New York – One World Observatory

Newyorský mrakodrap One World Trade Center patřící mezi desítku nejvyšších budov světa. Je unikátní v tom, že byl vystavěn prakticky na témže místě, kde stály budovy Světového obchodního centra, jež byly zpustošeny teroristickým útokem 11. září 2001. Vyhlídka nabízí jednu z nejkrásnějších vyhlídek na New York City. Konkrétně vyhlídka One World Observatory je umístěna ve 102. patře této budovy, která světlo světa spatřila v roce 2006, sama vyhlídka nicméně byla otevřena až o devět let později.

Výška budovy činí 541 metrů, samotná vyhlídka se pak nachází ve výšce 385 metrů nad zemí. Proč tak „nízko“? Důvod je prostý, horních více než 100 metrů mrakodrapu je totiž tvořeno dlouhým stožárem. I přes vysoké vstupné činící 41 dolarů (téměř 900 Kč) na tuto vyhlídku zavítá při běžném provozu na tisíc návštěvníků denně. Aby také ne, vždyť je odsud úžasný 360stupňový panoramatický pohled na New York a jeho nejvýznamnější památky. Lákadlem je i 4 metry široký kruhový otvor v podlaze, jenž je prosklený a umožňuje si tak vyzkoušet jaké je to pohlížet na New York z ptačí perspektivy.

One World Observatory nabízí i unikátní pohled do historie New Yorku

Avšak toto místo rozhodně nestojí za návštěvu pouze kvůli krásným výhledům, dále nabízí i řadu lákadel uvnitř samotné budovy. Kromě restaurace, kde se můžete občerstvit před pokračováním objevování krás New Yorku, nechybí ani výstava věnující se historii a současnosti tohoto amerického města. Zajímavý audiovizuální zážitek na návštěvníky čeká i ve výtahu, kde jim jsou v průběhu jízdy na stěnu zobrazovány pohledy na panoramata New Yorku od počátků 16. století až doposud, to vše za doprovodu tematických zvuků.

Ona už i samotná jízda výtahem je tak trochu zážitkem, neboť ten do 102. patra vystoupá za 47 vteřin! Vzhledem k množství atrakcí nacházejících se mezi 100. a 102. patrem tohoto mrakodrapu si je dobré na návštěvu vyhradit alespoň hodinu volného času.Další články
Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us