Národní park Dry Tortugas na Floridě

Nejmenší z národních parků na Floridě je vzdálen zhruba 100 km západně (mapa zde) od Key West, jižního cípu Floridy. Rozprostírá se na ploše zhruba 26 tisíců hektarů, přičemž většinu z této rozlohy zabírá voda; zbytek tvoří pouze sedm malých ostrovů. Národní park Dry Tortugas je tak dosažitelný pouze lodí; ročně ho navštíví cca 80 tisíc návštěvníků.

Název tohoto ostrovu má kořeny již v šestnáctém století, kdy první Evropan, který objevil Floridu, španělský cestovatel Juan Ponce de León nazval ostrovy Tortugas (španělsky želva), neboť v jejich okolí ulovil velké množství želv. Dry (tj. suchý) pak má souvislost s nedostatkem pitné vody na ostrovech.

Bush Key v Dry Tortugas národní park
Bush Key v Dry Tortugas národní park

Národní park Dry Tortugas je známý zejména bohatým mořským životem, pestrobarevnými korálovými ostrovy a pobřežní pevností Fort Jefferson. Tato pevnost byla budována v druhé polovině devatenáctého století, ale nikdy nebyla dostavěna. Přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na západní polokouli, která sestává z více než 16 milionů cihel.

pevnost Fort Jefferson
pevnost Fort Jefferson

Oblíbené aktivity v tomto národním parku zahrnují potápění, šnorchlování a pozorování místní fauny – na ostrovech je možné spatřit více než 300 druhů ptactva. Před cestou na Dry Tortugas je nutné se dobře připravit; na ostrovech nejsou poskytovány žádné služby a není možno pořídit žádné zásoby. Noc je možno strávit v kempu za poplatek 15 USD na osobu. Zároveň je za vstup do parku účtován poplatek ve výši 10 USD za dospělou osobu (mládež do 16 let zdarma). Na ostrovy je možno dostat se pouze po moři; z Key West existuje možnost celodenního výletu, přičemž zpáteční jízdenka vyjde dospělou osobu na 175 USD – rezervaci je možno učinit online na stránkách koncesionáře.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us
Get 85% OFF on all our selected products
Od 12. května 2023 nepotřebujete pro vstup do USA očkování na Covid.
Více zde
Get a Shocking Discount!
Get 85% OFF on all our selected products
Check it out