Santa Monica Pier – legendární molo se zábavním parkem

Když už jste v Los Angeles, tak určitě zavítejte sem. Toto zábavou, občerstvovacími stánky a nepřeberným počtem míst s úžasnými výhledy nabité molo (mapa zde), jež se tyčí v kalifornské Santa Monica nad hladinou Tichého oceánu, má přes svůj v současnosti velice moderní vzhled dalekosáhlou historii, která se započala psát již v roce 1909.

Od té doby samozřejmě molo Santa Monica Pier prošlo celou řadou stavebních úprav a modernizací. Změny se zapříčinily o to, že se z tohoto mola stala nejenom ikona samotného města. I přesto v sobě pro místní nadále uchovává nostalgii dnů dávno minulých, ale zároveň též celé Kalifornie. 

O tom, že má toto molo významné postavení nejenom v srdcích Američanů pak svědčí fakt, že je zapsáno jakožto národní kulturní památka. Zároveň patří k jedněm z nejfotografovanějších míst na světě, za což vděčí právě úchvatnému výhledu a netradiční atmosféře. Na mole Santa Monica Pier je pro návštěvníky přichystáno hned několik ploch. Umožní jim se kochat dechberoucími výhledy navíc doprovázenými zvuky oceánu a příjemným prouděním oceánského vánku. Zkrátka ideální místo pro romantické duše a pohodáře. 

Santa Monica Pier - Los Angeles
Santa Monica Pier – Los Angeles

Santa Monica Pier – kulturní a společenské vyžití  

Pokud byste chtěli vyzkoušet něco méně tradičního, tak vězte, že na tomto mole jsou vyhrazena místa pro rybáře, tudíž můžete zkusit své štěstí a pokusit se chytit rybu. Pohled na neuvěřitelné výhledy si zas můžete zpestřit nějakým výtečným koktejlem, který tu té též seženete. Mimoto je tu k dispozici i několik dobře hodnocených restaurací a pojízdných obchodů s pamlsky. Zkrátka na Santa Monica Pier se dočkáte potěšení pro všechny vaše smysly. 

Tím hlavním, co dělá z tohoto mola tak zajímavé a unikátní místo, je ale samozřejmě malý zábavní park nesoucí název Pacific Park, kterému dominuje ruské kolo Pacific Wheel – to můžete znát kupříkladu ze hry GTA. Skvělou atmosféru pak dokreslují pouliční umělci, případně kulturní akce menšího i většího rozsahu, jež se tu pravidelně konají.

Jakmile se nabažíte zábavy a rádi byste utekli od davu lidí, tak zajeďte na hvězdárnu Griffith Observatory. Nejen že zde budete mít Los Angeles jako na dlani, ale uvidíte odsud i ikonický nápis Hollywood.

Konec legendární Route 66
Pláž na Santa Monica
Santa Monica pláže

 Los Angeles

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa