Legoland na Floridě

Legoland Florida je nejnovějším přírůstkem bohaté rodiny zábavních parků, které se nacházejí na Floridě. Zhruba hodinu jízdy autem od Orlanda a Tampy (mapa zde) byl v roce 2011 otevřen jeden z největších Legolandů na světě.

Na místě, kde byla dříve v provozu botanická zahrada a přilehlý park Cypress Garden, byl po krátké přestavbě v říjnu 2011 otevřen Legoland. Park je určen zejména rodinám s dětmi od 2 do 12 věku, ale zábavu zde najdou i děti staršího věku. Botanická zahrada byla v parku zachována a zároveň byl otevřen i oblíbený vodní park s řadou atrakcí.

Návštěvníci Legolandu se mohou těšit na více než 50 atrakcí včetně skluzavek, tobogánů i klasických kolotočů pro nejmenší. Zároveň mohou obdivovat zmenšené modely významných floridských staveb postavené ze všudypřítomných dílků stavebnice Lego. Ty je samozřejmě možné na místě i zakoupit ve velkém obchodě. V parku se nachází několik restaurací a v roce 2015 zde byl otevřen i nový hotel.

Park se nachází ve městě Winter Haven v centrální části Floridy zhruba v polovině cesty mezi Tampou a Orlandem; cesta automobilem z obou měst trvá necelou hodinu. Park je otevřen celoročně, jakkoliv hlavní sezóna zde probíhá v létě. V zimních měsících může být vodní park uzavřen, případě otevřen pouze o víkendech a i celý park bývá v zimních měsících dva dny v týdnu uzavřen. Vždy je tak dobré si před návštěvou ověřit otvírací dobu pro konkrétní den.

Ceny vstupenek se liší v závislosti na době prodeje a na tom, kterou část parku si chce návštěvník užít. V případě koupě v dostatečném předstihu lze získat vstupenky pro dospělého do celého parku včetně vodního světa za 89 USD plus daň na jeden den, případně za 124 USD na dva dny. Cena je stejná pro dospělého i dítě od 3 let věku.

Výhodnější ceny vstupného lze získat u jiných prodejců, například na stránkách Best of Orlando bývají k dispozici slevy až ve výši 20%.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat