Jak jsme prorazili pneumatiku při cestě z Niagárských vodopádů

Po třech dnes strávených na Niagárských vodopádech v hotelu Best Western Summit Inn jsme se vyrazili na cestu do Middletownu, kde nás čekal odpočinek, relax, návštěva v outletu Woodbury Common Premium Outlets a známých v New Hamptonu.

Řítíme se po silnici č. 17 a necelou míli před sjezdem na Middletown jsme vlítli v rychlosti cca 65MPH (105 km/h) do díry, ozvala se rána a cítil jsem, jak jsme jeli po prázdném pravém kole. Zastavili jsme u krajnice a do dvou minut u nás zastavilo auto, jestli nepotřebujeme pomoct. Chlapík nám zavolal pomoc. Do 15 minut přijeli dva seržanti dálniční policie a dorazil track, který naše auto naložil a odvezl do servisu.

Niagárské vodopády - nehoda autem
Niagárské vodopády - nehoda autem

Nikdo nenadával, nikdo nebyl nepříjemný, že musí řešit rozbité auto. Pán v servisu se nám moc omlouval, že nemá náhradní auto. Zařídil nám půjčení nového auta v půjčovně na New York Stewart International Airport a nabídl, že pro nás přijede Uber a odveze nás do hotelu.

My jsme si zavolali známým a ty nás odvezli do hotelu. Druhý den nás pozvali na kávu a svačinu. Potom následovala cesta do půjčovny. Místo našeho Cadillacu nám půjčili Hyundaie. Opět následovala omluva a jako odpustek nám byl vrácen poplatek za mýtné.

Autor: vášnivý cestovatel po USA Jaroslav Hrozek


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button