NAŠE TIPY A RADY JAK KOUPIT LETENKU DO USA

Letenky NAŠE TIPY A RADY JAK KOUPIT LETENKU DO USA

Jelikož lítáme do USA pravidelně, tak jsme letenek nakoupili už skutečně hodně a rádi bychom se s vámi podělili o pár rad a tipů jak na letenky.

Letenky jsou významnou finanční položkou v celé sumě, kterou za dovolenou utratíte. Jelikož se většina z nás snaží získat let za co nejnižší cenu, tak zde bychom chtěli, abyste trochu zbystřili. Ono ne vždy je nejlevnější letenka výhra. Proč? Ty nejlevnější letenky do USA, jsou obvykle levné z nějakého důvodu a naše první rada zní, hledejte v čem je háček.

Pozor si dejte na počet přestupů. Více jak dva už začínají být celkem otravné a vaše cesta na dovolenou se tak začíná protahovat. Že to nevadí? V podstatě si tak o dny strávené v letadlech a letištních halách zkracujete samotné cestování v Americe a přicházíte tak o možnost více vidět a více zažít. Náš tým obvykle vybírá lety s jedním přestupem.

Dejte si na přestup dost času!

Naše druhá rada zní, dejte si na přestup dost času. Ono je nesmírně lákavé na letišti pobýt co nejméně hodin či minut, ale na druhou stranu člověk musí počítat s tím, že letecký provoz je velmi závislý na vývoji počasí. Několikrát se nám stalo, že jsme z Prahy odlétali se zpožděním, protože v Londýně foukalo a letiště nepříjímalo, v Paříži byl velký provoz, případně se čekalo na cestující z jiného letu. Není to pravidlem, ale stává se to, a pokud pak máte na přestup pouze 50 minut, tak to je pak každá minuta drahá.

Jeden náš kamarád letěl do USA přes Amsterodam, kde měl na přestup 55 minut. V Praze, jak na potvoru, lilo jako z konve, což znamenalo jediné, o hodinu zpožděný odlet z Prahy. Bohužel návazný spoj v Amsterodamu nečekal, takže je čekalo ubytování v hotelu na letišti a pokračování v cestě druhý den.

Toto ale nebyl jediný problém. Museli “přebukovat” auto v autopůjčovně, zrušit rezervaci v hotelu v Los Angeles, zaplatit storno poplatek a najít nové ubytování, což nebylo na poslední chvíli vůbec jednoduché. Sezóna v plném proudu a všechny cenově přijatelné pokoje obsazené.Představa noci v autě po dvou dnech cestování byla pro ně tak neúnosná, že nakonec sáhli po hotelu za 245 dolarů místo původních 58 dolarů. Nemluvě o nutnosti přepracovat itinerář.

A to chtěli ušetřit 752 Kč na letence.

Náš tým si nechává časovou rezervu na přestup 2 – 3 hodiny. Není to tak hrozné, jak to vypadá. Než vylezete z letadla, zorientujete se trochu na letišti, najdete si terminál odkud odlétáte, a kdy samotný přesun vám může zabrat i 30 minut, tak najednou zjistíte, že máte pomalu boarding na další letadlo…a hlavně, nemáte nervy, jestli další let stihnete či nikoliv.

Nakonec vidíte, že ušetřená tisícovka na letence nemusí být taková výhra.

Kde koupit letenky?

Často dostáváme dotaz “Kde koupit nejlepší letenku?“. Náš tým využívá klasiku tří nejznámějších prodejců letenek, kterými jsou pelikan.cz, letuska.cz nebo kralovna.cz (patří Student Agency).

  • Pelikan.cz mívá cenově lepší letenky, než ostatní, alespoň nám se tak zdá, ale návaznost spojů bývá někdy na hranici…buď hodně krátká (v desítkách minut), což přivítají dobrodružné povahy nebo naopak hodně dlouhé časy (hodiny i dny). V každém případě určitě na tomto portálu hledejte. Co se ukáže na obrazovce může být velmi příjemné. Komunikace vždy probíhala bez problému a nikdy nebyl žádný problém.
  • Letuska.cz a Kralovna.cz mívají ve výsledcích téměř stejné ceny a časy na přestup jsou přijatelnější, takže zde můžete najít vhodnější spoje. Opět platí, že jsme nezaznamenali při koupi letenky nějaké problém.
  • Mezi zahraniční portály prodávající letenky patří například expedia.com, takže můžete zkusit hledat i zde – tento server nemáme vyzkoušený.
  • Někdy se také vyplatí koupit letenku přímo u letecké společnosti. Náš tým hodně létá s British Airways a s AIRFRANCE. Už se nám stalo, že jsme koupili levněji právě u letecké společnosti. Takže nezapomeňte proběhnout i tyto weby, včetně stránek německého přepravce Lufthansa.

Platbu můžete provést prostřednictvím internetového bankovnictví, standardním převodním příkazem, vkladem v hotovosti nebo platební kartou.

Po dokončení rezervace, Vám bude na email odeslán itinerář letu a rekapitulace rezervace.

V článku Jak platit bezpečně na internetu vám poradíme jak odhalit podvodné stránky a plně tak využít výhod nákupu z pohodlí domova přes internet.


Pro vyhledávání nejlepší ceny letenky do USA je dobré být maximálně flexibilní v datu odletu a příletu. Vyhledávač pro vás zjistí, i v okolních dnech, tu nejnižší aktuální cenu letenek z téměř 800 společností a vy můžete ušetřit z ceny až několik tisíc korun.


Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: