Počasí na Floridě – únor

Únor je zejména na jihu Floridy jedním z nejoblíbenějších měsíců pro návštěvu tohoto prosluněného státu. Příjemné denní teploty nad 25 stupňů a vlhkost vzduchu na snesitelné úrovni jsou ideální pozvánkou pro návštěvu Miami či jiných destinací v jižní části Floridy. V únoru je počasí na Floridě tak akorát na cestování.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola188
Tallahassee206
Jacksonville207
Orlando2311
Tampa2312
Miami2617
Key West2419
Teplota moře na Floridě v únoru (°C)
Pensacola14
St. Augustine13
Daytona Beach15
Miami Beach23
Key West21
St. Petersburg18

Oproti lednu jsou denní teploty na celé Floridě zhruba o dva stupně vyšší. Na severu státu to znamená, že se nejvyšší denní teploty již šplhají nad dvacítku, na jihu pak již lze počítat s velmi příjemnými šestadvaceti. Teplé oblečení se však v únoru zejména na severu stále hodí, neboť noci v Jacksonville na severovýchodě Floridy či v oblasti Panhandle jsou stále chladné a mohou potrápit i mírnými ranními mrazíky.

Na jihu Floridy si návštěvníci mohou užívat i na únor velmi dostatečného množství slunečního svitu, když například v Miami lze v únoru očekávat v průměru dvacet slunečných dní a podíl slunečního svitu od východu do západu okolo 68%, což je stejné množství jako v červenci ovšem s výrazně příjemnějším počasím bez nadměrné vlhkosti vzduchu a odpoledních bouří (pro srovnání délka slunečního svitu v Miami v únoru je zhruba stejná jako v Praze uprostřed léta). Počasí na Floridě v únoru se vyznačuje i nízkým úhrnem srážek; únor je zde jedním z nejsušších měsíců v roce.

Objem srážek v únoru (mm)
Pensacola129
Tallahassee123
Jacksonville81
Orlando60
Tampa71
Miami57
Key West38
Jasné a polojasné dny v únoru
Pensacola97
Tallahassee87
Jacksonville97
Orlando99
Tampa99
Miami812
Key West1210

V únoru není teplota moře ještě příliš vhodná ke koupání; v severních částech státu je třeba značná otužilost, neboť teploty moře se pohybují okolo 14 stupňů. Oproti lednu není v teplotě oceánu žádný značný posun; ten začíná spíše až v březnu. Přesto i v únoru se za teplejšího počasí dá v jižních částech Floridy pohodlně koupat, jakkoli místní obyvatelé se koupání v moři v únoru určitě vyhnou. Teplota vody na Miami Beach se v únoru pohybuje v průměru okolo 23 stupňů Celsia, což je mimo jiné více, než mohou očekávat obyvatelé západního pobřeží USA uprostřed parného léta…


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us