2 dny v Yellowstone: Podrobný itinerář, mapa, co musíte vidět a tipy

Chystáte se na dvoudenní návštěvu Yellowstonského národního parku a přemýšlíte, kam se vydat a jak nejlépe využít čas? V tomto průvodci vám poskytneme podrobný itinerář na dva dny a mapu Yellowstonu, které vám zajistí, že nevynecháte žádnou z hlavních atrakcí a pomohou vám co nejlépe využít váš pobyt.

Yellowstone je jeden z největších a nejrozmanitějších národních parků v USA s množstvím aktivit a památek k návštěvě. Dobrou zprávou je, že park má velmi pohodlnou smyčku, která vám umožní vidět všechny hlavní zajímavosti v relativně krátkém čase. V tomto článku najdete naše nejlepší tipy, jak strávit dva dny v Yellowstonu.

Pro optimální využití času vám doporučujeme jeden den strávit na západní straně smyčky Yellowstonu a druhý den na východní straně. Tím způsobem budete moci vidět všechny hlavní atrakce Yellowstonu, aniž byste museli příliš cestovat nahoru a dolů.

Pokud máte k dispozici více času, podívejte se na naše další návrhy itineráře Yellowstonu, které obsahují tipy na kratší i delší výlety.

Níže najdete naše tipy, jak co nejlépe využít dva dny v Yellowstonském národním parku. K usnadnění plánování jsme také přidali mapu, navrhovaný itinerář a několik praktických tipů pro vaši návštěvu.

Yellowstonský dvoudenní itinerář – PŘEHLED

Zde je krátký přehled toho, jak nejlépe strávit dva dny v Yellowstone. Dále najdete všechny podrobnosti a informace o každém místě, plus praktické tipy a také návrhy, kde se ubytovat.

Jak vidět to nejlepší z Yellowstonu za 2 dny:

1. den

 • A) Old Faithful
 • Horní gejzírová pánev
 • Velké hranolové jaro
 • Norris Geyser Basin (volitelné)
 • Mammoth Hot Springs
 • Vroucí řeka (volitelné)
 • Ubytujte se v oblasti Mammoth Springs/Gardiner

2. den

 • Vodopády Undine a/nebo Wraith Falls (volitelné)
 • Údolí Lamar
 • Tower Fall
 • Průsmyk Dunraven
 • Grand Canyon v Yellowstone
 • Údolí Hayden
 • Bahenní sopka (volitelné)
 • Yellowstone Lake – West Thumb Geyser Basin

Dobré vědět: Důvod, proč doporučujeme absolvovat výlet tímto způsobem místo toho, abyste jeden den absolvovali Lower Loop of Yellowstone a druhý den Upper Loop, je ten, že vám to poskytne více času na prozkoumání horní gejzírové pánve v jeden den a Onehdy Grand Canyon v Yellowstone.

Obě tyto oblasti mají co nabídnout a obě se nacházejí podél Dolní smyčky. Takže pokud je oba navštívíte ve stejný den, budete je muset rychle projít.

Důležité: Toto je letní itinerář, přibližně od poloviny května do poloviny října, kdy jsou všechny silnice v Yellowstone otevřené. Vždy sledujte oficiální webovou stránku, kde najdete nejaktuálnější informace o stavu vozovky nebo plánovaných pracích!

Mapa Yellowstonského 2 denního itineráře

Abych vám usnadnil plánování času, vytvořil jsem mapu s vyznačením všeho, co byste měli v Yellowstonu za dva dny vidět.

Tento výlet můžete udělat tak, že přijedete jižním vstupem (ze směru od Jackson/Grand Teton NP) nebo přes západní vstup (ze směru od Bozeman/západní Yellowstone). V ideálním případě strávíte noc v hotelu Mammoth Hot Springs nebo v Gardiner (malé město kousek od severního vstupu do Yellowstone).

V závislosti na tom, kde vstoupíte a opustíte park a také kde je vaše ubytování, budete muset tento itinerář trochu upravit. Ale dává vám dobrou představu o tom, co se dá v Yellowstone stihnout za 2 dny.

První den v Yellowstone parku

Old Faithful & Upper Geyser Basin

Upper Geyser Basin, neboli oblast Old Faithful, je nejoblíbenějším místem v Yellowstone. Právě zde najdete historický Old Faithful Inn a největší nejlépe předvídatelný gejzír v Yellowstone, Old Faithful Geyser. Tato oblast je nutností v každém itineráři Yellowstone!

Gejzír Old Faithful vyvěrá v celkem pravidelných intervalech asi 90 minut. Časy erupcí jsou zobrazeny v návštěvnickém centru a na několika různých místech v parku.

Zatímco čekáte, až Old Faithful vybuchne, nezapomeňte navštívit Old Faithful Inn. Jeho dřevěný interiér je stejně působivý jako exteriér.

Gejzír Old Faithful v Yellowstone
Gejzír Old Faithful

Zatímco většina návštěvníků nikdy nepřekročí tyto dva hlavní orientační body, navrhuji, abyste prozkoumali trochu více horního gejzíru. Je to neuvěřitelná oblast s největší koncentrací gejzírů a geotermálních prvků na světě.

Kromě gejzíru Old Faithful existují 4 další velké gejzíry, které lze s jistou spolehlivostí předvídat:

 • Riverside Geyser
 • Castle Geyser
 • Daisy Geyser
 • Grand Geyser

Předpokládané časy erupcí těchto gejzírů lze také nalézt v návštěvnickém centru, takže si je poznamenejte a vydejte se na lov gejzírů!

Tato oblast má také mnoho menších gejzírů, bahenních jezírek, fumarol a barevných geotermálních pramenů. Takže i když nechytíte žádné velké gejzíry v akci, stále stojí za návštěvu.

Co je dobré vědět: 3–4 hodiny by měly stačit k tomu, abyste viděli hlavní zajímavosti horního gejzíru. V závislosti na vašich zájmech navrhuji, abyste zde strávili 2-4 hodiny. Na ostatní atrakce tak máte ještě spoustu času.

Grand Prismatic Spring

Grand Prismatic Spring je vrcholem každé cesty do Yellowstone. Tento obrovský horký pramen je nejlépe známý pro své neuvěřitelné barvy. A ano, ve skutečnosti je to stejně barevné jako na obrázcích!

Počítejte alespoň s půl hodinou a navštivte Midway Geyser Basin, včetně Grand Prismatic Spring, Excelsior Geyser Crater, Turquoise Pool a Opal Pool. Pokud je zde ale opravdu rušno, může vám to trvat hodinu nebo i déle.

Grand Prismatic Spring Yellowstone národní park
Grand Prismatic Spring

TIP: Pokud vám nevadí krátká procházka, doporučuji výšlap na Grand Prismatic Overlook. Tato nenáročná túra vás zavede do vyšší nadmořské výšky, ze které můžete z výšky vidět Grand Prismatic Spring. Na tuto túru budete potřebovat 30–45 minut.

Gejzír Norris Basin

Nejžhavější gejzírová pánev v Yellowstone, Norris Geyser Basin, je dalším dobrým místem, kde můžete vidět všechny druhy geotermálních prvků. Z mého pohledu to však není tak působivé jako Upper Geyser Basin (oblast Old Faithful) nebo Midway Geyser Basin (Grand Prismatic area). Takže s omezeným časem v Yellowstone se necíťte špatně, pokud se sem nedostanete.

Pokud ve svém itineráři najdete alespoň hodinu navíc, zvažte zastávku zde. Měli byste vědět, že Norris Geyser Basin je velmi velký a skládá se ze dvou částí – Porcelain Basin a Back Basin.

Když tu máte jen hodinu, doporučuji vám navštívit Porcelánovou pánev. Má pustou krajinu s kouřícími průduchy, několika horkými prameny a spoustou bublajících a vroucích geotermálních prvků. Hlavní promenáda je dlouhá asi 800 metrů a je pravděpodobně to nejlepší, co zde můžete udělat, pokud máte málo času.

Gejzír Norris Basin
Gejzíry Norris Basin v Yellowstone národním parku

Mammoth Hot Springs

Oblast Mammoth Hot Springs, která se nachází na severu Yellowstone, se nemůže více lišit od jakéhokoli jiného místa v parku. Pokud si musíte vybrat mezi Norris Geyser Basin nebo Mammoth Hot Springs, rozhodně bych navrhl to druhé. Je to velmi jedinečné místo a jeho návštěva nevyžaduje tolik času.

Oblast Mammoth Hot Springs má dvě části propojené chodníky a schody – oblast Mammoth Lower Terraces ve spodní části a oblast Mammoth Horní terasy na kopci. Prozkoumání spodní části trvá asi půl hodiny a asi tolik času horním terasám.

Hlavními vrcholy Mammoth Hot Springs jsou Minerva Terrace, Palette Spring, Liberty Cap a Canary Spring.

Pokud vás nebaví dělat schody, prozkoumejte spodní část pěšky a pak vyjeďte do kopce a prohlédněte si některé části Horních teras z auta. Není to totéž jako chůze, ale hned vedle silnice můžete vidět zajímavá místa. Hodně záleží na provozu a na situaci s parkováním. V ideálním případě necháte auto na jednom z parkovacích míst ve spodní části a všude jednoduše dojdete.

