Ghirardelli Square

Bývalá továrna na čokoládu se postupem času přeměnila v jedno z nejnavštěvovanějších míst města San Francisco. Ghirardelli Square se nachází v západní části čtvrti Fisherman`s Wharf dva bloky východně od Van Ness Avenue a jeden blok západně od otočky lanové tramvaje linky Powell-Hyde.

Firma Ghirardelli Chocolate Company je již přes 160 let jedním z nejznámějších amerických výrobců čokolády. Její zakladatel Domingo Ghirardelli získal v roce 1893 celý městský blok, aby z něj vytvořil sídlo pro svou firmu. Na začátku šedesátých let 20. století firma sídlo změnila a nabídla prostory k prodeji. Jejím novým majitelem se stala rodina Rothů, jejíž členové s pomocí architektů přeměnili oblast v obchodní čtvrť.

Dnes je tak Girardelli Square netradičním a moderním obchodním centrem zaměřeným zejména na jídlo a speciální obchody. Navštívit zde lze řadu restaurací, vináren a kaváren; firma Ghirardelli zde má stále svůj velký obchod s čokoládou a nakoupit lze i v několika desítkách obchodů s uměleckými a dekorativními předměty.

Na Ghirardelli Square se koná během roku několik akcí, mezi nimiž vyniká zejména festival čokolády, který se koná pravidelně na konci léta. Během této dvoudenní akce je možné si vychutnat nepřeberné množství čokoládových specialit a dezertů; vše je doprovázeno řadou hudebních koncertů a dalšími uměleckými vystoupeními.

Nedaleko Ghirardelli Square se nachází další z hojně navštěvovaných míst San Francisca – Pier 39 nebo Maritime Museum. Ghirardelli Square je otevřeno od deseti hodin ráno do šesti hodin odpoledne, v pátek a sobotu pak až do večerních hodin. K dopravě doporučujeme využít místní lanovou tramvaj, jejíž zastávka je nedaleko. V případě příjezdu autem je možno zaparkovat v garážích za poplatek začínající na 5 dolarech za hodinu; vstup na Ghirardelli Square je pak zdarma.


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us