Národní park Dry Tortugas na Floridě

Nejmenší z národních parků na Floridě je vzdálen zhruba 100 km západně (mapa zde) od Key West, jižního cípu Floridy. Rozprostírá se na ploše zhruba 26 tisíců hektarů, přičemž většinu z této rozlohy zabírá voda; zbytek tvoří pouze sedm malých ostrovů. Národní park Dry Tortugas je tak dosažitelný pouze lodí; ročně ho navštíví cca 80 tisíc návštěvníků.

Název tohoto ostrovu má kořeny již v šestnáctém století, kdy první Evropan, který objevil Floridu, španělský cestovatel Juan Ponce de León nazval ostrovy Tortugas (španělsky želva), neboť v jejich okolí ulovil velké množství želv. Dry (tj. suchý) pak má souvislost s nedostatkem pitné vody na ostrovech.

Bush Key v Dry Tortugas národní park
Bush Key v Dry Tortugas národní park

Národní park Dry Tortugas je známý zejména bohatým mořským životem, pestrobarevnými korálovými ostrovy a pobřežní pevností Fort Jefferson. Tato pevnost byla budována v druhé polovině devatenáctého století, ale nikdy nebyla dostavěna. Přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na západní polokouli, která sestává z více než 16 milionů cihel.

pevnost Fort Jefferson
pevnost Fort Jefferson

Oblíbené aktivity v tomto národním parku zahrnují potápění, šnorchlování a pozorování místní fauny – na ostrovech je možné spatřit více než 300 druhů ptactva. Před cestou na Dry Tortugas je nutné se dobře připravit; na ostrovech nejsou poskytovány žádné služby a není možno pořídit žádné zásoby. Noc je možno strávit v kempu za poplatek 15 USD na osobu. Zároveň je za vstup do parku účtován poplatek ve výši 10 USD za dospělou osobu (mládež do 16 let zdarma). Na ostrovy je možno dostat se pouze po moři; z Key West existuje možnost celodenního výletu, přičemž zpáteční jízdenka vyjde dospělou osobu na 175 USD – rezervaci je možno učinit online na stránkách koncesionáře.

Předchozí článekMiami ZOO
Další článekFlorida – Pensacola

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Florida – oblast Orlando

Orlando je pátým největším městem Floridy, ale včetně aglomerací se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Orlando se nachází v centrální části Floridy zhruba...

St. Augustine na Floridě

St. Augustine (mapa zde) je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající...

Ubytování na Floridě

Jedním z hlavních příjmů státu Florida je turistický ruch; Florida proto nabízí téměř nepřeberné možnosti ubytování všeho druhu. Turisté si mohou vybrat dle svých...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat