Florida – Pensacola

Pensacola je nejzápadněji položené větší město Floridy; nachází se pouze několik mil od hranic s Alabamou na západě u pobřeží Mexického zálivu. Pensacola má přezdívku „město pěti vlajek“, která má kořeny v historii Pensacoly, jež byla během své historie pod nadvládou pěti různých státních uskupení (Španělska, Francie, Velké Británie, Spojených států amerických a během občanské války též Konfederace).

Klima panuje v Pensacole po většinu roku velmi teplé, na druhou stranu díky oceánskému podnebí nejsou letní teploty závratně vysoké, jakkoli je znepříjemňuje velká vlhkost vzduchu. Zima netrvá v Pensacole dlouho, zpravidla je suchá s občasnými ranními mrazíky. Pensacola je místem s jedním z největších objemů srážek na východ od Mississippi; na rozdíl od jiných oblastí Floridy zde neexistuje rozdělení na suché a mokré období a mít připraven deštník se vyplatí po celý rok, jakkoli letní měsíce jsou přeci jen srážkově nadprůměrné.

Hlavní atrakcí kromě nádherných a vyhlášených pláží u Mexického zálivu je místní námořní letecká základna Naval Air Station, na které jsou po část roku umístěni elitní piloti amerického námořnictva, tzv. Blue Angels. Součástí vojenského komplexu je i muzeum National Museum of Naval Aviation věnované historii námořního letectví s expozicí více než sta letadel, jež byla ve službě námořnictva a letectva od roku 1920.

Turisté mohou obdivovat i historické centrum Pensacoly; skupina historických budov nazývaná Pensacola Historical Village nabízí několik menších muzeí.

Většina turistů však míří na bělostné pláže. Vyhlášená Pensacola Beach a zejména úzký ostrov Santa Rosa, jež se táhne od Pensacoly až k další oblíbené pláži Fort Walton Beach, jsou jedněmi z nejkrásnějších pláží v celých Spojených státech.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat