Národní park Biscayne

Národní park Biscayne (mapa zde) je druhým největším floridským národním parkem. Je umístěn v zátoce Biscayne Bay na jihovýchodě Floridy a na dohled Miami. Naprostá většina (95%) jeho plochy je tvořena vodou, zbytek parku pak sestává ze 44 ostrovů, z nichž ovšem pouze několik je otevřeno pro turisty. Park má rozlohu 70 tisíc hektarů a je jedním z nejlepších míst pro potápění v celých Spojených státech.

Convoy Point (mapa zde), oficiální vjezd do parku na pevnině, je umístěn zhruba patnáct kilometrů východně od města Homestead. Zbytek parku je však přístupný již jen po vodě. Pokud turisté nevlastní loď, je možno využít služeb koncesionáře parku a placené přepravy na ostrovy. Nejpopulárnějším ostrovem je zřejmě Elliott Key (mapa zde), kde je možno přenocovat v kempu a navštívit turistické centrum. Další možnost přenocování je pak na ostrově Boca Chita Key, kde lze navíc obdivovat historické budovy, kapli a starý maják.

Z aktivit je kromě potápění a šnorchlování a pozorování korálových útesů nejoblíbenější činností kanoistika; vzdálit se dále od břehů je však doporučeno pouze zkušeným vodákům. Ti méně zkušení mohou využít organizované plavby, které jsou vedeny místními rangery. Výborné podmínky panují v národním parku Biscayne pro rybaření, k němuž je ovšem nutné vlastnit licenci a je určitým způsobem regulováno.

Vstup do národního parku Biscayne je zdarma, ovšem použití lodní přepravy na některý z ostrovů v parku již zdarma není; cena se pohybuje okolo 100 USD za zpáteční plavbu. Za přenocování v jednom z kempů se vybírá poplatek 25 USD, který pokrývá až šest osob a maximálně dva stany.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat