Tallahassee na Floridě

Tallahassee (mapa zde) je od roku 1823 hlavním městem Floridy; zvoleno bylo proto, že se nacházelo v polovině cesty mezi Pensacolou a St. Augustine, tehdy dvěma největšími městy Floridy. Tallahassee se nachází v severozápadní části Floridy v oblasti nazývané Florida Panhandle.

Klima v Tallahassee je v létě typicky floridské; teploty nad 30 stupňů Celsia a velká vlhkost vzduchu činí pro turistu nenavyklého na subtropické počasí pobyt poněkud nepříjemným, zvlášť když se není možno zchladit v moři; k nejbližším plážím je to hodinu jízdy. Zimy bývají naopak na floridské poměry poněkud tuhé; v lednu a únoru nejsou výjimkou i mrazy, jakkoli zimy bývají zpravidla suché bez sněhových srážek.

Tallahassee je univerzitním městem; sídlí zde několik vysokých škol, z nichž největší a nejvýznamnější jsou Florida State University a Florida A&M University. Rozdělení na turistické sezony, tak jak je známé zejména v jižní části Floridy, v Tallahassee příliš neplatí. Město se plní zejména v době, kdy univerzitní tým amerického fotbalu hraje své domácí zápasy, dále v období, kdy zasedá místní kongres – šedesátidenní zasedání začíná každý rok v březnu, a také v období slavnostních ukončení vysokoškolského studia, kdy se do města sjíždějí příbuzní a známí studentů (zpravidla v květnu).

Z památek a významných budov dávají turisté přednost zejména historickému centru města a také budově Capitolu, který byl postaven v roce 1977 a ve kterém se každoročně scházejí k legislativnímu období floridští zákonodárci. Jako v každém univerzitním městě panuje v Tallahassee bujarý noční život se spoustou restaurací, barů, sportbarů a diskoték.

Tallahassee doslova žije fotbalem, tedy tím americkým. Ve městě nesídlí žádný profesionální klub, leč v USA je neméně oblíbený i univerzitní americký fotbal. Seminoles, tedy tým Florida State University, je jedním z nejúspěšnějších týmů amerického univerzitního fotbalu a sledovat domácí utkání přímo v osmdesátitisícovém stadionu je velkým zážitkem i pro ty, kdož zrovna americkému fotbalu neholdují. Sehnat vstupenky však může být velký problém; každý zápas místních Seminoles bývá zpravidla vyprodaný.

Předchozí článekJacksonville na Floridě
Další článekNárodní park Biscayne

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat