Tallahassee na Floridě

Tallahassee (mapa zde) je od roku 1823 hlavním městem Floridy; zvoleno bylo proto, že se nacházelo v polovině cesty mezi Pensacolou a St. Augustine, tehdy dvěma největšími městy Floridy. Tallahassee se nachází v severozápadní části Floridy v oblasti nazývané Florida Panhandle.

Klima v Tallahassee je v létě typicky floridské; teploty nad 30 stupňů Celsia a velká vlhkost vzduchu činí pro turistu nenavyklého na subtropické počasí pobyt poněkud nepříjemným, zvlášť když se není možno zchladit v moři; k nejbližším plážím je to hodinu jízdy. Zimy bývají naopak na floridské poměry poněkud tuhé; v lednu a únoru nejsou výjimkou i mrazy, jakkoli zimy bývají zpravidla suché bez sněhových srážek.

Tallahassee je univerzitním městem; sídlí zde několik vysokých škol, z nichž největší a nejvýznamnější jsou Florida State University a Florida A&M University. Rozdělení na turistické sezony, tak jak je známé zejména v jižní části Floridy, v Tallahassee příliš neplatí. Město se plní zejména v době, kdy univerzitní tým amerického fotbalu hraje své domácí zápasy, dále v období, kdy zasedá místní kongres – šedesátidenní zasedání začíná každý rok v březnu, a také v období slavnostních ukončení vysokoškolského studia, kdy se do města sjíždějí příbuzní a známí studentů (zpravidla v květnu).

Z památek a významných budov dávají turisté přednost zejména historickému centru města a také budově Capitolu, který byl postaven v roce 1977 a ve kterém se každoročně scházejí k legislativnímu období floridští zákonodárci. Jako v každém univerzitním městě panuje v Tallahassee bujarý noční život se spoustou restaurací, barů, sportbarů a diskoték.

Tallahassee doslova žije fotbalem, tedy tím americkým. Ve městě nesídlí žádný profesionální klub, leč v USA je neméně oblíbený i univerzitní americký fotbal. Seminoles, tedy tým Florida State University, je jedním z nejúspěšnějších týmů amerického univerzitního fotbalu a sledovat domácí utkání přímo v osmdesátitisícovém stadionu je velkým zážitkem i pro ty, kdož zrovna americkému fotbalu neholdují. Sehnat vstupenky však může být velký problém; každý zápas místních Seminoles bývá zpravidla vyprodaný.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us