Počasí na Floridě – březen

Z hlediska počasí na Floridě je březen jedním z nejvhodnějších měsíců pro návštěvu Floridy. Průměrné nejvyšší denní teploty již v celém státě stoupají nad dvacet stupňů Celsia; na jihu již dokonce výrazně. Velmi rychle se začínají ohřívat i vody Atlantického oceánu a nesnesitelná letní vlhkost vzduchu je ještě daleko. To vše však berou v potaz i američtí studenti, kteří na přelomu března a dubna berou v průběhu jarních prázdnin Floridu tradičně doslova útokem.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola2111
Tallahassee238
Jacksonville2310
Orlando2613
Tampa2515
Miami2718
Key West2620
Teplota moře na Floridě v březnu (°C)
Pensacola17
St. Augustine16
Daytona Beach18
Miami Beach24
Key West24
St. Petersburg20

Březen se na Floridě vyznačuje velmi podobným počasím jako únor, jen teploty jsou v průměru o jeden až dva stupně vyšší, na severu státu je pak oteplení ještě výraznější. Nejvyšší denní teploty se na jihu státu v oblasti okolo Miami pohybují okolo příjemných 27 stupňů, na severu je pak přeci jen stále o něco chladněji, když v Jacksonville teploty odpoledne stoupají k 23, v Pensacole na západě státu jen k 21 stupňům. Rána na severu mohou být stále poněkud chladnější; v hlavním městě Tallahassee se například noční teploty stále drží pod deseti stupni, naopak v jižním cípu Floridy na Key West již pod dvacet stupňů neklesají.

V březnu na Floridě nezahálí ani slunce; časté oblačnosti tak typické pro letní měsíce ještě nejsou tak časté, takže v průměru si v březnu návštěvníci užijí na Floridě hned deset jasných dní a dvacet dní slunečných. Spolu už s relativně vysokými teplotami je tak zaděláno na krásnou dovolenou. Srážkově se jedná o průměrný měsíc, oproti únoru je zde však již patrný jistý nárůst dešťových srážek. Pro srovnání v Miami naprší během března zhruba dvakrát tolik co v Praze.

Objem srážek v březnu (mm)
Pensacola148
Tallahassee151
Jacksonville100
Orlando96
Tampa77
Miami76
Key West52
Jasné a polojasné dny v březnu
Pensacola98
Tallahassee99
Jacksonville99
Orlando910
Tampa1110
Miami914
Key West1311

Březen může být pro řadu lidí stále příliš studený pro koupání v moři, a to zejména na severu státu. Moře se sice v březnu začíná rychle ohřívat, ale v oblasti Jacksonville či v Mexickém zálivu u Pensacoly teplota moře stále nepřesahuje dvacítku. Na jihu v oblasti Miami a Key West však má moře již relativně příjemných dvacet čtyři stupňů a v kombinaci s denními teplotami okolo 27 stupňů je koupel v moři vítaným osvěžením.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button