Počasí na Floridě – květen

Květen je již na Floridě v podstatě prvním letním měsícem – nejvyšší teploty na většině území stoupají pravidelně nad třicet stupňů a zejména na jihu státu tak již panuje nefalšované letní počasí. I teplota moře se po zimě již dostatečně zvýšila natolik, že koupání v moři už je příjemným zážitkem i na severu Floridy.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola2819
Tallahassee3116
Jacksonville3017
Orlando3119
Tampa3121
Miami3123
Key West2924
Teplota moře na Floridě v květnu (°C)
Pensacola26
St. Augustine24
Daytona Beach25
Miami Beach27
Key West28
St. Petersburg27

Květen znamená začátek hlavní turistické sezony pro sever Floridy; odpolední teploty zde již pravidelně stoupají ke třicítce a i v noci se drží okolo příjemných dvaceti stupňů. Na jihu Floridy naopak s příchodem léta hlavní sezona končí, ale květen je i zde stále ještě poměrně snesitelný, jakkoli vlhkost vzduchu už může být pro někoho přílišná a moře o teplotě 28 stupňů nemusí poskytovat dostatečné osvěžení… Na druhou stranu letní bouře zejména v první polovině května nejsou na jihu tak časté jako v dalších letních měsících, a proto lze i v květnu strávit na jihu Floridy krásnou dovolenou nijak zásadně nerušenou nepřízní počasí.

Koneckonců květen je na tom v počtu slunečných a hlavně jasných dnů ve srovnání s ostatními měsíci stále velmi dobře. Například na Miami lze v průměru očekávat v květnu šest zcela jasných dní, což je sice o dva méně než v dubnu, ale výrazně více než v nadcházejících čtyřech měsících. Dešťové srážky jsou v květnu o trochu častější než v dubnu, a to zejména na jihu státu v oblasti Miami či Key West; přesto je objem srážek stále zhruba poloviční oproti dalšímu měsíci červnu. Plánujete-li návštěvu jižní Floridy na léto, pak je z hlediska počasí květen nejlepší volbou.

Objem srážek v květnu (mm)
Pensacola106
Tallahassee88
Jacksonville63
Orlando88
Tampa53
Miami136
Key West76
Jasné a polojasné dny v květnu
Pensacola911
Tallahassee913
Jacksonville912
Orlando914
Tampa1113
Miami615
Key West1013

Teplota moře je již v podstatě po celém pobřeží Floridy velmi příjemná. Na jihu státu lze na plážích čekat již velmi teplé moře, jehož teplota se pohybuje až okolo 28 stupňů. Oproti předchozím měsícům se již moře ohřálo i na severu Floridy a při pobřeží Mexického zálivu, kde se teploty v květnu pohybují okolo velmi příjemných 25 stupňů.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat