Počasí na Floridě – červenec

Červenec je spolu se srpnem nejteplejším měsícem na Floridě – teploty víceméně každodenně stoupají nad 30°C, což spolu s velkou vlhkostí vzduchu představuje pravý test pro návštěvníky, kteří letní vedro úplně nemilují.

Takoví by se v červenci měli Floridě spíše vyhnout – průměrná nejvyšší denní teplota dosahuje v tomto měsíci 33 stupňů Celsia a ani noc nepřináší velkou úlevu od tepla – v průměru teplota v červenci v noci klesá jen k 22°C a v jižní části Floridy nejsou výjimkou i noční teploty nad 25°C.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola32,223,6
Tallahassee33,422,2
Jacksonville33,322,6
Orlando33,223,1
Tampa32,324,4
Miami32,725,2
Key West31,826,6
Teploty vzduchu ve stínu na Floridě

Samostatnou kapitolou jsou na Floridě v červenci (a vůbec v celém létě) dešťové srážky, přesněji spíše bouře doprovázené silným deštěm. V červenci si můžete být téměř jisti, že každý den nějaká bouře a s ní i intenzivní srážky přijdou. Zpravidla jsou však velmi krátké (někdy i jen 10-15 minut) a jen zřídka zkazí celý den. Jakkoli hurikánová sezóna již v červenci oficiálně běží, zejména v první polovině měsíce jsou dlouhotrvající a opravdu intenzivní bouře výjimečné.

V případě na srážky bohatšího měsíce je třeba připravit se i na všudypřítomné komáry; jejich “sezóna” probíhá zhruba od června do října a jsou aktivní právě po delších deštích či déletrvajících bouří. Hejna komárů tak mohou v této době negativně poznamenat například návštěvu národního parku Everglades či Miami ZOO.

Teplota moře je v červenci po celém pobřeží Floridy velmi vysoká – na řadě míst dokonce překračuje třicet stupňů Celsia, a je nepatrně vyšší v Mexickém zálivu než na východní části Floridy.

Objem srážek v červenci (mm)
Pensacola188
Tallahassee185
Jacksonville166
Orlando185
Tampa180
Miami165
Key West90
Kolik naprší na Floridě v červenci

Obecně je i červenec zajímavým měsícem pro návštěvu Floridy, jakkoli vysoká vlhkost vzduchu dokáže zejména v časném odpoledni pobyt znepříjemnit. Odpolední pravidelné bouřky však zpravidla Floridu částečně zchladí (jakkoli jen dočasně) a večery bývají v červenci na Floridě příjemné. Posezení u večeře tak bude příjemný zážitek.

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Legoland na Floridě

Legoland Florida je nejnovějším přírůstkem bohaté rodiny zábavních parků, které se nacházejí na Floridě. Zhruba hodinu jízdy autem od Orlanda a Tampy (mapa zde)...

Florida – oblast Tampa

Tampa je metropolí západní Floridy, počtem obyvatel se řadí na třetí místo po Jacksonville a Miami, ovšem při zahrnutí všech aglomerací je oblast Tampy druhou největší metropolitní...

Přidejte se k nám

9,975FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat

Další články

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: