St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající osídlení na území Spojených států amerických; španělští dobyvatelé se na tomto místě usadili již v šedesátých letech šestnáctého století.

St. Augustine je tak historické město, které nepřipomíná ani tak floridské metropole jako spíše některá evropská města. Město žije zejména z turistického ruchu, neboť zde je řada historických atrakcí, které se jinde na Floridě vidět nedají, výborné restaurace a specifický noční život malého města.

Nejbližšími letišti jsou Daytona Beach International Airport a Jacksonville International Airport; obě vzdálena zhruba hodinu jízdy od St. Augustine. Parkování v historickém centru města je velmi omezeno, proto je lépe zaparkovat automobil mimo centrum a St. Augustine objevovat buď pěšky, případně využít nabízených trolejových či vlakových vyhlídkových jízd, či se dokonce nechat svézt v koňském povozu.

St. Augustine
St. Augustine

Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum, s krásnými uličkami a architekturou ve španělském stylu. Turisté často obdivují Castillo de San Marcos National Monument (mapa zde), krásnou pevnost, která byla stavěna 23 let na konci 17. století a nikdy nebyla v bitvě dobyta. Milovníci historie si mohou vybrat z řady muzeí; jedním z nejoblíbenějších je Colonial Spanish Quarter Museum, které názorně představuje život v St. Augustine osmnáctého století.

St. Augustine na Floridě
Castillo de San Marcos National Monument

Z dalších aktivit se nabízejí všudypřítomné pláže, na severu například Vilano Beach či na jihu St. Augustine Beach. K návštěvě láká i Anastasia State Park, kde jsou ideální podmínky pro slunění, vodní sporty či turistiku.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us