SOCHA SVOBODY & ELLIS ISLAND

New York SOCHA SVOBODY & ELLIS ISLAND

Přijďte se pokochat krásou a historií Sochy Svobody a Muzea imigrantů na Ellis Islandu! Budete překvapeni (a ohromeni) tím, kolik toho tady uvidíte a zjistíte. Cestu absolvujete se společností Statue Cruises, která je jediným dopravcem autorizovaným úřady.

Battery Park
New York, NY 10004
Liberty State Park
Jersey City, NJ 07305

statuecruises.com

Pokladny jsou otevřeny denně, 7:45am-4:30pm.

Lodě odplouvají každých 30-45 minut. První loď odplouvá v 8:30am (platí pro období mezi Memorial Day a Columbus Day) nebo v 9:30am (platí po zbytek roku).

Posledním časem pro vstup do monumentu je 4:15pm (platí pro období mezi Memorial Day víkendem a Labor Day) nebo 3:15pm (platí po zbytek roku).

Zavřeno je pouze 25. prosince.

Vstup na Sochu svobody se CityPassem

Držitelé CityPassu mají nárok na jednu okružní plavbu lodí se zastávkami na Liberty Islandu (místo, kde stojí socha) a Ellis Islandu. Kromě toho mají nárok také na audio tour (na každém ostrově) a vstup do Muzea imigrantů na Ellis Islandu.

CityPass nezahrnuje vstupenky Crown Tickets ani Monument Access.

Hlavní přednosti

  • Společnost Statue Cruises je jediným autorizovaným poskytovatelem výletů na Liberty Island. Jedná se o jediný způsob, jak se k tomuto úžasnému monumentu dostat!
  • Na obou ostrovech budete mít k dispozici audio tour (zdarma v rámci CityPassu).
  • Projděte se po Liberty Islandu ve stínu Sochy Svobody, která měří 93 metrů.
  • Držitelé CityPassu mají zajištěn bezplatný vsup do Muzea imigrantů na Ellis Islandu.
  • Vyjet (a vrátit se) můžete ze dvou míst – Battery Park nebo Liberty State Park.

Jak na Sochu svobody, když máte CityPass

Předložte svou CityPass brožuru při nástupu na palubu lodi. Pokud máte CityPass voucher, musíte jej vyměnit za brožuru u Prepaid Ticket okénka.

Socha Svobody a Ellis Island jsou národními poklady. Z tohoto důvodu jsou všichni návštěvníci kontrolováni ochrankou (úroveň kontroly je stejná jako na letišti).

Lidé, kteří mají méně než 17 let, musí být doprovázeni dospělým (minimální věk 25 let). V opačném případě nebude možné nastoupit na loď.

Vylepšení pro držitele CityPassu

Crown Ticket: Přístup do koruny Sochy Svobody není součástí CityPassu. Vstupenky do koruny si můžete dopředu zarezervovat na webových stránkách www.statuecruises.com nebo telefonicky na čísle (201) 604-2800. Vstupenky jsou často hodně dopředu vyprodané. Výstup do koruny není jednoduchý – je zde 393 schodů (z hlavní haly až do koruny) a není zde klimatizace.

Najednou lze objednat maximálně 4 vstupenky. Korunu mohou navštívit pouze osoby vyšší než 1,2 metru. O Crown Tickets si můžete víc přečíst zde. Pokud si koupíte Crown Tickets, můžete CityPass využít k 2-hodinové okružní plavbě (Circle Line Cruise).

Monument Access: Zahrnuje vstup do Fort Wood sekce podstavce Sochy Svobody. CityPass bohužel Monument Access nezahrnuje, nicméně každý den je k dispozici omezené množství bezplatných vstupenek – ty jsou rozdávány na principu „first come, first served“ takže, kdo dřív přijde, dostane vstupenky. Držitelé CityPassu jsou oprávněni k zisku této vstupenky (je-li dostupná). Vstupenky si jinak můžete zarezervovat přímo na webu www.statuecruises.com.

Více informací o Monument Access naleznete zde. Pokud si koupíte Monument Access, můžete CityPass využít k 2-hodinové okružní plavbě (Circle Line Cruise).

Rady návštěvníkům

  • Vymezte si alespoň 2 hodiny na návštěvu jednoho ostrova a 5 hodin celkově na návštěvu obou.
  • Počítejte s tím, že před vstupem na palubu lodi budete muset projít důkladnou bezpečnostní kontrolou (srovnatelnou s kontrolami prováděnými na letištích). V souvislosti s tím počítejte také s frontou – zhruba 30 (či více) minut v Battery Parku (NY) a cca 15 minut v Liberty State Parku (NJ). Čekací doba je kratší během podzimu a zimních měsíců.
  • Chcete-li se vyhnout dlouhému čekání, dojeďte do Battery Parku před 11:00am nebo po 2:00pm (nebo na loď nastupte v Liberty State Parku v New Jersey).
  • Pokud vyplujete po 14:00 hod., budete moci navštívit buď Liberty Island nebo Ellis Island. Na návštěvu obou ostrovů nebudete mít dostatek času.

Služby cestou na Sochu svobody

Parkování: Máte-li auto, je pro vás vhodnou volbou Liberty State Park, jelikož se zde nachází velké množství (placených) parkovacích míst. Battery Park je vzhledem k velice nízkému počtu parkovacích míst ve Spodním Manhattanu doporučován spíše v případě, že využíváte hromadnou dopravu.

Občerstvení: Snack bary na všech lodích nabízejí víno, pivo, kávu, limonády a džusy. Na Liberty Islandu je dost míst, kde se můžete najíst. Můžete si třeba taky udělat piknik, nicméně mějte na vědomí, že z bezpečnostních důvodů nejsou povoleny příliš velké chladící boxy a že uvnitř Sochy Svobody nejsou povoleny žádné potraviny ani nápoje.

Přístupnost: Všechna plavidla a prostory jsou přístupné i lidem na invalidním vozíku.

Audio Tour: Součástí CityPass vstupu je audio tour (dostupná v 9 jazycích).

Dárkový obchod: Je možné koupit suvenýry.

Jak se dostat na Sochu svobody?

Battery Park: V této části města je málo parkovacích míst, takže se obecně doporučuje spíše hromadná doprava. Metro: Poblíž Battery Parku se nachází několik zastávek. Vlaky 4/5 zastavují na Bowling Green, vlak R zastavuje na Whitehall Street a vlak 1 zastavuje na stanici South Ferry. Autobus: M15 zastavuje na Whitehall Street poblíž South Ferry. Jděte směrem na západ a následujte značky lodí směřujících na Liberty Island.

Liberty State Park: Dobrá volba v případě, že máte auto – je zde mnoho (placených) parkovacích míst. Jeďte po New Jersey Turnpike až na výjezd 14-B a sledujte značky vedoucí k Liberty State Parku. Nebo si můžete vzít vodní taxi z New Yorku (délka plavby je 10 minut).

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: