roku 1920.

Turisté mohou obdivovat i historické centrum Pensacoly; skupina historických budov nazývaná Pensacola Historical Village nabízí několik menších muzeí.

Většina turistů však míří na bělostné pláže. Vyhlášená Pensacola Beach a zejména úzký ostrov Santa Rosa, jež se táhne od Pensacoly až k další oblíbené pláži Fort Walton Beach, jsou jedněmi z nejkrásnějších pláží v celých Spojených státech.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us