Počasí na Floridě – leden

Leden je v některých částech Floridy jedním z nejnavštěvovanějších období v roce. Příjemné klima panuje zejména na jihu poloostrova, a tak není divu, že se právě sem každoročně na zimu stěhuje řada obyvatel severnějších států USA ale i Kanady. V lednu může počasí na Floridě i překvapit.

Průměrné nejvyšší a nejnižší teploty (°C)
Pensacola166
Tallahassee184
Jacksonville185
Orlando2210
Tampa2111
Miami2516
Key West2418
Teplota moře na Floridě v lednu (°C)
Pensacola13
St. Augustine14
Daytona Beach16
Miami Beach22
Key West21
St. Petersburg17

Na cestu v lednu je však zejména v severní části Floridy dobré přibalit něco teplého oblečení. Rána jsou často velmi chladná, na severu lze zažít i ranní mrazíky, ale teplota během dne poměrně rychle vystoupá. V jižní části Floridy je počasí velice příjemné a není divu, že právě v tomto ročním období zde probíhá hlavní turistická sezona. Průměrné denní teploty v Miami se pohybují okolo 25 stupňů Celsia a i co do počtu slunečných dnů je na tom leden v porovnání s ostatními měsíci velmi dobře, např. Miami nemá v žádném jiném měsíci více jasných dnů než právě v lednu.

Objem srážek v lednu (mm)
Pensacola118
Tallahassee110
Jacksonville84
Orlando60
Tampa57
Miami41
Key West52
Jasné a polojasné dny v lednu
Pensacola87
Tallahassee87
Jacksonville98
Orlando910
Tampa1010
Miami913
Key West1111

Srážkově je leden na Floridě jedním z nejsušších měsíců v roce, když například v Miami naprší v lednu okolo 40 milimetrů (pro srovnání dešťové srážky v Praze činí ve stejný měsíc zhruba 23 milimetrů). Sever Floridy je pak v zimních měsících na dešťové srážky bohatší. Sníh je na Floridě výjimečný, ale v lednu ho obyvatelé Floridy čas od času zažijí; zpravidla však nevydrží déle než několik minut.

Místní obyvatele až na výjimky ve vlnách Atlantiku v lednu neuvidíte, ale mírně otužilí jedinci nebudou mít na jihu Floridy s koupáním v moři o teplotě zhruba 22 stupňů zásadnější problém. Vody Atlantického oceánu v oblasti Miami Beach a Key West jsou v lednu a v zimě obecně nejteplejšími v celých Spojených státech. Směrem na sever však teplota oceánu velmi rychle klesá a v severní části Floridy u Jacksonville či v oblasti Panhandle se pak ve třinácti stupních pohodlně koupat příliš nedá.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us