STANOVÁNÍ NA HAVAJI

Autor článku: Jana Dvořáková

V dubnu 2014 jsme stanovali tři neděle na třech Havajských ostrovech – Kauai, Maui a Big Island Hawaii. Záměrně jsme se vyhnuli Oahu, kde jsme kdysi už byli a na náš vkus je moc civilizovaný. Na všech třech Havajských ostrovech jsme si vždy po příletu půjčili auto ve Thrifty, to jsme měli už předem rezervováno z Prahy, rovněž tak letenky z ostrova na ostrov a zpět do Los Angeles. Velmi se nám líbil přelet z Maui na Big Island Hawaii společností Mokulele Airlines.

Havajské ostrovy
Havajské ostrovy

Všechny níže uvedené kempy měli záchody, sprchy se studenou vodou, ale vzhledem k teplému podnebí to nevadilo.

Nepopisuji zajímavá místa, která si každý lehce najde v průvodcích, jen jsem napsala pár zajímavostí ke stanování.

Na Hawaii jsme se stravovali občas v nějaké malé restauraci nebo koupili jídlo a výborné kafe např ve Foodlandu. Věci na stanování jsme měli z domova, ale je i možno koupit vše ve Walmartu, např stan 2,10×2,10 stál 36 dolarů.

OSTROV KAUAI

Stanovali jsme v těchto kempech:

  • Anini Beach – 6 dolarů/noc,povolení třeba získat v Permit Office ve městě Lihue, camp u dlouhé pláže
  • Salt Pond Beach – 6 dolarů/noc,povolení třeba získat v Permit Office ve městě Lihue, tato pláž je velmi větrná, ale s krásným koupáním
  • Polihale – na tuto pláž možno zařídit permit přes internet z domova za 6 dolarů/noc , stanovat se dá na několik km dlouhé pláži, kde neprší, musí se na tuto pláž jet cca 8 km neasfaltovanou cestou, půjčovny toto nedovolují, ale jeli jsme velmi opatrně a pomalu, těch 8 km nám trvalo 40 minut, ale pláž a to, že je tam velmi málo lidí, stojí zato.
  • Kokee State Park – 8 dolarů/noc, možno zařídit z domova přes internet, camp je ve vyšší nadmořské výšce, takže v noci bylo jen +8, ale přes den horko.

Na Kauai je mnoho krásných míst k vidění, které si každý může najít v průvodcích, jedna zajímavost je množství volně žijící drůběže, která se dostala do přírody po hurikánu v roce 1992. Běhají opravdu všude.

Havajské ostrovy
Havajské ostrovy

OSTROV MAUI

  • Kanaha Beach u letiště blízko města Kahului, 8 dolarů/noc, povolení třeba získat v Permitt Office v Kahului
  • Hosmer Grove camp – Haleakala National Park, pokud má cestovatel Annual Pass , tak stanování zdarma, max 3 noci, tento kemp jediný neměl sprchy, ale tekoucí voda byla
  • Wainapanapa State Park – 18 dolarů/noc, možno zařídit povolení z Prahy
Havajské ostrovy
Havajské ostrovy

BIG ISLAND HAWAII

  • Volcano National Park/Kilauela – 15 dolarů na noc, platí se v office poblíž kempu
  • Kalopa State Park – State Recreational Area – 18 dolarů/noc, povolení možno získat přes internet, kemp asi 5 km od hlavní silnice, málo užívaný, jen my a jeden další stan, zajímavost: po celou noc nádherné zvuky z okolí – rain forest, kvákání žab atd.
Havajské ostrovy
Havajské ostrovy

Autorem článku je Jana Dvořáková. Pro další dotazy týkající se cestování po Havaji můžete Janu kontaktovat na tomto emailu: jana413@seznam.cz


Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us