Jak jsme prorazili pneumatiku při cestě z Niagárských vodopádů

Po třech dnes strávených na Niagárských vodopádech v hotelu Best Western Summit Inn jsme se vyrazili na cestu do Middletownu, kde nás čekal odpočinek, relax, návštěva v outletu Woodbury Common Premium Outlets a známých v New Hamptonu.

Řítíme se po silnici č. 17 a necelou míli před sjezdem na Middletown jsme vlítli v rychlosti cca 65MPH (105 km/h) do díry, ozvala se rána a cítil jsem, jak jsme jeli po prázdném pravém kole. Zastavili jsme u krajnice a do dvou minut u nás zastavilo auto, jestli nepotřebujeme pomoct. Chlapík nám zavolal pomoc. Do 15 minut přijeli dva seržanti dálniční policie a dorazil track, který naše auto naložil a odvezl do servisu.

Niagárské vodopády - nehoda autem
Niagárské vodopády - nehoda autem

Nikdo nenadával, nikdo nebyl nepříjemný, že musí řešit rozbité auto. Pán v servisu se nám moc omlouval, že nemá náhradní auto. Zařídil nám půjčení nového auta v půjčovně na New York Stewart International Airport a nabídl, že pro nás přijede Uber a odveze nás do hotelu.

My jsme si zavolali známým a ty nás odvezli do hotelu. Druhý den nás pozvali na kávu a svačinu. Potom následovala cesta do půjčovny. Místo našeho Cadillacu nám půjčili Hyundaie. Opět následovala omluva a jako odpustek nám byl vrácen poplatek za mýtné.

Autor: vášnivý cestovatel po USA Jaroslav Hrozek

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa