Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých zvyklostí, charakteru cesty a naplněnosti své peněženky. Movitější turisté tak zřejmě zakotví v některém z velkých a luxusních hotelových resortů, další dají přednost jistotě a přiměřené ceně ubytování v některém z hotelových řetězců, jiní zas zvolí dobrodružnější a levnější přenocování v hostelech či kempech.

Ceny ubytování v hotelech závisí na několika aspektech – kvalitě hotelu, jeho poloze a právě pobíhající turistické sezoně. Mimo hlavní sezonu se dá ubytování pořídit často až o polovinu levněji. Kromě luxusních rezortů si turisté mohou vybrat z nabídky řady hotelových a motelových řetězců, kde je mají jistotu jisté standardizované kvality.

Booking.com

V případě, že turisté plánují strávit ve vyhlášených destinacích delší čas, tj. například alespoň týden, pak je další možností ubytování pronajmutí vlastního apartmá. V případě větší skupiny lidí může být tento způsob ubytování levnější, ale zároveň stejně luxusní variantou jako u hotelových rezortů.

Další z možností ubytování pro turisty s omezeným rozpočtem jsou hostely, ve kterých se zpravidla platí za lůžko a turista tak sdílí pokoj s několika dalšími lidmi. Atmosféra v těchto zařízeních je často velmi přátelská a kromě nízké ceny za nocleh tak turisté mohou navázat spoustu známostí s novými lidmi a získat kromě nových přátel i řadu neocenitelných cestovatelských informací, které nejsou k nalezení v žádném průvodci.

Milovníci přírody pak mohou na Floridě zvolit ubytování v kempech. Tento typ přenocování je v Americe oblíben zejména majiteli karavanů a RV vozů; turisté se stany zde až tak častí nejsou. To ovšem neznamená, že by se v kempech nedalo stanovat; naopak tento způsob ubytování je velmi levný a kvalita amerických kempů obecně je často neporovnatelná s tím, co známe od nás. Přenocování v některých krásných kempech při pobřeží například Mexického zálivu pak může být zážitkem samo o sobě, zvlášť přijde-li nějaká rychlá noční tropická bouře…

Pronájem apartmá na Floridě

Ve vyhlášených turistických destinacích, jako např. na Miami Beach, jsou v hlavní sezoně ceny hotelů často vyšponovány velmi vysoko. V případě, že turisté plánují strávit v těchto místech delší čas a využít tak všech možností, které tyto krásné lokality nabízejí, může být výhodnější si pronajmout na toto období vlastní apartmá.

Zejména ve chvíli, kdy turisté cestují ve skupině, se náklady na ubytování mohou výrazně snížit. Na pronájem apartmá se na Floridě specializuje řada společností, ale nabízejí ho i soukromé osoby vlastnící vhodné nemovitosti. Liší se i vybavení jednotlivých apartmá; kromě nábytku bývá samozřejmostí zařízená kuchyň i kuchyňské náčiní. Někteří provozovatelé těchto nemovitostí nabízejí i pravidelný úklid, zpravidla za další poplatek.

Pronájem apartmá na Floridě
Pronájem apartmá na Floridě

Ceny za pronájem se mohou výrazně lišit v souvislosti s kvalitou a velikostí nemovitosti, její polohou a též ročním období; v průběhu hlavní sezony jsou ceny výrazně vyšší. Nejvýše jsou tradičně ceněna apartmá s výhledem na moře. Obecně lze na Miami Beach pronajmout apartmá pro čtyři lidi na jeden týden s výhledem na moře zhruba od 1000 USD.

Mezi nejznámější zprostředkovatele pronájmu apartmánů na Floridě patří internetový portál Vrbo.

Hotely na Floridě

Florida jako turistický ráj je i rájem pro hotely. Na Floridě se lze ubytovat v nesčetně hotelových zařízeních různé kvality a různé ceny. Právě ceny ubytování jsou faktorem, který se výrazně mění v závislosti na probíhající turistické sezoně. Ve špičkách, což je například v jižní části Floridy v zimních měsících, jsou ceny často až dvojnásobné oproti cenám mimo hlavní sezonu.

Milovníci komfortu, kteří nemusí příliš hledět do peněženky, si mohou vybrat, zejména ve vyhlášených turistických oblastech jako např. Miami Beach, z řady luxusních hotelových resortů. Vzhledem k tomu, že Florida je nejen turistickým ale i golfovým rájem s více než 1200 hřišti, jsou pro milovníky golfu v nabídce i luxusní golfové resorty, které spolu s ubytováním nabízejí i vyžití na golfových greenech skvěle připravených hřišť.

Turisté hledající ubytování za rozumnou cenu, ale nikoliv za „každou cenu“, naleznou často útočiště v zařízeních některých z mnoha ubytovacích řetězců. Jejich výhodou je relativně standardní kvalita, jakkoli i ta se může mezi jednotlivými hotely v rámci skupiny trochu měnit. Cena ubytování v těchto řetězcích závisí jak na sezoně, tak i na umístění konkrétního hotelu. V rámci jednoho řetězce je tak možno zaplatit za ubytování na Miami Beach s výhledem na oceán i více než dvojnásobnou cenu než za hotel mimo hlavní turistické oblasti.

Díky velkému využití automobilové přepravy jsou na Floridě a v USA obecně rozšířeny motely, které jsou často umístěny v okolí měst a dálničních tahů. Jejich kvalita může být různorodá, zvláště pokud není hotel součástí většího řetězce a je provozován rodinně.

Ceny hotelů kromě právě probíhající turistické sezony ovlivňuje samozřejmě i konkurence. Zatímco na jihu Floridy v Key West je ubytovacích kapacit obecně málo a sehnat hotel pod 200 USD na noc může být uměním. Na severu a v centrální části v okolí Orlanda se mimo sezonu při troše štěstí dá vyspat ve standardním dvoulůžkovém pokoji za ceny začínající na 20 USD.

Řada hotelů a motelů nabízí kupony na slevy, které jsou zdarma k dispozici v turistických centrech, na čerpacích stanicích, v prodejnách rychlého občerstvení a samozřejmě na internetu.

Hostely na Floridě

Florida nabízí řadu ubytovacích kapacit rozdílné úrovně i ceny. Movitější turisté zavítají do velkých hotelových resortů, které nabízejí luxus a pohodlí. Turisté mající hlouběji do kapsy, kteří nechtějí za hotel na Floridě příliš utrácet, často využijí nabídky hotelových řetězců, u nichž jsou ceny, zejména mimo sezonu, přívětivější. Návštěvníci Floridy, jejichž rozpočet je velmi nízký, či ti, kteří se na cestách rádi seznamují s cizími lidmi, pak často zavítají do hostelů.

Hostely jsou ubytovací zařízení, v nichž si host zpravidla nemůže zarezervovat celý pokoj pro sebe, ale pouze jedno lůžko. Pokoj tak sdílí s jedním nebo několika dalšími lidmi v závislosti na velikosti pokoje. Výhody takového ubytování jsou samozřejmě cena, která je různá podle kvality jednotlivých hostelů, ale zpravidla výrazně nižší než v hotelu, snadné seznámení s novými lidmi a většinou přátelská atmosféra.

Samozřejmě platí něco za něco – nevýhodou hostelů je menší soukromí, nutnost sdílet pokoj a sociální zařízení s cizími lidmi a také menší bezpečí; člověk nikdy neví, s kým sdílí jeden pokoj. Hostely mají zpravidla přísná pravidla co do chování svých hostů a také bezpečnostní schránky na uložení cenných věcí.

Nabídka hostelů je samozřejmě obecně mnohem řidší než u hotelů; přesto i na Floridě je možné ve velkých městech využít tohoto způsobu bydlení. V nabídce hostelů často bývají oddělené pokoje pro muže a ženy anebo pokoje smíšené; u větších hostelů lze obvykle také volit míru soukromí, tj. velikost pokoje a počtu lůžek v něm. Ceny ubytování v hostelech na Floridě kolísají v závislosti na sezoně a kvalitě hostelu. Obecně lze místo v několikalůžkovém pokoji získat již od 15 USD na osobu a noc.

Kempování na Floridě

Pro milovníky přírody či turisty, kteří nechtějí utrácet horentní sumy za ubytování na Floridě, je jednou z alternativ využití campingového ubytování. Kempy jsou v USA obecně poměrně rozšířeny, jakkoli pojetí kempování je u obyvatel USA poněkud odlišnější, než ho známe v České republice.

Velmi rozšířeny jsou RV vozy (Recreational Vehicle) neboli karavany. V nich pak řada Američanů cestuje a k parkování a přenocování často využívá právě kempů, které jsou pro tyto vozy často vysloveně upraveny. Většina kempů počítá i s místem pro turisty se stany, jakkoliv počet stanujících je oproti počtu turistů s karavany zpravidla ve výrazné menšině.

Kempování na Floridě
Kempování na Floridě

Kempy se dají na Floridě najít zejména v národních či státních parcích. Jejich kvalita je různá, ale obecně výrazně vyšší než jsme zvyklí z České republiky… Jejich velikost je taktéž různá, zpravidla jde o několik desítek míst; tato místa jsou očíslovaná a jedno místo je zpravidla určeno pro jedno auto a je na něm možno postavit dva stany.

Vybavení kempů je taktéž různé; výjimkou nejsou teplé sprchy (zpravidla za mírný poplatek), u některých kempů zejména v odlehlejších lokalitách je vybavení menší. V některých kempech je místo možno dopředu rezervovat, jiné kempy fungují na bázi first-come first-serve, tj. bez možnosti rezervace do zaplnění kapacity.

Na Floridě existují i soukromé kempy; zde je vybavení zpravidla ne vysoké úrovni, které však odpovídají i ceny. Ceny se obecně počítají nikoliv podle počtu osob, ale za jeden site (očíslované místo). U kempů spravovaných státem se pohybují do 20 USD za site a noc, u soukromých kempů může být cena i dvojnásobná.

Některé kempy, zejména ve státních a národních parcích, nabízí tzv. primitive camping, kdy turisté mohou v určené oblasti přenocovat na vhodném místě (zpravidla primitivní tábořiště) ale bez jakýchkoliv služeb; poplatek za tento typ ubytování bývá velmi mírný, zpravidla do 5 USD za noc.Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa