Státní park St. Joseph Peninsula na Floridě

Státní park St. Joseph Peninsula (mapa zde) se nachází v severozápadní části Floridy, v oblasti tzv. Florida Panhandle. Poloostrov St. Joseph se nachází mezi městy Apalachicola a Panama City nejblíže městu Port St. Joe a celé jeho území je součástí státního parku. Ročně tento park navštíví přes 150 tisíc turistů, kteří zde vyhledávají zejména krásnou pláž spolu s možností pozorování rozmanité fauny.

Hlavním lákadlem státního parku St. Joseph Peninsula je dlouhá písečná pláž, jedna z nejhezčích ve Spojených státech; k vidění jsou zde také jedny z největších písečných dun v USA. Opalování, plavání a šnorchlování a také rybaření jsou zde nejoblíbenějšími aktivitami turistů.

Mělké vody zátoky St. Joseph Bay jsou útočištěm pro mnoho druhů vodních ptáků a další fauny. V parku bylo pozorováno více než 200 druhů ptáků a poloostrov St. Joseph je zároveň jedním z nejlepších míst na východě USA pro pozorování jestřábů při podzimní migraci.

Státní park St. Joseph Peninsula nabízí několik druhů ubytování – osm poměrně luxusních chat s vybavenou kuchyní, za které turisté zaplatí poplatek 100 USD plus daň za noc a chatku. Méně náročným turistům je za poplatek 24 USD za vozidlo k dispozici poměrně dobře vybavený kemp s kapacitou více než sto míst. Při vstupu do parku se navíc vybírá poplatek 6 USD za vozidlo.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa