JAK V NEW YORKU UŠETŘIT? NEW YORK PASS!

Pokud se chystáte při návštěvě New Yorku navštívit co nejvíce zajímavostí, muzea, zajít na plavbu lodí kolem Sochy svobody, vystoupat na vyhlídku z mrakodrapu apod., tak se vám vyplatí zakoupit některý ze “slevových kupónů”.

Slevové kupóny jsou buď ve formě malého sešítku (New York City Pass), ve kterém jsou již předplacené a zlevněné vstupenky na jednotlivá místa, nebo ve formě “platební karty” (The New York Pass nebo Explorer Pass). Výhodou těchto kupónu je velká úspora peněz za vstupenky.

V New Yorku můžete narazit na tyto tři nejčastěji turisty používané kupóny.

KDO BY SI MĚL KOUPIT NEW YORK PASS?

Slevový kupón si můžete pořídit až rok dopředu, který mnohdy můžete na internetu pořídit za akční cenu. Slevy na kupón činí až 20% nebo dostanete jako bonus prodloužení doby platnosti. Kupón si můžete také koupit až na pokladně při samotném pobytu v New Yorku, ale v tomto případě nemáte nárok na žádné akční ceny.

  • Slevový kupón byste si měli pořídit, pokud patříte do skupiny turistů, kteří chtějí z New Yorku vidět co nejvíce a chcete každý den vidět něco jiného. Pokud se chcete New Yorkem jenom toulat a nasávat atmosféru tohoto města, tak si kupóny nekupujte.
  • Kupón je také vhodný pro ty, kteří chtějí mít pod dohledem své výdaje. Přesně víte, kolik vás budou vstupy stát, a to vám usnadní plánování vašeho rozpočtu.
  • Slevový kupón je také skvělý dárek pro někoho, kdo bude do New Yorku cestovat. Ať už je to rodinná dovolená nebo líbánky, tak obdarovaný si váš dárek určitě užije.

Slevové kupóny si můžete zakoupit online na internetu. Aktuální ceny, seznam turistických míst a případné akční slevy najdete na těchto odkazech:

TIPY A RADY JAK Z NEW YORK PASS ZÍSKAT CO NEJVÍCE

Pokud se rozhodnete pro koupi některého ze slevových kupónů, tak tu máme pro vás pár rad a tipů, jak vidět z New Yorku co nejvíce.

Projděte seznam míst, která jsou k danému kupónu v nabídce.

  • rozdělte si zajímavosti do tří skupin: Chci vidět, rád bych viděl, nechci vidět
  • na přiložené mapě si vyznačte křížkem místa, která chcete vidět
  • na té samé mapě si zakroužkujte místa, která byste rádi viděli
  • na mapě pak uvidíte, kde je největší koncentrace míst, která chcete navštívit.

Snažte se vždy navštěvovat místa, která jsou blízko u sebe. Ušetříte si tak spoustu času cestováním z jednoho místa na druhé. Je až neuvěřitelné kolik času ušetříte, když si dobře zorganizujete trasu.

Většina turistických míst můžete navštívit mezi 11. a 16. hodinou, proto si připravte místa, která můžete navštívit brzo ráno nebo pozdě odpoledne, případně večer.

Tip na ranní prohlídky:

Tip na večerní prohlídky:

JAK VYBRAT NEW YORK PASS

New York Pass - jak ušetřit

TIP PRO VÁS

Je dobré si na každý den naplánovat různorodé aktivity. I ten nejotrlejší turista bude po celodenním chození utahaný, pokud chcete navštívit několik muzeí, tak se je nesnažte zvládnout za jeden den. Po několika hodinách toho budete mít plné zuby. Den si sestavte například tak, aby zahrnoval muzeum, procházku, výlet lodí a večer třeba Empire State Building. Tak dostanete ze svých kupónů co nejvíce a nebudete kňučet, že vás bolí nohy.Další článkyZájezdy do New Yorku

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button