Miami ZOO

Milovníci zvířat by při pobytu na Floridě neměli minout zoologickou zahradu v Miami, která je považována za jednu z deseti nejkrásnějších ve Spojených státech a je jedinou tropickou zoologickou zahradou v USA.

Zoologická zahrada se nachází na jižním okraji aglomerace Miami; cesta autem z centra města zabere zhruba půl hodiny (případně více v závislosti na denní době a hustotě provozu). ZOO se nachází víceméně po cestě do Národního parku Everglades, případně směrem na Key West, takže je možné návštěvu těchto floridských atrakcí spojit.

Původní zoologická zahrada, Crandon Park ZOO, se nacházela na ostrově Key Biscayne nedaleko centra Miami, a to již od poloviny minulého století. Po jejím zničení hurikánem v roce 1965 bylo rozhodnuto o vybudování nové zoologické zahrady na místě původní letecké základny; tato nová zoologická zahrada byla otevřena veřejnosti v roce 1980 pod názvem Miami MetroZoo.

Od této doby se zahrada výrazně rozrostla – pro návštěvníky je připraveno více než 100 expozic a zoo je domovem více než 500 druhů zvířat, z nichž čtyřicet druhů je klasifikováno jako ohrožené; celkem se návštěvníci mohou těšit na více než 3000 zvířat.

ZOO v Miami je velmi krásná, snaží se, aby se expozice, ve kterých se zvířata pohybují, odpovídaly co možná nejvíce jejich přirozenému prostředí. K tomu přispívá i fakt, že v ZOO v Miami nejsou žádné klece. Zahrada je rozdělena do čtyř ucelených celků – asijské, africké, amazonské a australské části. Návštěvníci se mohou těšit na většinu velkých savců, včetně lvů, slonů či goril nížinných. V současné době je ve výstavbě další pavilón s názvem Florida:Mission Everglades, který bude zaměřen na lokální floridskou faunu, zejména zvířata, která mají svůj přirozený domov právě v národním parku Everglades.Kromě expozic zvířat nabízí zoologická zahrada další program zaměřený zejména na děti, jako je dětská zoo, kde se děti dostanou do volného kontaktu s malými zvířaty, jízdy na velbloudech či krmení žiraf. Kromě zvířat lze v ZOO Miami obdivovat i flóru – nachází se zde řada speciálních rostlin, květin a stromů z různých oblastí; zajímavou procházkou je Asian Trail, ve kterém je k vidění přes sedmdesát druhů rostlin, jež mají svůj přirozený domov právě v Asii.

Zoologická zahrada v Miami je otevřena celoročně a to od 10 hodin dopoledne do 17 hodin v podvečer (o víkendech a o svátcích začíná provozní doba o půl hodiny dříve a končí o půl hodiny později). Vzhledem k počasí, které v jižní části Floridy panuje, doporučujeme návštěvu ideálně v zimních měsících; letní teploty a vysoká vlhkost vzduchu často unaví nejen lidi ale i zvířata… Vstupné do ZOO Miami činí 20 USD (plus 7% daň), děti od 3 do 12 let zaplatí snížené vstupné ve výši 16 USD, děti do 3 let věku mají vstup zdarma.

Možnou alternativou pro vstupné do ZOO Miami je zakoupení karty Go Miami Card, která kombinuje vstupné do různých atrakcí v Miami a okolí a její využití přinese návštěvníkům slevy na vstupném v desítkách procent. Seznam atrakcí lze nalézt na těchto stránkách, kde lze kartu také online zakoupit a v pohodlí domova vytisknout.
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků. Více o jeho příběhu a týmu .
Back to top button