V Grand Canyonu si zajděte na vyhlídku Ooh Aah Point

Grand Canyon s řekou Colorado v Arizoně právem patří mezi 7 divů světa. Se svými 466 metry na délku a 1600 metrovou hloubkou jde o druhý největší kaňon na světe. Scenérie této obrovské prolákliny jsou vskutku úžasné. Obrovská skaliska tyčící se v dáli, jeskyně, i zeleň schopná přežít v této nehostinné krajině jsou to, proč sem ročně zavítá takové množství nadšenců. Existuje nespočet túr a výšlapů okolo kaňonu, od těch odpočinkovějších, až po ty náročnější, které zaberou celý den. Ooh Aah Point (mapa zde) je jednou z kratších túr sestupujících pod okraj kaňonu a je také jedním z nejvyhledávanějších krátkých výšlapů na jižním okraji Grand Canyonu.

Nabízí návštěvníkům neobyčejný pohled na Grand Canyon a nabízí neobyčejný zážitek v podobě stezky, která místo aby stoupala nahoru nad kaňon, naopak klesá mírně do jeho útrob. Vyhlídka se nachází 183 metrů pod okrajem kaňonu a je součástí stezky South Kaibab, která sestupuje k řece Colorado. Cesta vede po hřebenu kaňonu, je kamenitá, poměrně prašná a je z ní vidět velká část tohoto skvostného přírodního úkazu.

Obzvlášť oblíbený čas, kdy turisté vyhlídku navštěvují je doba, kdy slunce zapadá za obzor a kaňon hraje všemi barvami. Pozor ale, abyste se nevraceli za tmy.

Ooh Aah Point
Cesta na Ooh Aah Point

Jak a kdy na Ooh Aah Point

  • Kdy vyrazit: Jaro–Podzim (březen až říjen), ale s pořádnou výbavou je možné vyjít i v zimě.
  • Vzdálenost: 2,9 km
  • Průměrný čas na projití trasy: 1 hodinu průměrně rychlou chůzí
  • Obtížnost: Mírná
  • Je potřeba povolení vstupu: Povolení není vyžadováno. Platí se pouze vstupné do národního parku.

Popis trasy a co od ní očekávat: Od stezky lze očekávat nádherné výhledy a neobvyklou krajinu. Túra je vhodná i pro začátečníky a nezahrnuje žádné šplhání, ani nic, co by běžný turista nezvládl. Na stezce South Kaibab je mnoho vyhlídek a Ooh Aah Point je první z nich, a ačkoli se jedná o poměrně krátký a snadný trek, neznamená to, že byste měli jít v riflích, nebo žabkách. Po cestě vás čeká stoupání po schodech a mírné klesání.

Stezka je zvláštní tím, že nestoupáte jako u běžných výšlapů, ba naopak klesáte pod úroveň hrany kaňonu. Stoupat budete až po cestě zpět. Stezka je po celou dobu vystavena přímému slunci, proto se vybavte opalovacím krémem. Po cestě můžete narazit na všude přítomné veverky.

Ooh Aah Point v Grand Canyonu

Vybavení na cestu: Turistické boty a oblečení. Vlastní pitná voda, protože po cestě ji není kde doplnit a svačina na cestu. V zimních měsících je potřeba připravit se na silné mrazy, protože v tomto období je počasí v kaňonu poměrně extrémní a mění se.

Začátek trasy: Vychází se ze South Kaibab a během cesty se stezka čím dál více přibližuje okrajům kaňonu a poskytuje tak nádherné výhledy. V půli cesty se prochází okolo oblíbené vyhlídky Cedar Ridge, kde je možné se občerstvit a odpočinout si od parného slunce.

Přístupnost: Přístupnost je poměrně snadná. Dostanete se sem autem, autobusem, ale i třeba na kole. Kamenitá a mnohdy vcelku úzká stezka je udržovaná a zvládne ji každý. S kočárkem nebo na vozíku se sem ale raději nevydávejte.

Převýšení: 183 m

Výška vrcholu: 2 213 m n.m.

Toalety: Ve výchozím bodě South Kaibab a další najdete dále po cestě v Cedar Ridge.

Konec trasy: Stejný jako začátek. Vracíte se stejnou cestou do výchozího bodu South Kaibab Trailhead.

A v případě, že nechcete cestu absolvovat na vlastní pěst, můžete využít i služeb cestovních kanceláří, která celý výlet zprostředkuje.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa