Orlando Eye – obří vyhlídkové kolo

Jednou z nejnovějších atrakcí Orlanda je Orlando Eye – obří vyhlídkové kolo, z něhož je krásný výhled na Orlando a přilehlé okolí; do provozu bylo uvedeno v roce 2015.

Vyhlídkové kolo nad Orlandem začal jeho budoucí provozovatel, společnost Merlin Entertainments, plánovat již v roce 2011. Jeho výstavba nakonec započala v roce 2013 a pro veřejnost bylo otevřeno v dubnu 2015. Toto obří kolo je s výškou 122 metrů největším zařízením svého druhu na východním pobřeží Spojených států.

Orlando Eye má třicet uzavřených a prosklených kabin, z nichž je ničím nerušený výhled v celém 360 stupňovém spektru. Kabina má kapacitu až 15 lidí; v případě, že nebude právě velký nápor návštěvníků, můžete si užít komfortu privátní kabiny pro vaši skupinu, případně je soukromou kabinu možné objednat. Kabiny jsou klimatizované, vybaveny lavičkou a světelnými a zvukovými efekty.

Kabina je dále vybavena dvěma iPady, které v průběhu jízdy podávají interaktivní popis toho, co je právě venku k vidění. Jedna jízda trvá 22 minut, což je dostatečný čas pro důkladnou prohlídku okolí. Kolo se pohybuje velmi pomalu, takže noví „pasažéři“ mohou nastupovat za jízdy a kolo se tak nezastavuje.

Kromě výhledu na celé Orlando se vám z výšky otevře pohled na známé zábavní parky, jež se v blízkosti Orlanda nacházejí – Disney World, Universal Studios a Seaworld. Zároveň je k vidění krajina centrální Floridy a provozovatel Orlando Eye uvádí, že je možno dohlédnout i na Cape Canaveral na východním pobřeží Floridy – místo odkud do kosmu vzlétaly raketoplány NASA, k čemuž však zřejmě velmi výrazně musí nahrát počasí… Pro úplný zážitek doporučujeme použití dalekohledu; zajímavou alternativou je večerní projížďka za tmy a pohled na osvětlené Orlando a zábavní parky.

Orlando Eye se nachází v jihozápadní části Orlanda v ulici International Drive nedaleko zábavního parku Seaworld; parkování je možné zdarma na přilehlém parkovišti. V těsné blízkosti atrakce se navíc nachází muzeum voskových figurín Madame Tussaud či další vodní svět Orlando Auqarium, takže návštěvu Orlando Eye lze pohodlně spojit s dalšími atrakcemi. Vstupné na vyhlídkové kolo činí pro dospělého 20 USD v případě objednání online, na místě pak o 5 USD více. Dítě do 12 let věku zaplatí 15 USD (resp. 20 USD na místě), děti do tři let mají vstup zdarma. Při nákupu těchto vstupenek si návštěvník musí zvolit přesný den návštěvy a dvouhodinový interval. Je možno zakoupit i flexibilnější variantu bez nutnosti volit termín a to za příplatek 5 USD.

Možnou alternativou pro vstupné na Orlando Eye je zakoupení karty Go Orlando, která kombinuje vstupné do různých atrakcí v Orlandu a okolí a její využití přinese návštěvníkům slevy na vstupném v desítkách procent. Seznam atrakcí lze nalézt na těchto stránkách, kde lze kartu také online zakoupit a v pohodlí domova vytisknout.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa