3 důvody, proč v New Yorku navštívit Intrepid Sea, Air and Space Museum

Mořské, vzdušné a vesmírné muzeum vám umožní prozkoumat historii i vědu na palubě letadlové lodi Intrepid. Toto unikátní muzeum je domovem originálních artefaktů, historických záznamů, interaktivních výstav i zajímavých špionážních letadel a ponorek. Přinášíme vám tři nejlepší důvody pro návštěvu této fascinující ikony města New York na mole 86 na rohu 12. Avenue a 26. ulice (mapa zde).

Intrepid - letadlová loď v New Yorku
Intrepid – letadlová loď v New Yorku

Zažijte plovoucí muzeum

Existuje vůbec na světě něco stylovějšího, než muzeum umístěné uvnitř obrovské lodě? (Většina dětí vám řekne, že ne.) Mořské, vzdušné a vesmírné muzeum Interpid je umístěno na bývalé letadlové lodi USS Interpid. Tato loď byla na vodu spuštěna v roce 1943, aby se zapojila do bojů během druhé světové války, a přestála pět kamikaze náletů a jeden zásah torpédem. Loď také sloužila během studené války, války ve Vietnamu a pro NASA jako záchranné plavidlo během šedesátých let. Po vyřazení z provozu v roce 1974 byla zakotvena na mole 86 a je považována za hlavní část muzea.

Letadla na palubě lodi Intrepid v New Yorku
Letadla na palubě lodi Intrepid v New Yorku

Paluby lodě byly přeměněny na interaktivní muzeum vesmíru. Na galerijní palubě naleznete bojové informační centrum a místnost pro přípravu letek. Na hangárové palubě je umístěna výstava komponent a historie lodě. Třetí paluba byla zrestaurována, takže se můžete projít jídelnou, kterou využívala posádka, a také těsnými spacími místnostmi.

Raketoplán na lodi Intrepid v New Yorku
Raketoplán Enterprise na lodi Intrepid v New Yorku
Vesmírná kabina

Na Intrepid si prohlédněte letadlo, vesmírná plavidla a ponorky

Zblízka si můžete prohlédnout jak samotnou letadlovou loď, tak i historické letouny a vesmírná a námořní plavidla. Mezi ty nejzajímavější exponáty patří Concorde Britských aerolinií, který díky své rychlosti pokořil řadu rekordů.

Letadlo Concord na lodi Intrepid v New York City
Letadlo Concord na lodi Intrepid v New York City

Dále zde uvidíte i ponorku Growler, což je jediná americká ponorka s naváděnými raketami, jež je přístupná veřejnosti. Uvnitř se můžete seznámit s tím, co obnáší život v ponorce, a můžete prozkoumat centrum pro ovládání raket. V muzeu Interpid navštivte i raketoplán Enterprise, což je prototyp plavidla NASA, který přispěl k odstartování amerického programu raketoplánů. Pavilon Enterprise sestává ze 17 různých výstav artefaktů, fotografií, zvukové nahrávky a filmu o americké éře raketoplánů.

Ponorna New York
Projděte si ponorku
Společenské prostory v ponorce
Společenské prostory v ponorce

Rozpumpujte adrenalin s leteckým simulátorem

Pokud ve vás všechny tyto výstavy vzbudí potřebu zvážit realizaci vašich dětských snů o tom, že se stanete pilotem nebo kosmonautem, v muzeu si to budete moci alespoň částečně vyzkoušet. Nachází se zde totiž tři různé simulátory. GForce Encounter vám umožní zažít pocity, které má pilot nadzvukového letounu, a Transporter FX na šest minut přetíží vaše smysly. K dispozici je i 14 místné 4D kino, ve kterém si vychutnáte 4D simulaci a vibrace spolu s 3D obrazem.

Netroufáte si vyrazit do tohoto města sami? Zkuste kouknout na zájezdy do New Yorku a nechte starosti s cestou na lidech, kteří vědí co a jak.Další články
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button