Státní park St. Joseph Peninsula na Floridě

Státní park St. Joseph Peninsula (mapa zde) se nachází v severozápadní části Floridy, v oblasti tzv. Florida Panhandle. Poloostrov St. Joseph se nachází mezi městy Apalachicola a Panama City nejblíže městu Port St. Joe a celé jeho území je součástí státního parku. Ročně tento park navštíví přes 150 tisíc turistů, kteří zde vyhledávají zejména krásnou pláž spolu s možností pozorování rozmanité fauny.

Hlavním lákadlem státního parku St. Joseph Peninsula je dlouhá písečná pláž, jedna z nejhezčích ve Spojených státech; k vidění jsou zde také jedny z největších písečných dun v USA. Opalování, plavání a šnorchlování a také rybaření jsou zde nejoblíbenějšími aktivitami turistů.

Mělké vody zátoky St. Joseph Bay jsou útočištěm pro mnoho druhů vodních ptáků a další fauny. V parku bylo pozorováno více než 200 druhů ptáků a poloostrov St. Joseph je zároveň jedním z nejlepších míst na východě USA pro pozorování jestřábů při podzimní migraci.

Státní park St. Joseph Peninsula nabízí několik druhů ubytování – osm poměrně luxusních chat s vybavenou kuchyní, za které turisté zaplatí poplatek 100 USD plus daň za noc a chatku. Méně náročným turistům je za poplatek 24 USD za vozidlo k dispozici poměrně dobře vybavený kemp s kapacitou více než sto míst. Při vstupu do parku se navíc vybírá poplatek 6 USD za vozidlo.
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button