ITINERÁŘ PO ZÁPADU USA – 1

Cestovní plán nebo také itinerář je základ vaší cesty na západ USA…tedy pokud nepatříte mezi turisty co jezdí na blind. Na následujících stránkách, které budeme postupně doplňovat, vám poskytneme rady, doporučení a hlavně adresy a souřadnice do GPS navigace.

Trasa po západu USA byla osobně několikrát procestována, a tak vám můžeme poskytnout zkušenosti přímo z místa.

Cestovní plán po západě USA

Jedná se o návrh cestovního plánu po západě Ameriky – California, Utah, Nevada, Arizona. Itinerář obsahuje všechny významné národní parky a města západu USA. Tento cestovní plán západní Amerikou byl vyzkoušen v praxi a je celkem náročný na vzdálenosti, proto doporučujeme během pobytu zůstat na některém místě dva nebo více dnů na zotavenou. Během cesty po západě Ameriky projedete čtyři státy (California, Nevada, Utah a Arizona).

V cestovním plánu po západě USA se zmiňujeme o společnostech, které jsou ověřené z vlastní zkušenosti a jejich služby byly na velmi dobré úrovni. Jedná se o autopůjčovnu AVIS a MOTEL 6.

Základní informace

Délka trvání: 16 dnů
Náklady na osobu: zde najdete výpočet
Délka trasy: cca 5 000 km

Itinerář cesty po západu USA

zobrazena hlavní trasa, modrou přerušovanou zkratky v případě vynechání některého z cílů.

1. den – PŘÍLET DO LOS ANGELES

Přílet: obvykle v pozdních odpoledních, případně večerních hodinách
Ubytování: Motel 6 Los Angeles International Airport # 1260, 5101 W Century Blvd, Inglewood, CA
Délka trasy: z letiště do motelu cca 10 minut – 4 km

Z letiště odjezd autobusem (tak zvaný shuttle bus) do autopůjčovny Avis, Hertz apod. (seznam autopůjčoven). Autobusy těchto společností jezdí v pravidelných intervalech 15 – 30 minutu, jsou zdarma a zavezou vás přímo do autopůjčovny. Každá autopůjčovna má svůj autobus, který je viditelně označen logem společnosti. Autobusovou zastávku autopůjčoven najdete po východu z letištní haly. Cesta do autopůjčovny trvá cca 10 minut. Po vyzvednutí auta odjezd do motelu a ubytování.

Motel 6 v Los Angeles u letiště
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po letu budete unaveni a jistě uvítáte, když se budete moci co nejdříve někde ubytovat. Nejbližší ubytování u letiště je MOTEL 6 Los Angeles International Airport GPS navigace.

Motel je čistý, každý pokoj má své sociální zařízení, pro hosty je přístupný venkovní bazén, který je zdarma a v blízkém okolí najdete několik rychlých občerstvení. Cena motelu cca 63 – 74 dolaru za pokoj + 6 dolarů za druhou osobu. Přesnou cenu ubytování a další informace o motelu najdete na stránkách Motel 6.

POZOR: Jako většina motelů, tak i tento motel je umístěn u dálnice (freeway) a pokoje situované k dálnici jsou celkem hlučné. Zažádejte si na recepci o pokoj, směrem k parkovišti, které se nachází na druhé straně motelu, kde je mnohem větší klid. Ačkoli je Motel 6 umístěn blízko letiště, není zde slyšet žádný hluk z letištního provozu.

Souřadnice do GPS navigace

Motel 6 Los Angeles International Airport, 5101 W Century Blvd, Inglewood, CA, Beverly Hills N 33°56.734´ W 118°22.024´

Soubory ke stažení

2. den – Los Angeles a západní pobřeží směr San Francisco

Přílet: 19 hod. místního času
Ubytování: Motel 6 Los Angeles International Airport # 1260, 5101 W Century Blvd, Inglewood, CA
Délka trasy: z letiště do motelu cca 10 minut – 4 km

Tipy na cestu do San Francisca

Během cesty je možno se zastavit na několika plážích, např. Malibu Beach. V tomto případě počítejte se zpožděním cca 1 – 2 hodiny.
V případě, že budete cestovat do San Francisca po silnici č. 1, která vede přímo po pobřeží, tak počítejte s tím, že cestou nenajdete moc rychlého občerstvení.
Pozor na dopravní špičku v Los Angeles – ráno 7-9 hod., večer 17-19 hod.

Popis cesty v Los Angeles

Ráno odjezd do centra Los Angeles, prohlídka:

  • Chodník slávy – Hollywood Blvd, Los Angeles
  • Mann´s Chinese Theatre (autogramy a otisky rukou a nohou filmových hvězd v betonu)
  • Holmby Hills – poslední bydliště Michaela Jacksona
  • The Witches House, Beverly Hills (viz obrázek)
Chodník slávy v Los Angeles

Chodník slávy aneb hvězdy na chodníku – Hollywood Blvd, Los Angeles GPS navigace
Los Angeles Nápis Hollywood
Nápis Hollywood v Los Angeles. Fotku nápisu si můžete pořídit pokud projdete po schodech nákupním a zábavním komplexem Hollywood and Highland ( Hollywood Blvd 6801) GPS navigace
Doprava v Los Angeles
Klasický pohled na dopravu v Los Angeles
Dům čarodejnice v Los Angeles
Dům čarodejnice v Los Angeles GPS navigace

Popis cesty z Los Angeles podél pobřeží

Z Los Angeles pojedeme po silnici číslo 101 nebo 1 podél pobřeží směr San Francisco s ubytováním zhruba v půlce trasy ve městečku Pismo Beach.

  • Malibu Beach
  • Carpinteria State Beach – chráněná pláž s kulisou pohoří Santa Ynez se řadí k nejbezpečnějším a nejpříjemnějším lokalitám ke koupání v jižní Kalifornii
  • Santa Barbara – pláže v délce 2,5 km
  • Pismo State Beach – Městská pláž se táhne v délce 13 km. Písek je dost udusaný takže na pláž mohou vjet auta, a to po rampách na Grand Avenue v Grover Beach a Pier Avenue v Oceanu (viz info Navigace). Rozsáhlé písečné duny skýtají útočiště ptákům. Hromady z lastur v dunách, zejména v blízkosti Arroyo Grande Creek, označují místa, kde v minulosti žili Čuvašové. Díky své zaměnitelnosti se Saharou přitahovaly duny rovněž filmaře.

Souřadnice do GPS navigace

Los Angeles – chodník slávy, Hollywood Blvd Parking, Kodak Theatre (zde se udílejí Oskaři) N 34°06.090´ W 118°20.515´
Nápis HOLLYWOOD v Los Angeles, projdete po schodech nákupním a zábavním komplexem Hollywood and Highland (adresa Hollywood Blvd 6801). N 34°06.098 W 118°20.329´
Los Angeles – Holmby Hills, poslední bydliště Michaela Jacksona N 34°04.857´ W 118°25.540´
Los Angeles – Dům čarodejnice, Beverly Hills N 34°04.132´ W 118°24.685´
Pismo Beach State – autem zajet do 200 Pier Ave N 35°06.327´ W 120°37.851´
Motel 6, Pismo Beach, 860 4th St, CA N 35°08.223´ W 120°37.293´
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa