3 důvody, proč v New Yorku navštívit Intrepid Sea, Air and Space Museum

Mořské, vzdušné a vesmírné muzeum vám umožní prozkoumat historii i vědu na palubě letadlové lodi Intrepid. Toto unikátní muzeum je domovem originálních artefaktů, historických záznamů, interaktivních výstav i zajímavých špionážních letadel a ponorek. Přinášíme vám tři nejlepší důvody pro návštěvu této fascinující ikony města New York na mole 86 na rohu 12. Avenue a 26. ulice (mapa zde).

Intrepid - letadlová loď v New Yorku
Intrepid – letadlová loď v New Yorku

Zažijte plovoucí muzeum

Existuje vůbec na světě něco stylovějšího, než muzeum umístěné uvnitř obrovské lodě? (Většina dětí vám řekne, že ne.) Mořské, vzdušné a vesmírné muzeum Interpid je umístěno na bývalé letadlové lodi USS Interpid. Tato loď byla na vodu spuštěna v roce 1943, aby se zapojila do bojů během druhé světové války, a přestála pět kamikaze náletů a jeden zásah torpédem. Loď také sloužila během studené války, války ve Vietnamu a pro NASA jako záchranné plavidlo během šedesátých let. Po vyřazení z provozu v roce 1974 byla zakotvena na mole 86 a je považována za hlavní část muzea.

Letadla na palubě lodi Intrepid v New Yorku
Letadla na palubě lodi Intrepid v New Yorku

Paluby lodě byly přeměněny na interaktivní muzeum vesmíru. Na galerijní palubě naleznete bojové informační centrum a místnost pro přípravu letek. Na hangárové palubě je umístěna výstava komponent a historie lodě. Třetí paluba byla zrestaurována, takže se můžete projít jídelnou, kterou využívala posádka, a také těsnými spacími místnostmi.

Raketoplán na lodi Intrepid v New Yorku
Raketoplán Enterprise na lodi Intrepid v New Yorku
Vesmírná kabina

Na Intrepid si prohlédněte letadlo, vesmírná plavidla a ponorky

Zblízka si můžete prohlédnout jak samotnou letadlovou loď, tak i historické letouny a vesmírná a námořní plavidla. Mezi ty nejzajímavější exponáty patří Concorde Britských aerolinií, který díky své rychlosti pokořil řadu rekordů.

Letadlo Concord na lodi Intrepid v New York City
Letadlo Concord na lodi Intrepid v New York City

Dále zde uvidíte i ponorku Growler, což je jediná americká ponorka s naváděnými raketami, jež je přístupná veřejnosti. Uvnitř se můžete seznámit s tím, co obnáší život v ponorce, a můžete prozkoumat centrum pro ovládání raket. V muzeu Interpid navštivte i raketoplán Enterprise, což je prototyp plavidla NASA, který přispěl k odstartování amerického programu raketoplánů. Pavilon Enterprise sestává ze 17 různých výstav artefaktů, fotografií, zvukové nahrávky a filmu o americké éře raketoplánů.

Ponorna New York
Projděte si ponorku
Společenské prostory v ponorce
Společenské prostory v ponorce

Rozpumpujte adrenalin s leteckým simulátorem

Pokud ve vás všechny tyto výstavy vzbudí potřebu zvážit realizaci vašich dětských snů o tom, že se stanete pilotem nebo kosmonautem, v muzeu si to budete moci alespoň částečně vyzkoušet. Nachází se zde totiž tři různé simulátory. GForce Encounter vám umožní zažít pocity, které má pilot nadzvukového letounu, a Transporter FX na šest minut přetíží vaše smysly. K dispozici je i 14 místné 4D kino, ve kterém si vychutnáte 4D simulaci a vibrace spolu s 3D obrazem.

Netroufáte si vyrazit do tohoto města sami? Zkuste kouknout na zájezdy do New Yorku a nechte starosti s cestou na lidech, kteří vědí co a jak.Další články
Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us