Počasí na Floridě – únor

Únor je zejména na jihu Floridy jedním z nejoblíbenějších měsíců pro návštěvu tohoto prosluněného státu. Příjemné denní teploty nad 25 stupňů a vlhkost vzduchu na snesitelné úrovni jsou ideální pozvánkou pro návštěvu Miami či jiných destinací v jižní části Floridy. V únoru je počasí na Floridě tak akorát na cestování.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola188
Tallahassee206
Jacksonville207
Orlando2311
Tampa2312
Miami2617
Key West2419
Teplota moře na Floridě v únoru (°C)
Pensacola14
St. Augustine13
Daytona Beach15
Miami Beach23
Key West21
St. Petersburg18

Oproti lednu jsou denní teploty na celé Floridě zhruba o dva stupně vyšší. Na severu státu to znamená, že se nejvyšší denní teploty již šplhají nad dvacítku, na jihu pak již lze počítat s velmi příjemnými šestadvaceti. Teplé oblečení se však v únoru zejména na severu stále hodí, neboť noci v Jacksonville na severovýchodě Floridy či v oblasti Panhandle jsou stále chladné a mohou potrápit i mírnými ranními mrazíky.

Na jihu Floridy si návštěvníci mohou užívat i na únor velmi dostatečného množství slunečního svitu, když například v Miami lze v únoru očekávat v průměru dvacet slunečných dní a podíl slunečního svitu od východu do západu okolo 68%, což je stejné množství jako v červenci ovšem s výrazně příjemnějším počasím bez nadměrné vlhkosti vzduchu a odpoledních bouří (pro srovnání délka slunečního svitu v Miami v únoru je zhruba stejná jako v Praze uprostřed léta). Počasí na Floridě v únoru se vyznačuje i nízkým úhrnem srážek; únor je zde jedním z nejsušších měsíců v roce.

Objem srážek v únoru (mm)
Pensacola129
Tallahassee123
Jacksonville81
Orlando60
Tampa71
Miami57
Key West38
Jasné a polojasné dny v únoru
Pensacola97
Tallahassee87
Jacksonville97
Orlando99
Tampa99
Miami812
Key West1210

V únoru není teplota moře ještě příliš vhodná ke koupání; v severních částech státu je třeba značná otužilost, neboť teploty moře se pohybují okolo 14 stupňů. Oproti lednu není v teplotě oceánu žádný značný posun; ten začíná spíše až v březnu. Přesto i v únoru se za teplejšího počasí dá v jižních částech Floridy pohodlně koupat, jakkoli místní obyvatelé se koupání v moři v únoru určitě vyhnou. Teplota vody na Miami Beach se v únoru pohybuje v průměru okolo 23 stupňů Celsia, což je mimo jiné více, než mohou očekávat obyvatelé západního pobřeží USA uprostřed parného léta…


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button