Počasí na Floridě – červenec a srpen

Červenec je spolu se srpnem nejteplejším měsícem na Floridě – teploty víceméně každodenně stoupají nad 30°C, což spolu s velkou vlhkostí vzduchu představuje pravý test pro návštěvníky, kteří letní vedro úplně nemilují.

Takoví by se v červenci měli Floridě spíše vyhnout – průměrná nejvyšší denní teplota dosahuje v tomto měsíci 33 stupňů Celsia a ani noc nepřináší velkou úlevu od tepla – v průměru teplota v červenci v noci klesá jen k 22°C a v jižní části Floridy nejsou výjimkou i noční teploty nad 25°C. Počasí na Floridě je těchto měsících hodně horké a bývá dusno.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola32,223,6
Tallahassee33,422,2
Jacksonville33,322,6
Orlando33,223,1
Tampa32,324,4
Miami32,725,2
Key West31,826,6
Teploty vzduchu ve stínu na Floridě

Samostatnou kapitolou jsou na Floridě v červenci (a vůbec v celém létě) dešťové srážky, přesněji spíše bouře doprovázené silným deštěm. V červenci si můžete být téměř jisti, že každý den nějaká bouře a s ní i intenzivní srážky přijdou. Zpravidla jsou však velmi krátké (někdy i jen 10-15 minut) a jen zřídka zkazí celý den. Jakkoli hurikánová sezóna již v červenci oficiálně běží, zejména v první polovině měsíce jsou dlouhotrvající a opravdu intenzivní bouře výjimečné.

V případě na srážky bohatšího měsíce je třeba připravit se i na všudypřítomné komáry; jejich “sezóna” probíhá zhruba od června do října a jsou aktivní právě po delších deštích či déletrvajících bouří. Hejna komárů tak mohou v této době negativně poznamenat například návštěvu národního parku Everglades či Miami ZOO.

Teplota moře je v červenci po celém pobřeží Floridy velmi vysoká – na řadě míst dokonce překračuje třicet stupňů Celsia, a je nepatrně vyšší v Mexickém zálivu než na východní části Floridy.

Objem srážek v červenci (mm)
Pensacola188
Tallahassee185
Jacksonville166
Orlando185
Tampa180
Miami165
Key West90
Kolik naprší na Floridě v červenci

Obecně je i červenec zajímavým měsícem pro návštěvu Floridy, jakkoli vysoká vlhkost vzduchu dokáže zejména v časném odpoledni pobyt znepříjemnit. Odpolední pravidelné bouřky však zpravidla Floridu částečně zchladí (jakkoli jen dočasně) a večery bývají v červenci na Floridě příjemné. Posezení u večeře tak bude příjemný zážitek.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button