JAK BEZPEČNĚ PLATIT KARTOU NA INTERNETU V AMERICE

Platby na internetu jsou při dodržení následujcích pravidel bezpečné a není potřeba se bát zneužití. Máme pro vás 3 tipy jak bez problému platební kartu na internetu používat.

Většina obchodníků již několik let využívá technologii 3D secure, která zjednodušeně znamená, že vy jako kupující již nezadáváte citlivé údaje ze své platební karty obchodníkovi, ale komunikujete přímo s bankou, která vaší kartu ověří a platbu ihned provede.

MÁM VHODNOUT PLATEBNÍ KARTU?

Dříve než se vrhnete na internet a bude si chtít koupit nějaké zboží nebo koupit letenku, zarezervovat hotel nebo si koupit cestovní pojištění, tak se podívejte se na vaši platební kartu a ujistěte se, že je na její přední straně uvedeno logo jedné z těchto společností:

Ujistěte se u své banky, zda máte kartu odblokovanou pro platby na internet, a pokud ano, zda máte nastaven dostatečný limit na úhradu, např. letenky.

JAKÉ ÚDAJE SE PŘI PLATBĚ VYPLŇUJÍ?

Zaplacení objednaného zboží, služby nebo právě letenky je velmi jednoduché. Zadávate pouze 3 údaje.

  • číslo karty = 16místné číslo na přední straně karty
  • platnost karty = datum, do kdy je karta platná (měsíc/rok), uvedené na přední straně karty
  • CVV2/CVC2 kód = 3 místné číslo na zadní straně karty vedle podpisového proužku
Jak platit platební kartou v USA

JAK POZNÁM BEZPEČNÉHO OBCHODNÍKA?

Na stránkách obchodníka hledejte loga asociací platebních karet anebo na obrazovce, tam kde zadáváte údaje o své platební kartě, začíná internetová adresa “https://” místo obvyklého “http://”.

Bezpečné placení na internetu

Příklady obchodníků, u kterých se nemusíte bát a užití platební karty je tedy bezpečné, najdete na stránce rychlé odkazy. Všichni tito obchodníci byli ověřeni a lze bez obav platební kartu použít. Mezi nejznámější patří například pelikan.cz, Motel6, Hotel.com, autopůjčovna TravelJigSaw, ČSOB cestovní pojištění apod.

Předchozí článekJAK UŠETŘIT A POZNAT AMERIKU?
Další článekPLATEBNÍ KARTY V USA

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Cesta do USA – cena a náklady

Při plánování cesty do USA všechny napadá kolik to asi tak bude stát, jaká je cena za dovolenou v USA. Takže pokud vás provázejí...

SPROPITNÉ V USA

Rozhodli jste se v Americe zajít do běžné restaurace nebo baru a nevíte si rady se spropitným? Je povinné nebo dobrovolné? A jaká je...

PENÍZE V USA – JAK SE V TOM VYZNAT?

Alespoň nějakou hotovost si před cestou do USA vyměňte už v Čechách. V USA na směnárnu jen tak nenarazíte, Američané totiž platí hlavně kartami. Jelikož...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat