St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající osídlení na území Spojených států amerických; španělští dobyvatelé se na tomto místě usadili již v šedesátých letech šestnáctého století.

St. Augustine je tak historické město, které nepřipomíná ani tak floridské metropole jako spíše některá evropská města. Město žije zejména z turistického ruchu, neboť zde je řada historických atrakcí, které se jinde na Floridě vidět nedají, výborné restaurace a specifický noční život malého města.

Nejbližšími letišti jsou Daytona Beach International Airport a Jacksonville International Airport; obě vzdálena zhruba hodinu jízdy od St. Augustine. Parkování v historickém centru města je velmi omezeno, proto je lépe zaparkovat automobil mimo centrum a St. Augustine objevovat buď pěšky, případně využít nabízených trolejových či vlakových vyhlídkových jízd, či se dokonce nechat svézt v koňském povozu.

St. Augustine
St. Augustine

Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum, s krásnými uličkami a architekturou ve španělském stylu. Turisté často obdivují Castillo de San Marcos National Monument (mapa zde), krásnou pevnost, která byla stavěna 23 let na konci 17. století a nikdy nebyla v bitvě dobyta. Milovníci historie si mohou vybrat z řady muzeí; jedním z nejoblíbenějších je Colonial Spanish Quarter Museum, které názorně představuje život v St. Augustine osmnáctého století.

St. Augustine na Floridě
Castillo de San Marcos National Monument

Z dalších aktivit se nabízejí všudypřítomné pláže, na severu například Vilano Beach či na jihu St. Augustine Beach. K návštěvě láká i Anastasia State Park, kde jsou ideální podmínky pro slunění, vodní sporty či turistiku.

Předchozí článekUbytování na Floridě
Další článekFlorida – oblast Orlando

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Sport na Floridě

Nejen aktivním sportem lze strávit čas na Floridě, ale pokud si někdo rád užívá sportu i pasivně jako divák, má na Floridě spoustu příležitostí...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat