Počasí na Floridě – leden

Leden je v některých částech Floridy jedním z nejnavštěvovanějších období v roce. Příjemné klima panuje zejména na jihu poloostrova, a tak není divu, že se právě sem každoročně na zimu stěhuje řada obyvatel severnějších států USA ale i Kanady. V lednu může počasí na Floridě i překvapit.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola166
Tallahassee184
Jacksonville185
Orlando2210
Tampa2111
Miami2516
Key West2418
Teplota moře na Floridě v lednu (°C)
Pensacola13
St. Augustine14
Daytona Beach16
Miami Beach22
Key West21
St. Petersburg17

Na cestu v lednu je však zejména v severní části Floridy dobré přibalit něco teplého oblečení. Rána jsou často velmi chladná, na severu lze zažít i ranní mrazíky, ale teplota během dne poměrně rychle vystoupá. V jižní části Floridy je počasí velice příjemné a není divu, že právě v tomto ročním období zde probíhá hlavní turistická sezona. Průměrné denní teploty v Miami se pohybují okolo 25 stupňů Celsia a i co do počtu slunečných dnů je na tom leden v porovnání s ostatními měsíci velmi dobře, např. Miami nemá v žádném jiném měsíci více jasných dnů než právě v lednu.

Objem srážek v lednu (mm)
Pensacola118
Tallahassee110
Jacksonville84
Orlando60
Tampa57
Miami41
Key West52
Jasné a polojasné dny v lednu
Pensacola87
Tallahassee87
Jacksonville98
Orlando910
Tampa1010
Miami913
Key West1111

Srážkově je leden na Floridě jedním z nejsušších měsíců v roce, když například v Miami naprší v lednu okolo 40 milimetrů (pro srovnání dešťové srážky v Praze činí ve stejný měsíc zhruba 23 milimetrů). Sever Floridy je pak v zimních měsících na dešťové srážky bohatší. Sníh je na Floridě výjimečný, ale v lednu ho obyvatelé Floridy čas od času zažijí; zpravidla však nevydrží déle než několik minut.

Místní obyvatele až na výjimky ve vlnách Atlantiku v lednu neuvidíte, ale mírně otužilí jedinci nebudou mít na jihu Floridy s koupáním v moři o teplotě zhruba 22 stupňů zásadnější problém. Vody Atlantického oceánu v oblasti Miami Beach a Key West jsou v lednu a v zimě obecně nejteplejšími v celých Spojených státech. Směrem na sever však teplota oceánu velmi rychle klesá a v severní části Floridy u Jacksonville či v oblasti Panhandle se pak ve třinácti stupních pohodlně koupat příliš nedá.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button