Počasí na Floridě – červenec a srpen

Červenec je spolu se srpnem nejteplejším měsícem na Floridě – teploty víceméně každodenně stoupají nad 30°C, což spolu s velkou vlhkostí vzduchu představuje pravý test pro návštěvníky, kteří letní vedro úplně nemilují.

Takoví by se v červenci měli Floridě spíše vyhnout – průměrná nejvyšší denní teplota dosahuje v tomto měsíci 33 stupňů Celsia a ani noc nepřináší velkou úlevu od tepla – v průměru teplota v červenci v noci klesá jen k 22°C a v jižní části Floridy nejsou výjimkou i noční teploty nad 25°C. Počasí na Floridě je těchto měsících hodně horké a bývá dusno.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola32,223,6
Tallahassee33,422,2
Jacksonville33,322,6
Orlando33,223,1
Tampa32,324,4
Miami32,725,2
Key West31,826,6
Teploty vzduchu ve stínu na Floridě

Samostatnou kapitolou jsou na Floridě v červenci (a vůbec v celém létě) dešťové srážky, přesněji spíše bouře doprovázené silným deštěm. V červenci si můžete být téměř jisti, že každý den nějaká bouře a s ní i intenzivní srážky přijdou. Zpravidla jsou však velmi krátké (někdy i jen 10-15 minut) a jen zřídka zkazí celý den. Jakkoli hurikánová sezóna již v červenci oficiálně běží, zejména v první polovině měsíce jsou dlouhotrvající a opravdu intenzivní bouře výjimečné.

V případě na srážky bohatšího měsíce je třeba připravit se i na všudypřítomné komáry; jejich “sezóna” probíhá zhruba od června do října a jsou aktivní právě po delších deštích či déletrvajících bouří. Hejna komárů tak mohou v této době negativně poznamenat například návštěvu národního parku Everglades či Miami ZOO.

Teplota moře je v červenci po celém pobřeží Floridy velmi vysoká – na řadě míst dokonce překračuje třicet stupňů Celsia, a je nepatrně vyšší v Mexickém zálivu než na východní části Floridy.

Objem srážek v červenci (mm)
Pensacola188
Tallahassee185
Jacksonville166
Orlando185
Tampa180
Miami165
Key West90
Kolik naprší na Floridě v červenci

Obecně je i červenec zajímavým měsícem pro návštěvu Floridy, jakkoli vysoká vlhkost vzduchu dokáže zejména v časném odpoledni pobyt znepříjemnit. Odpolední pravidelné bouřky však zpravidla Floridu částečně zchladí (jakkoli jen dočasně) a večery bývají v červenci na Floridě příjemné. Posezení u večeře tak bude příjemný zážitek.Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa