Pláže v San Franciscu

San Francisco není kvůli specifickému počasí právě vyhlášenou destinací pro milovníky pláží a opalování se na sluníčku. Přesto se ve městě nachází několik pláží, které stojí za to navštívit.

Sanfranciské pláže jsou velmi pěkné, jakkoliv návštěvník zřejmě očekává od kalifornských pláží trochu jiný zážitek, než se mu v San Franciscu dostane. Město je totiž známo pro své časté mlhy, které do města proudí právě směrem od oceánu. Proto i v nejteplejších dnech roku je oceánský vzduch chladnější, nemluvě o teplotě vody. Ta dosahuje v letním období průměrně pouze 15° Celsia, a proto není divu, že v mořských vlnách příliš plavců neuvidíte.

I přesto se v San Franciscu nachází několik pěkných pláží, na které stojí za to zavítat. Vzhledem ke kompaktnosti města jsou velmi dobře dosažitelné a zároveň nabízejí možnost uniknout na pár chvil každodennímu shonu San Francisca a turistickému ruchu.

Ocean Beach – nejznámější pláž v San Francisku

Pravděpodobně nejznámější pláží San Francisca je Ocean Beach (mapa zde). Jak název napovídá, nachází se na pobřeží Tichého oceánu a je největší ze sanfrancisckých pláží – táhne se v podstatě po celé západní straně města v délce zhruba osmi kilometrů a nabízí krásný panoramatický pohled na Pacifik.

Vzhledem k výše uvedenému uvidíte na Ocean Beach mnohem více lidí na písku než ve vodě; na pláži nejsou plavčíci, proto dbejte při případném plavání značné opatrnosti a raději se zde o něj kvůli častým zpětným proudům nepokoušejte. Mnohem oblíbenější než plavání je na Ocean Beach surfování; řada místních i turistů zde ve vlnách zkouší své dovednosti. Na Ocean Beach se dá velmi pohodlně dostat městskou dopravou, jak tramvajemi tak i několika linkami autobusů; na rozdíl od centra města zde nebývá problém ani s parkováním. V blízkosti pláže lze dále navštívit například Golden Gate Park, největší parkovou plochu v San Franciscu s nepřebernými možnostmi aktivního či pasivního vyžití. V jižní části pláže se pak nachází San Francisco ZOO a Lake Merced Park.

Baker Beach s výhledem na Golden Gate Bridge

Další ze zajímavých pláží je Baker Beach (mapa zde), jež se nachází v těsné blízkosti mostu Golden Gate a nabízí tak nevšední pohled na tento sanfranciský symbol. Pláž poskytuje i jiné nevšední pohledy, neboť je to pravděpodobně nejoblíbenější nudistická pláž v San Franciscu a okolí. V případě, že to je to, co hledáte, své místo najdete v severní části pláže, jež je vyhrazena milovníkům slunění bez plavek.

Další z oblíbených pláží se již nachází přímo v sanfranciscké zátoce – Aquatic Park (mapa zde). Jedná se o městskou pláž, která je umístěna velmi blízko centra města, a proto požívá značné obliby zejména mezi turisty. Je patrně nejvhodnější ze všech sanfranciských pláží pro plavání, jakkoli ani zde není teplota vody pro našince nijak příjemná. Pláž se nachází v západní části oblíbené čtvrti Fishermans’s Wharf a je lehce dosažitelná autobusy či historickou tramvají.

Z dalších mnoha pláží lze jmenovat například East Beach (mapa zde). Je to pravděpodobně nejpříjemnější pláž pro rodiny s dětmi díky velmi mělkému pobřeží a plavčíkům, kteří dohlížejí na bezpečnost. Nachází se v sanfranciské zátoce a nabízí krásný výhled na Golden Gate Bridge.

Přístup na sanfranciscké pláže je zdarma, samozřejmostí je na nich zákaz konzumace alkoholu i přenocování. Zejména u pláží mimo zátoku je nutné dbát na značnou opatrnost při případném plavání – voda je velmi studená a nachází se zde řada zpětných proudů; plavání zde tak může být velmi nebezpečné.San Francisco

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa