Víte, kdy jet na Floridu?

Načasování návštěvy nebo dovolené na Floridě je třeba předem dobře rozmyslet. Zvolené období návštěvy totiž významně ovlivní cenu dovolené a také množství ostatních turistů, který může být zejména pro milovníky klidnější dovolené v hlavní turistické sezoně až obtěžující… Miliony návštěvníků totiž míří na Floridu právě v tomto období, což má dopad i na ceny ubytování, které se zpravidla v hlavní turistické sezoně zdvojnásobují.

Subtropické klima na severu a v centrální části Floridy a téměř tropické klima v jižní části poloostrova zajišťuje pro Středoevropana velmi vysoké teploty po celý rok. Rozdělení na sezony hlavní a vedlejší je ovlivněno samozřejmě zejména počasím.

V jižní části Floridy probíhá hlavní sezona v zimním období – zhruba od poloviny prosince do poloviny dubna. V této době míří na Miami za příjemným klimatem řada obyvatel severněji položených států USA, kde zima bývá často velmi tuhá. Březen je pak ve znamení jarních prázdnin pro studenty (Spring break) a floridské pláže a noční kluby se plní zábavy chtivou mládeží. Řada hotelů a jiných ubytovacích zařízení připravuje právě pro toto období speciální ceny. Naopak návštěvníci, kteří jsou schopní snést vysoké letní teploty, velkou vlhkost vzduchu a zvýšené nebezpečí častých hurikánů, budou v jižní části Floridy v letních měsících odměněni výrazně nižšími cenami ubytování.

V severní části Floridy platí spíše opak – řada turistů míří do této oblasti právě v létě; v období, které se dá ohraničit dvěma státními svátky – Memorial Day (poslední pondělí v květnu) a Labor Day (první pondělí v září).

Jako ideální může být pro turisty návštěva Floridy v „mezisezonách“, tedy na jaře a na podzim. V období od dubna do května a od září do listopadu je počasí v celém státě zpravidla velmi příjemné a ceny ubytování jsou výrazně nižší než v hlavní sezoně, stejně jako počet turistů.

Velmi oblíbeným časem k návštěvě Floridy jsou pro občany USA období okolo státních svátků, ať už je to President’s Day v druhé polovině února, již zmiňované Memorial Day v květnu a Labor Day víkend v září, Independence Day na začátku července, Den díkůvzdání v říjnu a samozřejmě tradiční vánoční svátky a Nový rok. To platí zejména o zábavních parcích v okolí Orlanda.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us