Národní parky na Floridě

Na území Spojených států existuje celkem 58 oficiálně uznaných národní parků. Tři z nich je možno navštívit v rámci státu Florida – národní parky Everglades, Biscayne a Dry Tortugas. Celkem přivítaly tyto parky v roce 2015 na 1,7 milionů návštěvníků, přičemž nejoblíbenějším a největším z nich je národní park Everglades, jenž je nejsnáze dostupný.

Národní park Everglades se rozléhá se na 610 tis. hektarech a je tak třetím největším národním parkem USA (nepočítaje Aljašku). Je tvořen mokřady a bažinami a je turisty vyhledávaný zejména kvůli bohaté a rozmanité fauně a floře. Pozor na komáry a různou havěť, která může štípat 🙂

Řada zvířecích druhů, které žijí v Everglades, patří mezi ohrožené a chráněné druhy. Naprosto běžně je zde možno spatřit krokodýly či stovky druhů ptáků. Hlavní sezona v parku je v suchých zimních měsících; ve vlhkém létě totiž pobyt v parku znepříjemňují všudypřítomní komáři. Ročně si cestu do parku najde přes jeden milion turistů a návštěvníků.

Druhým nejnavštěvovanějším národním parkem na Floridě je Biscayne, který se nachází na dohled města Miami v zátoce Biscayne. Drtivou většinu parku tvoří voda a park je tak vyhledávaným místem zejména rybářů, milovníků vodních sportů a potápění, při němž je možno pozorovat korálové útesy. Součástí parku je i několik ostrovů, z nichž nejoblíbenější jsou Elliott Key a Boca Chita Key. Národní park Biscayne přivítá každý rok zhruba půl milionu návštěvníků.

Nejmenším národním parkem Floridy je Dry Tortugas. Jedná se o sedm malých ostrovů a přilehlou vodní plochu; nachází se zhruba sto kilometrů západně od jižního cípu Floridy. Národní park Dry Tortugas je vyhledáván turisty pro svou rozmanitou faunu – spatřit zde lze téměř tři sta druhů ptactva. Na jednom z ostrovů se nachází nedostavěná pevnost Fort Jefferson z 19. století, která je největší cihlovou stavbou na západní polokouli. Přístup do parku je možný pouze po moři a ročně jej navštíví zhruba 75 tisíc turistů.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button