Počasí na Floridě – březen

Z hlediska počasí na Floridě je březen jedním z nejvhodnějších měsíců pro návštěvu Floridy. Průměrné nejvyšší denní teploty již v celém státě stoupají nad dvacet stupňů Celsia; na jihu již dokonce výrazně. Velmi rychle se začínají ohřívat i vody Atlantického oceánu a nesnesitelná letní vlhkost vzduchu je ještě daleko. To vše však berou v potaz i američtí studenti, kteří na přelomu března a dubna berou v průběhu jarních prázdnin Floridu tradičně doslova útokem.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola2111
Tallahassee238
Jacksonville2310
Orlando2613
Tampa2515
Miami2718
Key West2620
Teplota moře na Floridě v březnu (°C)
Pensacola17
St. Augustine16
Daytona Beach18
Miami Beach24
Key West24
St. Petersburg20

Březen se na Floridě vyznačuje velmi podobným počasím jako únor, jen teploty jsou v průměru o jeden až dva stupně vyšší, na severu státu je pak oteplení ještě výraznější. Nejvyšší denní teploty se na jihu státu v oblasti okolo Miami pohybují okolo příjemných 27 stupňů, na severu je pak přeci jen stále o něco chladněji, když v Jacksonville teploty odpoledne stoupají k 23, v Pensacole na západě státu jen k 21 stupňům. Rána na severu mohou být stále poněkud chladnější; v hlavním městě Tallahassee se například noční teploty stále drží pod deseti stupni, naopak v jižním cípu Floridy na Key West již pod dvacet stupňů neklesají.

V březnu na Floridě nezahálí ani slunce; časté oblačnosti tak typické pro letní měsíce ještě nejsou tak časté, takže v průměru si v březnu návštěvníci užijí na Floridě hned deset jasných dní a dvacet dní slunečných. Spolu už s relativně vysokými teplotami je tak zaděláno na krásnou dovolenou. Srážkově se jedná o průměrný měsíc, oproti únoru je zde však již patrný jistý nárůst dešťových srážek. Pro srovnání v Miami naprší během března zhruba dvakrát tolik co v Praze.

Objem srážek v březnu (mm)
Pensacola148
Tallahassee151
Jacksonville100
Orlando96
Tampa77
Miami76
Key West52
Jasné a polojasné dny v březnu
Pensacola98
Tallahassee99
Jacksonville99
Orlando910
Tampa1110
Miami914
Key West1311

Březen může být pro řadu lidí stále příliš studený pro koupání v moři, a to zejména na severu státu. Moře se sice v březnu začíná rychle ohřívat, ale v oblasti Jacksonville či v Mexickém zálivu u Pensacoly teplota moře stále nepřesahuje dvacítku. Na jihu v oblasti Miami a Key West však má moře již relativně příjemných dvacet čtyři stupňů a v kombinaci s denními teplotami okolo 27 stupňů je koupel v moři vítaným osvěžením.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa