11 nejlepších pláží v Los Angeles

Pláže v Los Angeles jsou jedny z nejlepších na západním pobřeží a nabízejí písek a surfování za slunečného počasí prakticky po celý rok. Kromě obvyklého koupání a surfování si na těchto plážích budete moci užít širokou škálu aktivit. Podél pláží v oblasti LA můžete vidět působivé geologické útvary a prozkoumat přílivové bazény. Tyto pláže jsou také obzvláště vhodné k návštěvě. Najdete mnoho, které mají parkoviště a přístupové cesty, a některé jsou vybaveny vlastním zařízením. Objevte nejlepší pláže v Los Angeles.

1. Státní pláž El Matador – vydejte se na pláž v Malibu

El Matador State Beach je tím pravým místem, pokud hledáte krásu pláže a ohromující památky od písku po vodu a skály. Všechno na této pláži se zdá být v původním stavu a mnoho fotografů sem míří, aby zachytili záběry krajiny nebo svých modelů před ní. V oblasti také najdete řadu přírodních jeskyní, které jsou přístupné během odlivu. Stezka na pláž z parkoviště na útesu má svůj slušný podíl erodujících útvarů usazených na straně útesu. Tuto pláž najdete jižně od Sunset Point a parku Charmlee Wilderness.

 • Místo: 32350 Pacific Coast Hwy, Malibu, CA 90265, USA
 • Otevřeno: denně od 8 do 20 hodin

2. Státní pláž El Pescador – navštivte klidnou písečnou zátoku

El Pescador State Beach je relativně klidná a snadno dostupná pláž v oblasti Malibu, která je nejoblíbenější u návštěvníků toužících po odpočinku. Ve srovnání s ostatními plážemi v Robert Meyer Memorial State Beach je El Pescador State Beach snadno dostupná a nabízí nejkratší stezku z parkoviště na samotnou pláž. Na pláži najdete skalnaté oblasti spolu s přílivovými bazény plnými zábavných objevů. Dostanete se odtud také na pláž El Sol, což je poměrně tajná pláž, která zatím nemá vlastní přímý přístupový bod. Najdete El Pescador State Beach u Lachusa Canyon a Los Alisos Canyon.

 • Místo: 32860 Pacific Coast Hwy, Malibu, CA 90265, USA
 • Otevřeno: denně od 8 do 20 hodin

3. Pláž Dockweiler – klidná pláž známá ohněm a závěsným létáním

Pláž Dockweiler je 5,7 km dlouhý úsek se sametovým pískem, který se táhne přes pobřeží LA. Pokud chcete uniknout z rušnějších pláží – jako je Venice Beach – Dockweiler je relaxační alternativou. Je známá svými poklidnými dny na slunci a večerními společenskými setkáními kolem mnoha vestavěných ohnišť. Hledáte malou akci? Škola větrných sportů na pláži je skvělým místem, kde si můžete vyzkoušet závěsné létání. Cyklostezka Marvin Braude podél pobřeží je oblíbenou plážovou stezkou pro cyklistiku, kolečkové brusle a jogging. Mezi ponory do oceánu můžete také nahodit vlasec a pokusit se chytit rybu, protože zde je povolen rybolov na pobřeží.Přečtěte si více

 • Místo: 12000 Vista Del Mar, Playa Del Rey, CA 90293, USA
 • Otevřeno: pondělí–čtvrtek od 6 do 20:30, pátek–neděle od 6 do 18 hodin

4. Zuma Beach County Park – prozkoumejte rozlehlou pláž

Malibu Zuma Beach County Park je obrovská pláž se spoustou parkovacích míst a prostorem pro velké davy lidí a užít si písek, místa na piknik, volejbalová hřiště a vody. Je to celkem asi 2 míle dlouhé a najdete zde parkoviště s dostatkem místa pro pokrytí účastníků sportovního stadionu. Pravděpodobně si všimnete, že toto je jedna z mála pláží v Malibu, která nemá domy mezi ní a dálnicí, takže je to jednoduchý přímý záběr na vodu. Podél pláže najdete také stanoviště plavčíků, což je zvláště užitečné vzhledem k silným trhavým proudům, které se mohou vyvinout.

 • Tuto pláž najdete na západ od pobřeží Point Dume
 • Otevřeno: denně od východu do západu slunce

5 Pláž Paradise Cove – navštivte pláž, kterou vidíte na všech pohlednicích

Paradise Cove Beach je ohromující a oblíbená pláž Malibu, která je nejvíce uznávána jako pláž se surfy stojícími vzpřímeně v písku po celé oblasti. Díky měkkému písku a jiskřivé vodě, která je ideální pro plavání i surfování, se zde natáčelo mnoho filmů. Mějte však na paměti, že možná budete chtít získat spolujízdu nebo se na tuto pláž projít. Náklady na parkování mohou být velmi vysoké, pokud nejíte v místní kavárně a nezůstanete méně než 4 hodiny. Tuto pláž najdete východně od Point Dume a jižně od Escondido Falls.

 • Místo: 28128 Pacific Coast Hwy
 • Malibu, CA 90265, USA

6 Státní pláž Malibu Lagoon Ponořte se do přírody a kultury

Malibu Lagoon State Beach je pláž plná vzrušujících věcí, které si můžete užít, včetně samotné pláže, turistických stezek a místního muzea. Na pláži najdete oblast pro surfování a přílivové bazény. Můžete si také užít pěší stezky v celé oblasti a místa ideální pro pozorování ptáků. Sídlí zde Muzeum laguny Malibu, které představuje bohatou historii této oblasti od dob kmene Chumash až po vzestup surfařů. Budeš fina této pláži u Malibu Point, západně od mola Malibu.

 • Místo: 23200 Pacific Coast Highway, Malibu, CA 90265, USA
 • Otevřeno: denně od 8 hodin do západu slunce

7 Abalone Cove Shoreline Park Navštivte pobřežní poklad

Abalone Cove Shoreline Park je pláž na poloostrově Palos Verdes s působivými přílivovými bazény a celou ekologickou rezervací. V parku jsou 3 odlišné zátoky, z nichž každá má svou vlastní pláž a přílivové bazény, které můžete prozkoumat. Můžete se také podívat do místních skalních tunelů na okrajích zátok, abyste viděli, jak se vlny prorážejí, když se blíží příliv. Tuto pláž najdete na východní straně Rancho Palos Verdes, jižně od rezervace Filiorum a rezervace Three Sisters.

 • Místo: 5970 Palos Verdes Dr S, Rancho Palos Verdes, CA 90275, USA
 • Otevřeno: denně od 9 do 16 hodin

8 Manhattanská pláž Užijte si volejbal a surfování

Manhattan Beach je oblíbenou destinací ve stejnojmenném městě, kde najdete četné duny obydlené desítkami volejbalových sítí. Volejbal je jednou z nejoblíbenějších kratochvílí, protože na pláži se každoročně v srpnu koná turnaj Manhattan Beach Open Volleyball Tournament. Tato pláž je také oblíbená mezi surfaři. Nejen, že jsou na pláži vidět vysoké vlny, ale podmínky pro surfování jsou tak ideální, že se zde také koná Mezinárodní festival surfování. Tuto pláž najdete jen pár kilometrů jihozápadně od centra města Los Angeles, za Inglewoodem.

 • Místo: 699 N The Strand, Manhattan Beach, CA 90266, USA
Manhattan Beach1 Manhattan Beach2
Manhattan Beach

9 Státní pláž Leo Carillo Prozkoumejte malou plážovou zátoku

Leo Carrillo State Beach je součástí většího stejnojmenného parku, který nabízí malé zátoky se soukromím a přístupem na pláž pro nejrůznější vodní aktivity. Při návštěvě se můžete jednoduše projít po pláži nebo si zaplavat, ale oblíbené je zde také surfování a potápění. Divoká zvěř je zde poměrně prominentní, přičemž pozorování divoké zvěře je jednou z nejoblíbenějších aktivit. Pokud navštívíte v dubnu a květnu, najdete všechny druhy mořských ptáků, jako jsou pelikáni a rackové, spolu s mořskými savci, jako jsou šedé velryby. Tuto pláž najdete pár mil západně od Malibu na druhé straně silnice od Charmlee Wilderness Park.

 • Místo: 35000 Pacific Coast Hwy, Malibu, CA 90265, USA
 • Otevřeno: denně od 8 do 22 hodin

10 Will Rogers State Beach Užijte si pláž plnou zábavy

Pláž Will Rogers State Beach je plná zábavy, která překonává písek a příboj, nabízí kromě pláže také četné volejbalové sítě a cyklostezku. Pláž je rozdělena do několika částí, přičemž jižní část měří asi 3 míle. Tato část je také nejoblíbenější a nabízí spoustu pískových a volejbalových kurtů. V centrální části pláže najdete krátká skalní mola, zatímco severní konec nabízí restauraci. Na této pláži také najdete konec 22 mil dlouhé pobřežní cyklistické stezky Marvin Braude. Will Rogers State Beach se nachází na západní straně Pacific Palisades, jižně od Lake Shrine.

 • Umístění: 17000 CA-1, Pacific Palisades, CA 90272, USA

11 Pláž Redondo Najděte zábavu na pláži pro každého

Redondo Beach má spoustu nabídek pro ty, kteří chtějí surfovat, plavat, rybařit nebo hrát volejbal. Pláž se táhne asi půl míle a nabízí dostatek míst pro koupání a surfování. V této oblasti je také velmi populární windsurfing. Na písku najdete četné volejbalové sítě, které můžete zdarma používat, spolu se snadno dostupným zařízením. Nezapomeňte se podívat na molo ve tvaru podkovy, díky kterému si na návštěvě snadno užijete trochu rybaření. Tuto pláž najdete pár mil jihozápadně od centra Los Angeles, vedle Torrance.

 • Místo: 400-1700 Esplanade, Redondo Beach, CA 90277, USA

Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Upozornění na odpověď
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se
v přípravách a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší nezapomenutelné cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikněte zde!
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se v přípravách
a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikni zde
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa