Show na Broadway – divadelní představení v centu New Yorku

Když se řekne divadlo, tak se většině lidí asi okamžitě vybaví Broadway v New York City, tedy čtvrť proslulá především svou divadelní scénou (mapa zde). Rovněž je to místo, kde se již po staletí odehrávají ta nejoblíbenější muzikálová představení s nejhvězdnějším obsazením. Show na Broadway je to, co byste neměli vynechat.

Pokud tedy máte při své cestě do USA namířeno do New Yorku, tak by bylo hříchem vynechat návštěvu některého z populárních muzikálů na Broadway. Tím vůbec nejnavštěvovanějším je:

  • Fantom Opery,
  • svůj věhlas má i West Side Story a
  • děti by zas mohlo skvěle zabavit muzikálové ztvárnění Lvího krále
  • Zajímavou novinkou roku 2022 pak bude Dívka ze severní země. 

Historie show na Broadway se datuje až do roku 1883, což byl rok, kdy bylo otevřeno první zdejší divadlo. Řeč je samozřejmě o světoznámé budově Metropolitní opery. I v dnešní době patří na špici broadwayských divadel, co se týče návštěvnosti. Byť na špici se pomalu ale jistě začínají drát divadla, jež byla otevřena relativně nedávno. Divákům nabízejí modernější scénu a velkolepější show. 

Představení na Broadway – výběr kvalitních divadelních scén 

Mezi moderní divadla, jež se derou do popředí, patří zejména Gershwinovo divadlo. Může se chlubit ze všech divadel na Broadway vůbec největší kapacitou atakující bezmála 2 000 diváků.

Lyric Theatre, které má ve svém repertoáru kupříkladu muzikál Harryho Pottera. Zkrátka na Broadway na vás čeká opravdu široký výběr divadelních scén. 

Ještě aby také ne, vždyť Broadway je tou vůbec nejdelší ulicí v celém Manhattanu! Mimo to patří tato jednadvacet kilometrů dlouhá ulice i k vůbec nejstarším ulicím v tomto americkém velkoměstě. Divadelní okrsek Broadway se rozprostírá po celém Manhattanu a je tvořen i okolními uličkami a zasahuje až na Times Square

Show na Broadway v 41 divadlech

Aktuálně můžete zavítat na show do některého ze 41 profesionálních divadel. Přičemž ještě v 30. letech minulého století byl tento počet dvojnásobný. Avšak i přesto patří Broadway stále mezi lokality s nejhustší koncentrací divadel na světě. Před vypuknutím pandemie covidu pak celková návštěvnost atakovala počet 15 milionů návštěvníků za divadelní sezónu. 


Další článkyStanda Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button