Santa Monica Pier – legendární molo se zábavním parkem

Když už jste v Los Angeles, tak určitě zavítejte sem. Toto zábavou, občerstvovacími stánky a nepřeberným počtem míst s úžasnými výhledy nabité molo (mapa zde), jež se tyčí v kalifornské Santa Monica nad hladinou Tichého oceánu, má přes svůj v současnosti velice moderní vzhled dalekosáhlou historii, která se započala psát již v roce 1909.

Od té doby samozřejmě molo Santa Monica Pier prošlo celou řadou stavebních úprav a modernizací. Změny se zapříčinily o to, že se z tohoto mola stala nejenom ikona samotného města. I přesto v sobě pro místní nadále uchovává nostalgii dnů dávno minulých, ale zároveň též celé Kalifornie. 

O tom, že má toto molo významné postavení nejenom v srdcích Američanů pak svědčí fakt, že je zapsáno jakožto národní kulturní památka. Zároveň patří k jedněm z nejfotografovanějších míst na světě, za což vděčí právě úchvatnému výhledu a netradiční atmosféře. Na mole Santa Monica Pier je pro návštěvníky přichystáno hned několik ploch. Umožní jim se kochat dechberoucími výhledy navíc doprovázenými zvuky oceánu a příjemným prouděním oceánského vánku. Zkrátka ideální místo pro romantické duše a pohodáře. 

Santa Monica Pier - Los Angeles
Santa Monica Pier – Los Angeles

Santa Monica Pier – kulturní a společenské vyžití  

Pokud byste chtěli vyzkoušet něco méně tradičního, tak vězte, že na tomto mole jsou vyhrazena místa pro rybáře, tudíž můžete zkusit své štěstí a pokusit se chytit rybu. Pohled na neuvěřitelné výhledy si zas můžete zpestřit nějakým výtečným koktejlem, který tu té též seženete. Mimoto je tu k dispozici i několik dobře hodnocených restaurací a pojízdných obchodů s pamlsky. Zkrátka na Santa Monica Pier se dočkáte potěšení pro všechny vaše smysly. 

Tím hlavním, co dělá z tohoto mola tak zajímavé a unikátní místo, je ale samozřejmě malý zábavní park nesoucí název Pacific Park, kterému dominuje ruské kolo Pacific Wheel – to můžete znát kupříkladu ze hry GTA. Skvělou atmosféru pak dokreslují pouliční umělci, případně kulturní akce menšího i většího rozsahu, jež se tu pravidelně konají.

Jakmile se nabažíte zábavy a rádi byste utekli od davu lidí, tak zajeďte na hvězdárnu Griffith Observatory. Nejen že zde budete mít Los Angeles jako na dlani, ale uvidíte odsud i ikonický nápis Hollywood.

Konec legendární Route 66
Pláž na Santa Monica
Santa Monica pláže

 


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button