Mammoth Hot Springs v Yellowstonu
Mammoth Hot Springs v Yellowstonu

Boiling River

Boiling River je jedním z mála míst, kde se v Yellowstone můžete koupat. Po celém dni stráveném prohlídkou parku si zde nejlépe odpočinete v teplých vodách. Ne vždy je však otevřeno, takže trochu záleží na počasí a ročním období, kdy navštívíte.

Pokud máte chuť si jít zaplavat a máte alespoň hodinovou rezervu při návštěvě oblasti Mammoth Hot Springs, pak se rozhodně podívejte!

Ubytujete se v Gardiner

Tento itinerář vás na konci prvního dne zavede do severní části národního parku Yellowstone. Pokud si můžete zajistit ubytování v parku, zvažte pobyt v hotelu Mammoth Hot Springs.

Levnější alternativou je pobyt v Gardiner, těsně před vstupní branou Yellowstone. Toto město má několik pěkných hotelů a ubytování a nabízí dobrý poměr ceny a kvality. Navíc hotely uvnitř parku nemají Wi-Fi, takže pro to je Gardiner také lepší.

TIP: Na mapě níže si můžete také porovnat hotely a krátkodobý pronájem v Gardiner. Jednoduše zadejte svá data cesty a velikost skupiny a uvidíte, co je pro váš pobyt ještě volné.

Druhý den v Yellostone

Pokud strávíte noc v Gardiner, jak bylo navrženo výše, doporučil bych začít váš druhý den v Yellowstone časnou ranní jízdou do Lamar Valley. Cestou tam můžete vidět i nějaké vodopády.

Vodopády Undine a vodopády Wraith

Undine Falls je krásný vodopád, který je viditelný z Grand Loop Road ve směru na Roosevelt/Tower. Tento vodopád najdete po levé straně, asi 4 míle jihovýchodně od Mammoth.

Návštěva tohoto vodopádu nezabere mnoho času, takže při projíždění rozhodně stojí za krátkou zastávku.
Vodopády Undine v Yellowstone Vodopády Undine v YellowstoneUndine Falls

Pokračujte dále směrem na Tower Junction. Asi po jedné míli uvidíte po pravé straně malé parkoviště. Toto je cesta k vodopádům Wraith Falls.

Túra k vodopádům Wraith Falls je krátká a snadná. Každým způsobem to trvá jen 10-15 minut, takže tady budete potřebovat asi půl hodiny.

Pokud máte rádi vodopády a nedávno pršelo, rozhodně stojí za krátkou návštěvu. Pokud však pojedete raději rovnou do Lamar Vally, můžete tento vodopád také přeskočit. Byli jsme zde v létě a vodopád nebyl opravdu působivý, zjistili jsme. Je to pěkný skrytý klenot Yellowstonu, ale nebuďte špatný, když ho přehlédnete.

Lamar Valley

Lamar Valley je nejlepším místem k vidění divoké zvěře v Yellowstone. Brzy ráno je skvělý čas být zde, zvláště pokud chcete mít větší šanci vidět vlky nebo medvědy. Viděli jsme zde stovky bizonů, pár kojotů a také nějaké losy.

Lamar Valley je pro většinu turistů trochu mimo cestu, a tak sem většina lidí nikdy nepřijde. Nicméně scenérie Lamar Valley je prostě úchvatná a pozorování divoké zvěře patří k nejlepším v Americe. Takže opravdu doporučuji vyvinout malé úsilí vstát dříve a navštívit toto jedinečné místo!

Pokud budete postupovat podle tohoto itineráře, jak bylo navrženo, opravdu to není velká zajížďka. Lamar Valley je asi 50 km (zhruba 1 hodina jízdy) od oblasti Mammoth. Navrhuji projet celé údolí a zpět. V blízkosti silnice je několik sjezdovek, kde se můžete zastavit a sledovat divokou zvěř. Často ze svého auta uvidíte spoustu divoké zvěře. Poté, co zde navštívíte, můžete pokračovat směrem k Yellowstone Canyon.

Tower Fall

Tower Fall je jedním z nejoblíbenějších vodopádů v Yellowstone. Je to krásný vodopád a je velmi dobře vidět. Vyhlídka se nachází 90 metrů od Tower General Store a její návštěva trvá jen pár minut.

K úpatí vodopádu vede také stezka. Při naší návštěvě byl však částečně uzavřen a podle toho, co čtu, stále není možné vylézt až na dno tohoto vodopádu.

Každopádně, s pouhými dvěma dny v Yellowstone, doporučuji, abyste jednoduše navštívili vyhlídku Tower Fall a přesunuli se k prozkoumání působivější oblasti Yellowstonského kaňonu.

TIP: Pokud se potřebujete zásobit jídlem nebo pitím na oběd, můžete to udělat i zde. Dalším místem s obchody a restauracemi je Canyon Village.

Grand Loop Road a průsmyk Dunraven

Z Tower Fall jeďte na jih ve směru na Canyon Village. Tato část Yellowstonské ulice Grand Loop Road je pravděpodobně nejmalebnější cestou v Yellowstone. Cestou minete působivé čedičové sloupy a průsmyk Dunraven s nádhernými výhledy, kam až oko dohlédne.

Říká se, že tato oblast je také skvělá pro pozorování medvědů, ale jeli jsme sem dvakrát, také v nejlepším čase pozorování divoké zvěře za soumraku, a neměli jsme štěstí. Ale nikdy nevíte – jeďte pomalu, užívejte si scenérii a dávejte pozor na medvědy.

TIP: Podél této silnice je parkoviště s informačními panely. Odtud můžete vidět kalderu sopky Yellowstone. Velká část národního parku Yellowstone je ve skutečnosti sopka a nejlépe je vidět z průsmyku Dunraven.

Grand Canyon v Yellowstone

Velký kaňon řeky Yellowstone je dalším vrcholem vašeho druhého dne v Yellowstone. Toto je místo, kde budete chtít trávit více času. Působivý kaňon je vidět z několika vyhlídek podél obou okrajů a stojí za to navštívit všechny vyhlídky, protože scenérie se od každé z nich značně liší.

Se dvěma dny v parku si myslím, že si na Yellowstone Canyon můžete snadno vyčlenit alespoň 3 hodiny. To by vám mělo poskytnout dostatek času projet se na všechna vyhlídková místa a – v případě zájmu – také udělat túru po Uncle Tom’s Trail. Je to krátká, ale docela namáhavá túra, která zahrnuje strmé schodiště asi 300 kroků (a musíte to udělat oběma způsoby). V této oblasti je spousta delších turistických tras, ale na to byste potřebovali mnohem více času.

Nejlepší výhled na Grand Canyon v Yellowstone je z Artist Point na konci South Rim Drive. North Rim má také skvělé výhledy na kaňon. Hlavními zastávkami jsou zde Brink of the Upper Falls, Brink of the Lower Falls, Inspiration Point, Lookout Point a Grand View.

Dobré vědět: Je těžké předem odhadnout, kolik času zde budete potřebovat, protože vše závisí na tom, jak je to zaneprázdněné. Upravte si tedy svůj rozvrh za pochodu.

Vodopád v Yellowstone národním parku

Údolí Hayden (Hayden Valley)

Hayden Valley je dalším skvělým místem k vidění divoké zvěře v Yellowstone. Je však nesrovnatelně rušnější než Lamar Valley, takže se připravte na dopravní zácpy s bizony. Pokud je ticho, nespěchejte údolím!

Po cestě je hodně odpočívadel, kde můžete zaparkovat auto a pozorovat divokou zvěř. Pokud uvidíte skupinu lidí nebo aut pohromadě, je velká šance, že zahlédli nějaká zvířata. Buďte opatrní a nechoďte příliš blízko k divokým zvířatům!

Na cestě do oblasti Yellowstonského jezera budete muset projít Hayden Valley, takže mějte na paměti, že může dojít k dlouhým zpožděním, a naplánujte si podle toho svůj čas. Normálně trvá cesta z Canyon Village k Yellowstonskému jezeru asi půl hodiny, ale pokud je tam hodně bizonů a hodně aut, může vám tato 30 kilometrová cesta trvat i 1,5 hodiny.

TIP: Snažte se netrápit provozem a jen si užívejte všechnu divokou přírodu kolem vás! Často můžete vidět spoustu bizonů velmi blízko sebe a je to skvělá příležitost pozorovat tato obří zvířata z bezpečí svého auta.

Mud Volcano a Dragon’s Mouth Spring

Oblast Mud Volcano je další oblíbenou zastávkou mezi Hayden Valley a Yellowstone Lake. Je zde několik geotermálních jevů, hlavně rašící bahenní jezírka. Tuto oblast považuji za méně zajímavou než většinu ostatních geotermálních oblastí v Yellowstone, ale pokud máte trochu času, je to příjemná zastávka po cestě. Pokud ne, projeďte kolem a nemějte z toho špatný pocit; zase takový zázrak to není.

Pravděpodobně nejpůsobivější a stojící za vidění je Dragon’s Mouth Spring. Z jakési jeskyně vychází horká pára, která přitom vydává zvuk páry a burácení. Někteří lidé říkají, že jim tento zvuk připomíná draka. Nebojte se, žádný drak tam nečíhá! Ale je to opravdu fascinující zvuk.

Jsou zde promenády a celou smyčku zde můžete projít kolem dalších geotermálních prvků se speciálními názvy: Grizzly Fumarole, Black Dragons Caldron, Churning Caldron, Mud Caldron a Sizzling Basin. Pokud chcete vidět pouze pramen Dračích úst, můžete to udělat za 5–10 minut. Počítejte asi půl hodiny na celou smyčku.

Yellowstone Lake a West Thumb Geyser Basin

Yellowstonské jezero je velké a dá se tu dělat spousta věcí. Než se k němu ale dostanete, nebudete mít moc času jezero prozkoumat. A to je v pořádku – všechny ostatní oblasti Yellowstone, které jsme zahrnuli do tohoto itineráře, jsou ještě výjimečnější a stojí za váš čas!

Pro krátkou návštěvu Yellowstonského jezera vám doporučujeme zamířit do West Thumb Geyser Basin, hned podél břehů jezera.

Nachází se na západní straně jezera, West Thumb Geyser Basin je velmi barevná geotermální oblast. Je poměrně kompaktní a nevyžaduje více než 30-45 minut. Kromě toho můžete celé místo snadno prozkoumat po krátké okružní stezce po dřevěných chodnících. Toto je opravdu pěkná oblast, kde můžete ukončit své dva dny v Yellowstone.

Pokračujte ve své cestě

Po tomto itineráři zakončíte svůj druhý den na jižním konci Yellowstone. Máte několik možností, kam jít – na východ do Cody, na jih do NP Grand Teton, na západ do West Yellowstone nebo na sever do Gardiner.

Teton Village a Jackson Hole jsou největší města v oblasti Grand Teton s největším počtem možností ubytování a nejlepším vybavením. Oba jsou asi 50 mil / 1 hodinu jízdy od jižního vchodu do Yellowstone.

Cody je největší město, ve kterém se můžete ubytovat, pokud míříte na východ. Je to asi 50 mil / 1 hodinu jízdy od Yellowstone East Entrance.

Pokud po návštěvě Yellowstonu míříte na sever, pak pravděpodobně nejlépe zajedete do West Yellowstone (50 mil/1,5 hodiny z West Thumb Geyser Basin) nebo zpět do Gardiner (75 mil/2,5 hodiny z West Thumb Geyser Basin).

Tipy pro lepší zážitek

 • Každý den začněte co nejdříve! Mějte na paměti, že dojezdové vzdálenosti v Yellowstonu jsou velké, rychlostní limity nízké a také můžete ztratit čas při hledání parkování u hlavních orientačních bodů.
 • Zabalte si malý oběd a vodu. Ušetří vám to čas a poskytne vám větší flexibilitu.
 • Zůstaňte blízko parku nebo uvnitř parku. Podívejte se na návrhy ubytování v itineráři výše. Zde najdete více informací o nejlepších místech k pobytu v Yellowstonu a okolí.
 • Buďte flexibilní. Pokud si všimnete, že jste oproti itineráři napřed, zvolněte a prozkoumejte trochu více místa, která jsme označili jako „nepovinná“. Na druhou stranu, pokud nestíháte a dochází vám čas, soustřeďte se pouze na hlavní orientační body.
 • Nesnažte se plánovat každou minutu svého dne. Na všechno se prostě dopředu připravit nedá. Počítejte s nějakým časem navíc pro nečekaná setkání s divokou zvěří, erupce gejzírů atd.

Yellowstonský národní park je obrovský, velmi rozmanitý a má co nabídnout. Takže za dva dny nemůžete vidět všechno co park nabízí. Pokud si však dobře naplánujete, můžete navštívit všechny hlavní zajímavosti Yellowstone za 2 dny. Nebudete mít čas vše podrobně prozkoumat, ale budete moci vidět nejznámější místa a udělat si dobrou představu o tom, o čem Yellowstone je.
Jak navštívíte Yellowstone za 2 dny?

Pokud máte na Yellowstone 2 dny, je nejlepší každý den navštívit dvě různé strany parku. Můžete buď navštívit Lower Loop 1. den a Upper Loop 2. den, nebo – jak je doporučeno ve výše uvedeném dvoudenním itineráři Yellowstone – navštívit jeden den západní stranu parku a druhý den východní stranu.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa