Legoland na Floridě

Florida je centrem zábavy a Legoland Florida je nejnovějším přírůstkem bohaté rodiny zábavních parků. Zhruba hodinu jízdy autem od Orlanda a Tampy (mapa zde) je od roku 2011 otevřený jeden z největších Legolandů na světě.

Na místě, kde byla dříve v provozu botanická zahrada a přilehlý park Cypress Garden, byl po krátké přestavbě v říjnu 2011 otevřen Legoland. Park je určený zejména rodinám s dětmi od 2 do 12 věku, ale zábavu zde najdou i děti staršího věku. Botanická zahrada v parku zachovali a zároveň otevřeli i oblíbený vodní park s řadou atrakcí.

Návštěvníci Legolandu se mohou těšit na více než 50 atrakcí včetně skluzavek, tobogánů i klasických kolotočů pro nejmenší. Zároveň mohou obdivovat zmenšené modely významných floridských staveb postavené ze všudypřítomných dílků stavebnice Lego. Ty si můžete samozřejmě zakoupit na místě ve velkém obchodě. V parku najdete několik restaurací a od roku 2015 se zde můžete ubytovat i v hotelu.

Z kostek lega celé město
Z kostek lega tu najdete všechny významné budovy

Kde najdete Legoland?

Park se nachází ve městě Winter Haven v centrální části Floridy zhruba v polovině cesty mezi Tampou a Orlandem (mapa zde). Cesta autem z obou měst trvá necelou hodinu. Park můžete navštívit celoročně, jakkoliv hlavní sezóna zde probíhá v létě. V zimních měsících může být vodní park uzavřen. Případě otevřen pouze o víkendech a i celý park bývá v zimních měsících dva dny v týdnu uzavřen. Vždy je tak dobré, když si před návštěvou ověříte otvírací dobu pro konkrétní den.

Z lega jsou tu i zvířata
V Legolandu najdete z kostek i zvířata

Ceny vstupenek se liší v závislosti na době prodeje a na tom, kterou část parku si chce návštěvník užít. V případě koupě v dostatečném předstihu lze získat vstupenky pro dospělého do celého parku včetně vodního světa za 89 USD plus daň na jeden den, případně za 124 USD na dva dny. Cena je stejná pro dospělého i dítě od 3 let věku.

Výhodnější ceny vstupného lze získat u jiných prodejců, například na stránkách Best of Orlando bývají k dispozici slevy až ve výši 20%.

Atrakce

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa