St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající osídlení na území Spojených států amerických; španělští dobyvatelé se na tomto místě usadili již v šedesátých letech šestnáctého století.

St. Augustine je tak historické město, které nepřipomíná ani tak floridské metropole jako spíše některá evropská města. Město žije zejména z turistického ruchu, neboť zde je řada historických atrakcí, které se jinde na Floridě vidět nedají, výborné restaurace a specifický noční život malého města.

Nejbližšími letišti jsou Daytona Beach International Airport a Jacksonville International Airport; obě vzdálena zhruba hodinu jízdy od St. Augustine. Parkování v historickém centru města je velmi omezeno, proto je lépe zaparkovat automobil mimo centrum a St. Augustine objevovat buď pěšky, případně využít nabízených trolejových či vlakových vyhlídkových jízd, či se dokonce nechat svézt v koňském povozu.

St. Augustine
St. Augustine

Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum, s krásnými uličkami a architekturou ve španělském stylu. Turisté často obdivují Castillo de San Marcos National Monument (mapa zde), krásnou pevnost, která byla stavěna 23 let na konci 17. století a nikdy nebyla v bitvě dobyta. Milovníci historie si mohou vybrat z řady muzeí; jedním z nejoblíbenějších je Colonial Spanish Quarter Museum, které názorně představuje život v St. Augustine osmnáctého století.

St. Augustine na Floridě
Castillo de San Marcos National Monument

Z dalších aktivit se nabízejí všudypřítomné pláže, na severu například Vilano Beach či na jihu St. Augustine Beach. K návštěvě láká i Anastasia State Park, kde jsou ideální podmínky pro slunění, vodní sporty či turistiku.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button