Trasa po Pacific Coast Highway ze San Francisca do L.A. – 10 míst, kde se určitě zastavit

Pacific Coast Highway není jenom obyčejnou dálnicí, která spojuje velká kalifornská města, nýbrž se jedná i o cestu, která lemuje pobřeží Tichého oceánu a nabízí nespočet neskutečně krásných výhledů na okolní rozlehlé pláže a průzračné oceánské vody. Krom krás pobřeží můžete ale po cestě obdivovat i malebnost hor, jež se tyčí v pozadí, či další divy přírody – čeká na vás například průjezd kolem nádherných sekvojových lesů.  

Zkrátka každý si tu přijde na své, ne nadarmo je cesta po Pacific Coast Highway považována za jeden z nejlepších výletů po USA. Ačkoliv se tato trasa ze San Francisca do Los Angeles měřící 615 kilometrů dá absolvovat za přibližně 6 hodin, tak pokud nemáte na spěch, tak ji rozhodně nevyužijte pouze jako dopravní tepnu, ale užijte si všeho, co její okolí nabízí. Cesta po Pacific Coast Highway se tak může klidně stát i výletem na několik dní. 

Kolem dálnice totiž naleznete řadu atraktivních míst, kde se rozhodně vyplatí zastavit a dané místo prozkoumat – a právě nejatraktivnějším místům podél Pacific Coast Highway se budeme věnovat na následujících řádcích.  

Point Reyes 

Tato rozlehlá chráněná oblast bývá častým cílem víkendových dovolených pro obyvatele San Francisca. Není se ale vůbec čemu divit, neboť toho má hodně co nabídnout – od desítky kilometrů měřících turistických stezek, přes útulné pláže až po historické památky. Doporučit můžeme kupříkladu výlet k malebným vodopádům Alamere Falls. Za zhlédnutí rozhodně stojí i skalnatý mys nesoucí stejný název jako celá tato oblast, tedy Point Reyes. 

Santa Cruz 

Toto městečko je rájem surfařů. Pokud tedy surfujete, či byste si surfování rádi vyzkoušeli, tak Santa Cruz rozhodně z vašeho cestovního itineráře nevynechejte. Vypravit se tu můžete i na ikonický útes West Cliff Drive, z něhož se vám naskytne pohled na rozvlněný oceán. Za návštěvu určitě stojí i zábavní park Beach Boardwalk, v němž se nachází jedna z nejstarších horských drah v USA. 

Monterey 

Dalším zajímavým místem, které není příliš vzdáleno od San Francisca je Monterey. Pakliže máte rádi mořský život, tak zastávka zde je dokonce téměř povinností, neboť se tu nachází jedno z nejlepších akvárií na světě. Navíc mořské živočichy lze v  Monterey pozorovat i ve volné přírodě – když budete mít štěstí, tak můžete spatři tuleně, medúzy či dokonce velryby. Vyrazit sem můžete i za sportem, třeba na golfové hřiště Pebble Beach. 

Big Sur 

Pokud byste ještě neměli procházek dost, tak zastávky v oblasti Big Sur určitě litovat nebudete, protože je mnohými považována za zlatý hřeb cesty ze San Francisca do L.A. Okolní příroda vás totiž doslova pohltí, nádherný je například pohled na vodopády McWay, navíc v této oblasti se nachází i ikonický most Bixby Creek – chůze po něm je nezapomenutelným zážitkem. 

Hearstův hrad 

Máte-li rádi architekturu, tak Hearstův hrad je jedním z největších architektonických lákadel v USA. Jedná se o velkolepou moderní stavbu, která byl vystavěna v průběhu 20. století. Zkrátka jde o ukázku toho, jak by měl vypadat hrad v novém a luxusním kabátě. Tento novodobý hrad nacházející se na kalifornském pobřeží již byl dokonce označen za Národní historickou památku. 

Solvang 

Přibližně v půlce cesty začíná Pacific Coast Highway a na ní napojené silnice stoupat do výše položených oblastí. Krom toho, že se vám naskytne pohled na oceán z výšky, tak budete mít šanci odbočit do vskutku unikátního městečka Solvang. V čem je unikátní? Jedná se o město, jež bylo založeno dánskými přistěhovalci a je kopií Kodaně. Najdete v něm třeba repliku sochy Malé mořské víly či Andersenovo muzeum. Ideální místo, pokud se vám začne stýskat po Evropě

Pláž Pismo 

Pismo Beach je rájem vodních sportů, můžete zde provozovat prakticky všechny aktivity související s vodou – od plavání přes jízdu na kajaku, surfování, rybaření až po kiteboarding či výlety na lodi. Budete-li se tedy chtít příjemně osvěžit ve vodách Tichého oceánu těsně před příjezdem do Los Angeles, tak pláž Pismo je k tomu ideálním místem. Návštěvníky sem lákají i možnosti degustací vín nebo dobrého nakupování. 

Malibu 

Kdo by neznal toto legendární město, které je známo jedněmi z nejkrásnějších pláží v USA – proslulé jsou zejména pláže Surfrider a Zuma. Malibu je taktéž v hledáčku turistů z důvodu, že v něm bydlí celá řada filmových a sportovních celebrit. Jde o jedinečnou přehlídku luxusu, na každém rohu tu jsou vidění domy za stovky milionů

Santa Monica 

Nejznámější americké molo, které mnozí z vás mohou znát například i z videohry GTA. Ano, je to Santa Monica. Při návštěvě rozhodně nesmíte vynechat jízdu na ikonickém Pacific Wheel či krátké horské dráze – ano, na tomto molu se skutečně nachází zábavní park! V blízkém okolí je zas k dispozici celá řada vyhlášených kaváren, tudíž zde si můžete doplnit potřebnou dávku kofeinu. 

San Francisco a Los Angeles 

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na krásy startovní a cílové destinace. Zatímco před startem v San Franciscu si nesmíte nechat ujít cestu přes Golden Gate Bridge, který je jedním z architektonických skvostů USA, nebo výšlap na Twin Peaks, tak v L.A. na vás zas čeká nejznámější Disneyland na světě či Hollywood i s jeho chodníkem slávy

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa